Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Akasha

Go down 
+3
sa3d0
McMarto
Maynata_yee
7 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Akasha - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha - Page 2 Icon_minitimeНед Окт 16, 2011 3:15 pm

какъвто и играч - посредствен
Върнете се в началото Go down
azazzel
Зарибен



Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

Akasha - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha - Page 2 Icon_minitimeНед Окт 16, 2011 5:59 pm

Тъй като не ми се пише в момента някакъв обемист пост ще кажа по 1 изречение за всичко.

Акаша не е герой, който има точно определен item build с други думи всеки предмет си има някакъв недостатък и ти сам трябва да прецениш какво да избереш. Вземи под внимание:
1. Противниковите герои
2. От какво се нуждае отбора ти
3. Твоя стил на игра

Относно часта с аркейн буутс и меката, реално погледнато това се случва доста често и даже герои като SF и Destroyer можеш да видиш да играят на мека. Сега ще кажеш те тия са били някакви слабаци, еми всъщност не PGG, Dendi играят SF на мека в някой от пиковете, та какво остава за акаша ;) .

Урната е подходяща за 2 типа герои съппортите и гангерите. При първата група предмета е добър защото е от малкото неща където могат да си купят. При вторите просто са нон стоп в битка и ще си пълнят урната с повече chargе-ове, а и допълнителните 200 дмж може да решат някой друг килл.

Относно билда с дагона, твой избор си е щом ти харесва играй с него, но реално има много слаби странни. Айде няма да ги изписвам да не кажеш че се заяждам.

Сега за тенденциите просто не ми се пише, че утре имам да ставам за лекции и няма да ми стигне времето :D

За вигосс, общо взето всеки заинтересован от дотата знае достатъчно за него а и най-малкото имам поне 100 игри срещу него (било то лиги, scrim-ове, турнирни игри). И той е най-агресивния топ играч в дотата, обаче това не винаги е най-успешния стил на игра.

За реповете, акашата ми е един от любимите герои и общо взето знам всеки как я играе и защо е предпочел този, а не онзи предмет, но както сам каза всеки си има стил ти ще си го играеш на дагон за на jango, трети на аганим.

А сега точно какъв реп искаш да илюстрирам, че не ми стана ясно?

,О да определено си взимам думите назад, че поста ще е кратък :D


Върнете се в началото Go down
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Akasha - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha - Page 2 Icon_minitimeНед Окт 16, 2011 6:42 pm

Не се отклонявай и постовете ти няма да стават дълги.

Аз самия съм фен на Mek(Destro, Morf(+AB?) = completely fine). На СФ, виж, е слабо, но силните играчи имат право да се лигавят. Няма по-голям фен на unorthodox от мен - тук просто става слабо. Нито СФ, нито Акаша* имат необходимата мана за да носят Меk.
Урн пък съвсем не е бил тема.

Относно илюстрацията:
azazzel написа:
Човек ти нали никога не си играл Акаша, защото звучи невъзможно да си играл акаша и да кажеш толкова глупости :D .
Най-добре да е свързанa с това. Проблемът е Janggo на блинкър герои. Но след като имаш добро желание за "толкова", ще се радвам да видя ботуш core, съппорт акаши, както и различнu блинкъри с аури. gl.

Също така не играя Akasha на Dagon в масовия случай. Давам го за пример, защото е най-ефективния предмет който можеш да изкараш. Да, разбира се - всичко е ситуационално, но и ситуациалността си има граници.

Никой герой няма "точно определен" билд. Предмети много, въпроса е всичко да идва в определена последователност и логика. В твоя случай това не е така. При теб просто липсва логиката. Ако беше правилно всеки да си прави каквото му е на душа, от форуми като този нямаше да има грам смисъл, щото "ти ще си го играеш на дагон за на jango, трети на аганим". Недей да бъркаш "стил" със "стратегия"!

Освен това преди 1., 2. и 3., трябва да вземеш под внимание нещо много по-важно - 0.собствения си герой. По ирония, това е основното което хората забравят.

И не си прави труда да отговаряш с едно изречение, защото реално не казваш нищо съществено. Или го отложи, или отговаряй в опорни думи.





*Какво остава за Акаша? Yes, indeed. -> 2 x blink, Scream3, SS3, SW3 = 900 MP + Mek = 1150 MP minimum! за всяка битка. Няма нужда да коментирам как идеята е да пуснеш тези магии повече от веднъж, и как винаги ще влизаш в битка на "препълна" мана.
Върнете се в началото Go down
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

Akasha - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha - Page 2 Icon_minitimeНед Окт 16, 2011 7:58 pm

Necro + shadow strike > all ... you noobs really don't understand any strategy nor imalance.
Върнете се в началото Go down
azazzel
Зарибен



Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

Akasha - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha - Page 2 Icon_minitimeПон Окт 17, 2011 7:32 am

Ще се опитам да разведря обстановката с 1 историйка.

Вървяла си Акаша през гората и си мислела абе с тая бутилка и тези ботушки(пт) няма да се справя, ще ми трябва и нещо за кръв и мана. Решила да навести стария продавач за да види той какво ще и предложи.
....
15 миинути по-късно някъде в гората
Акаша - Ей, чиче трябва ми нещо за кръв и мана, какво ще ми предложиш?
Продавача - Еми имаме ultimate orb.
Акаша - Абе тоя ултимейт орб ми изглежда добре, я дай един.
Продавача - 2100, моля.
Акаша - Абе ей я по-сериозно аз нещо за кръв и мана исках, няма да плащам за кола, обирай някой друг с тоя твоя орб. Нещо друго не можеш да нямаш.
Продавача - Еми имам Janggo, за 1750 и ти дава 9 all stats ... (прекаснала го акашата)
Акаша - Е тва е екстра взимам го
Продавача - Ама това, не е всичко дава ти и 9 дмж
Акаша - А стига бе, тва да не е оферта само за понеделник сутрин?
Продавача - Ама то ти дава и Attack speed и Movement speed аури.
Акаша - Това няма как да е истина.
....
след някой друг час
Доволна Акашата се прибрала в селото с новата си покупка и я спряла Растата.
Раста - Акашо какъв тоя барабан, ма?
Акаша - Той ми дава ..... и ms aura.
Раста - Бах колко си проста, ти летиш за какво ти е това ms, продавача се е подиграл с теб.
Акаша - Оооо хич не ми говори с твоя аганим, където ти дава 10 agility, което ти не използваш!
И в спора се включи и други герои говорещи за други предмети и след дълги и войнствени схватки, героите от селото решили да са без предмети понеже нямало идеален предмет.
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Akasha - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha - Page 2 Icon_minitimeПон Окт 17, 2011 10:01 am

Само че тоя Ultimate Orb можеш да го превърнеш в нещо actually usefull.

Хрумна ми и още нещо:
Soul Booster 3300g: +450 hp, +400 mana, +4 HP/sec regen, +100% mana regen.
Мисля, че е екстра за Акаша със средно добра начална игра (тоест ноу уей ту гет гуйнсу), получава си най-важното, пропуска ненужните глупости и е готова за нещо по-голямо.
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Akasha - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha - Page 2 Icon_minitimeПон Окт 17, 2011 11:28 am

Kamukag3e написа:
Necro + shadow strike > all ... you noobs really don't have a clue of writing
Върнете се в началото Go down
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Akasha - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha - Page 2 Icon_minitimeПон Окт 17, 2011 12:11 pm

@booster
екстра е за акаша със слаба начална игра, обикновено умираща веднага щом се появи на картата. Bloodseeker е един пример за подобен опонент. HP->Bloodstone е план да помогне на отбора, въпреки че е слаба в битка.


пс. тва със 100те % МР от кога е?
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Akasha - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha - Page 2 Icon_minitimeПон Окт 17, 2011 12:19 pm

Не знам, преди няколко седмици го гледах. Тъкмо затова го предлагам като удобен предмет без по-силната си версия.
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Akasha - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha - Page 2 Icon_minitimeПон Окт 17, 2011 1:43 pm

твъъърде пасивен е без по-силната си версия
удобно е да се започне с него вместо с Перс, да, но да се оставя така при положение че ъпгрейда е 1800 злато е глупаво. И без това с направата му се примиряваш че няма да си чудовището на картата, поне да помагаш в битка.



ПП. Скъпи Киро, можеш да преместиш темата в раздел Стратегии
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Akasha - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha - Page 2 Icon_minitimeПон Окт 17, 2011 3:49 pm

Cannibal написа:
удобно е да се започне с него вместо с Перс, да, но да се оставя така при положение че ъпгрейда е 1800 злато е глупаво. И без това с направата му се примиряваш че няма да си чудовището на картата, поне да помагаш в битка.



ПП. Скъпи Киро, можеш да преместиш темата в раздел Стратегии
Прощавай, ама глупаво е да влизаш в битка с надеждата, че ще умреш, и то в такава позиция, че да излекуваш съотборниците си.
Принципно Акаша е добър гангър и без предмети, ботуш в комбинация с достатъчно мана, за да си пуска магиите, е перфектно. В team fight пък най-важното нещо пак са ти маната и кръвта, които идват в изобилие със SB. И недейте да ми разправяте, че винаги влизате в битка със 700+ мана, просто защото невинаги се получава така, както ти си планирал нещата.
Така или иначе ще си същото чудовище на картата с всеки друг предмет в 15-25 мин (освен може би дагон, но той има много повече минуси от другите варианти). За това време няма да събереш Guinsoo, най-много линкен, но пак е много по-скъп от Soul Booster.
Ключов е мана регена. С PT+Bottle+Janggo нямаш никакъв реген, докато с Boots+Bottle+Soul Booster ще си пускаш магиите като фойерверки на китайската Нова Година. Можеш да постигнеш подобни ефекти ако се опиташ да ръшнеш Guinsoo или Linken, но преди да довършиш предметите, няма как да минат Soul Booster.

Cannibal написа:
твъъърде пасивен е без по-силната си версия
Като че ли с по-силната си версия е силно агресивен Faceslap
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Akasha - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha - Page 2 Icon_minitimeПон Окт 17, 2011 5:23 pm

Като за начало да ти поясня че пасивен е синоним на неактивен, а не на дефанзивен. Faceslap

В тийм файт най-вежното не са маната и кръвта - важно е ефективното поражение, което нанасяш.

А идеята е именно в това че си оставаш същото "чудовище", докато опонентите се развиват.

В 15-25 минута мога да ти изброя около 20 по-добри предмета.

Повтаряш "многото минуси" на "Зелчо", но и двамата ли сте толкова заети или минусите са толкова много, че да не ги изброите? Щото минуси по предметите в излишък. Винаги съм смятал, че +овете са по-важни. И напротив, както при Necrobook, така и при Dagon маната идва бързо(Null, Staff), оставяйки широко отворена врата за по-нататъшен ъпгрейд в предмет, който е actually useful.

И не, ключов е мана капацитета(освен ако не си пускаш магиите по крийпове). Мана капацитета обаче е достатъчен с Null+Dagon/Necro + и ботъл да го допълва за цялата начална фаза. Освен това регена, който получаваш от SB(3000) ти го дава Void Stone(875) - самия реген не е нищо особено. Забележи че този от SB идва едва след завършваането на предмета. Надявам се от това сам да си направиш извода, че е глупаво да се прави заради регена.

Освен това поставянето на предмети за кръв като фикс идея е белег на слабите играчи. На блинкъри със силна начална игра като Акаша конкретно го считам за чист грях. Предпочитам да имам думата и в по-късна игра, пред това да съм труден за убиване* в ранна.



*Всъщност аз нямам навика да умирам с блинкъри в ранна игра. Not at all. Kein bischen. Pas du tout. Omnino.
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Akasha - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha - Page 2 Icon_minitimeПон Окт 17, 2011 5:28 pm

Това, че ти нямаш навика да умираш, не значи, че хората нямат навика да ганкват Акаша. Те Сторм ганкват, Акаша ще кажеш, че е безсмърта?
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Akasha - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha - Page 2 Icon_minitimeПон Окт 17, 2011 6:27 pm

GL ganking a blinker
Akasha>Storm
Blink на 1lvl hero>скъп и предвидим esc mec на 6lvl hero
ганк преди 6lvl>ганк след 6лвл
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Akasha - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha - Page 2 Icon_minitimeПон Окт 17, 2011 6:35 pm

Ти сериозно ли смяташ, че Акаша е негангваема без 2 сайлънса и 1 хекс?
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Akasha - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha - Page 2 Icon_minitimeПон Окт 17, 2011 6:44 pm

pretty much
Върнете се в началото Go down
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Akasha - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha - Page 2 Icon_minitimeПон Окт 17, 2011 7:21 pm

beyOnd написа:
akasha moje da se gank sys 1 stun.. v nai lo6iq slu4ai 2
false
tvoqta akasha moje da se gankne s 1 stun
Върнете се в началото Go down
azazzel
Зарибен



Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

Akasha - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha - Page 2 Icon_minitimeПон Окт 17, 2011 9:57 pm

McMarto написа:
Все едно да направим Janggo на Weaver - ура, получаваме статистики, щета и аури, само че - опа - Weaver почти никога няма да е позициониран така, че аурите да покрият максимален брой герои.
Колкото и да ми харесва предмета, не е за герои, които чакат подходящия момент, скрити удобно някъде, чакащи благоприятно позициониране на противника, за да влязат в битка.

Просто сега ми попадна weaver-a на Nada (тва е топ китайски играч), благодарение на който отбора му Panda смаза LGD. И всички коментират уникалния му билд който довел до победата (PT, Janggo, Radiance).

^^
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Akasha - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha - Page 2 Icon_minitimeПон Окт 17, 2011 10:01 pm

Е, и той има право на грешки ^^
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Akasha - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha - Page 2 Icon_minitimeПон Окт 17, 2011 10:19 pm

azazzel написа:
McMarto написа:
Все едно да направим Janggo на Weaver - ура, получаваме статистики, щета и аури, само че - опа - Weaver почти никога няма да е позициониран така, че аурите да покрият максимален брой герои.
Колкото и да ми харесва предмета, не е за герои, които чакат подходящия момент, скрити удобно някъде, чакащи благоприятно позициониране на противника, за да влязат в битка.

Просто сега ми попадна weaver-a на Nada (тва е топ китайски играч), благодарение на който отбора му Panda смаза LGD. И всички коментират уникалния му билд който довел до победата (PT, Janggo, Radiance).

^^
кое му е уникалното?
Weaver e от малкото керита, които (могат да)стоят в центъра на бойното поле от рано. Не съм гледал играта(link it, bitch), така че не мога да коментирам доколко това е най-уместният предмет, но мога да кажа че е напълно валиден.

Надявам се не посочваш това във връзка с Akasha-Janggo, защото сходство реално няма.
Върнете се в началото Go down
HU57L3R
Зарибен
HU57L3R


Брой мнения : 229
Age : 30
Location : Burgas
Registration date : 05.07.2010

Akasha - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha - Page 2 Icon_minitimeВто Окт 18, 2011 1:18 am

Пф, как ги пишете тия валс ъф текст. Не ви ли омръзва.
Върнете се в началото Go down
https://www.youtube.com/user/InsertDumbNickHere
Sponsored content





Akasha - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Akasha
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Akasha, the queen of pain

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Българският Дота Форум :: Общи Дискусии :: Replays-
Идете на: