Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Akasha

Go down 
+3
sa3d0
McMarto
Maynata_yee
7 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Maynata_yee
Новак



Брой мнения : 83
Registration date : 20.06.2011

Akasha Empty
ПисанеЗаглавие: Akasha   Akasha Icon_minitimeВто Окт 11, 2011 4:23 pm

Някой по компетентет плейър да ми даде реплей с акаша ако може :)
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Akasha Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha Icon_minitimeВто Окт 11, 2011 4:39 pm

Аз играя яка Акаша, но за видео уроци взимам по 5 лева на бройка.
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
Maynata_yee
Новак



Брой мнения : 83
Registration date : 20.06.2011

Akasha Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha Icon_minitimeВто Окт 11, 2011 4:50 pm

ари де марто плс, мн искам да я науча щот супер мн радва ама не мога без реплей, плс
Върнете се в началото Go down
sa3d0
Новак
sa3d0


Брой мнения : 60
Age : 30
Location : A place somewhere in my head !!
Registration date : 30.08.2011

Akasha Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha Icon_minitimeВто Окт 11, 2011 4:51 pm

McMarto написа:
Аз играя яка Акаша, но за видео уроци взимам по 5 лева на бройка.

Марто има яка тарифа bounce
Върнете се в началото Go down
Maynata_yee
Новак



Брой мнения : 83
Registration date : 20.06.2011

Akasha Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha Icon_minitimeВто Окт 11, 2011 4:54 pm

мда ей ся кат му пратя данъчните и ще му стопя бизнеса :Д
Върнете се в началото Go down
sa3d0
Новак
sa3d0


Брой мнения : 60
Age : 30
Location : A place somewhere in my head !!
Registration date : 30.08.2011

Akasha Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha Icon_minitimeВто Окт 11, 2011 5:05 pm

Maynata_yee написа:
ари де марто плс, мн искам да я науча щот супер мн радва ама не мога без реплей, плс
Търси в плау дотата там ще намериш нещо... ^^
Върнете се в началото Go down
Maynata_yee
Новак



Брой мнения : 83
Registration date : 20.06.2011

Akasha Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha Icon_minitimeВто Окт 11, 2011 6:37 pm

мерси брато :)
Върнете се в началото Go down
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Akasha Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha Icon_minitimeВто Окт 11, 2011 8:43 pm

Акаша е силна, но трудна за игра.
Обезателно трябва да имаш:
а) повече от отлично движение по картата
б) начални+ познания за играта
в) отлична интернет връзка
д) повече от отлично позициониране с блинк

Всичко останало далеч не е толкова важно, но и тези четирите са достатъчно трудни за съчетаване от единичен играч, бил той и на световно ниво.

Предпочитана е соло мид линия, вдигаш си нормалните блинк/скрийм/скрийм/блинк/скрийм и с оптимален контрол над руните и движение по картата ставаш чудовище веднага след 6. лвл. Бърз предмет към който да се насочиш е Dagon(като ако си достатъчно напреднал с героя от друго освен Bottle не се нуждаеш преди него). Ако усетиш че не си оставал на гола линия за да фармиш, значи поне на 50% си играл добре.

По-дефанзивна, но също толкова силна, стратегия, подходяща особено ако си по-слабият на линията или голяма част от противниковите герои те контрират/аутфармват, е вдигането на Shadow Strike и насочване към Necrobook.
Върнете се в началото Go down
sa3d0
Новак
sa3d0


Брой мнения : 60
Age : 30
Location : A place somewhere in my head !!
Registration date : 30.08.2011

Akasha Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha Icon_minitimeВто Окт 11, 2011 8:56 pm

http://www.playdota.com/guides/akashas-not-alt-tab-guide-6.72f

В тоя гаид има доста полезни неща ;)
Върнете се в началото Go down
Maynata_yee
Новак



Брой мнения : 83
Registration date : 20.06.2011

Akasha Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha Icon_minitimeВто Окт 11, 2011 10:44 pm

https://www.youtube.com/watch?v=vGWKeQF0BcA много готино клипче, играча има скил въпреки че според мен някой неща са нагласени, но играта с блинк е доста добра, особено когато избяга от фижъра на шейкара :) иначе винаги тръгвам на бутилка и според играта арекейнки или БоТ, дагон е добро решение, но и аганим е хубав предмет принципно за героя .. имам въпрос .. имам тактика ако е повече от 1 герой да вляза в мелето с блинк шадол стрике скрийм бой и улт, само че акаша е крехка а за това време не е заредила отново блинка и лесно пада та ми трябва решение за проблема ?
Върнете се в началото Go down
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Akasha Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha Icon_minitimeСря Окт 12, 2011 12:07 am

решението е много просто
в центъра - никога
с блинк се позиционираш на хайграунд/дървета и пускаш улт ако има много противникови герои на куп. чак след първата вълна от аое можеш да си позволиш да фокусираш някой и евентуално да гониш.

а иначе тръгването с бутилка е слабо, бот и аркейн - също. Нито един от тези предмети не са ти крайно наложителни, тъй като не предоставят никаква оцелеваемост и сила в линия. Бутилката идва бързо и лесно с кокошка 2 минути по-късно. За ботуш ПТ е оптималния вариант, но няма причина да идва толкова бързо(или когато и да е - ботуша не е Соге ). Aghanim e добър, но не дава нищо като офанзивна сила в ранна игра(а на теб това ти е целта - ганкър си), а изкаран късно се обезсмисля.


Относно гайда в плейдота по-горе:
въпреки високия си рейтинг (8.43), ръководството всъщност е доста слабо. може би се дължи на факта, че има едва 24 гласували(нещо подобно се очертава и за уикенда). Автора е на доста ниско ниво и просто си е нахвърлил картинки от раздела с предметите и е казал с едно изречение какво му харесва и какво не. безполезно.
Върнете се в началото Go down
Maynata_yee
Новак



Брой мнения : 83
Registration date : 20.06.2011

Akasha Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha Icon_minitimeСря Окт 12, 2011 12:18 am

ok, аз сега я пробвах с БоТ бутилка дагон и аганим и играта свърши, доста добре се получи
Върнете се в началото Go down
HU57L3R
Зарибен
HU57L3R


Брой мнения : 229
Age : 30
Location : Burgas
Registration date : 05.07.2010

Akasha Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha Icon_minitimeСря Окт 12, 2011 11:12 am

blink/poison
poison/blink
scream scream scream
3 brancha->bottle rush->wand+pers->pt->linken->който и да е предмет в играта
едит: щях да ти поствам реплей ма не съм играл от седмици и не смятам да почвам.
Върнете се в началото Go down
https://www.youtube.com/user/InsertDumbNickHere
azazzel
Зарибен



Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

Akasha Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha Icon_minitimeПет Окт 14, 2011 12:40 am

Ето ти риплейче от вчера
http://www.adotaparser.com/dota-replay/221221
Утре ще напиша някой подробности и тактики с акаша.

Или айде ще почна от днес. Героя си е бая сложен и иска практика за да го играеш добре със сигурност ще те понабият в началото.
Тук ще отбележа нещата, които ти трябват за да играеш добра акаша.
- Трябва да имаш лвл и да си спечелиш линията (говоря за начална игра). За да имаш лвл трябва да си соло, ако си мид още по-добре, защото можеш да се възползваш от руните доста успешно. Това беше лесната част, но да си спечелиш линията е доста трудно като се има в предвид че има герои които имат много по-силна игра на линията (lich, lion, sf, invoker, tinker, bat) и най-доброто за вас е да извикате някой да ви гангне на 1-2 пъти. Тези герои бият акашата при равни условия, но ако акашата поведе с 2 лвл-а ситуацията е друга(на риплея можеш да видиш как мейдъна и шейкъра идваха да ми отворят играта).
- Когато играта на линия е приключила трябва да започнете гангове, но същевремено да не умирате. Часта с умирането, не е много лесна, защото героя е крехък и ако бъде посочен със сигурност ще се видите фонтан. Тук идва позиционирането в битки което спомена канибала, но за съжеление дотата не е математика и не мога да ти кажа точна формула която да работи винаги, но мога да ти дам няколко насоки. Много е важно да не ви фокусират, с други думи намерете си някой който да влиза 1-ви в битката те да се скупчват около него и акашата да идва от заден план (в случея това беше химика, но може да е баланар, бристълбак и какво ли още не). Може също да ползвате и някой инициатор който да скочи и да ги държи на 1 място достатъчно дълго за да си пуснете магиите (es използвахме ние в риплея, но пак може да е енигма, тайд, санд). Друго нещо, което може да използвате е да си носите порт и да портнете, когата протиниците са подгонили някой ваш съотборник и уменията са им CD, а може би и нямат мана(мисля че около 7 минута на долна кула може да видите момента) и да вземете някой друг килл.
- Гледайте да не разменяте килове, ако има възможност да убиете някой и после знаете че ще умрете, просто не го правете няма смисъл.
- Ако играта ви върви добре и сте успяли да натрупате преднина в лвл-а с някоя друга хитрост и помощ от съотборниците ви, продължете да влизате от задна позиция в битките и гонете жертви(а от акаша трудно се бяга)
- Ако играта не ви върви и сте умирали доста пъти и сте си загубили линията (нямате лвл и предмети) проблема е доста голям и ще се превърнете в usless за вашия отбор и това което може да направите е да се пазите и да пускате всичко в битките.

Skill build:
Акашата няма много мана, което и позволяза да пусне 2 магии и блинк преди да и свърши маната в ранните лвл-и за това най-добре е да използвате само 1 от 2-те агресивни магии (scream of pain, shadow strike) и аз препоръчвам да дигате scream of pain защото е аое (по полезно е при ганг и в отборни битки а и за фарм). Блинка може да си го оставите на 2-ри лвл и тогава да сложите първите точки на SS.

Item build:
Началния билд:
Масовия: 2 mantle + 2 branch + tango + salve (добър дмж и реген а и 8 точки инт)
Fast bottle: 3x branch + tango +350 gold (и вадене на боттъл преди 2-ра минута)
Ситуационен: Stick + tango + salve + 3 branch (срещу бат, вено, зевс)
С повече реген: 4x branch + tango + 2 salve (ако играете срещу герой с който линията е равна винаги можете да се възползвате да му играете агресивно да го наточите да се блинкнете обратно и да му свършите регена преди той вашия)
Следват:
Бутилка + Ботуш (после PT) + wand (довършен от бранчовете) със сигурност това е най-добрия избор на предмети в този момент от играта.
Средна игра:
Масовият избор е един от 3-те (Aganim, Linken, Guinsoo)
Aganim - лесно се събира дава кръв и мана и подсилва улта ти (най-скъпия му компонент е 1200 голд), единствените му минуси са че не ти дава дмж, но никога няма да е грешка да го избереш за 1-ви голям предмет
Linken - дефанзивен предмет, дава ти всичко от което се нуждаеш + кръв и мана реген (най-скъпия му компонент е 2100), единствения му проблем е че предмета не мога по-никакъв начин на отбора ти и общо взето си е бая скъпичък и би ти забавил сериозно втория голям предмет
Hex - със сигурност това е най-добрия предмет с най-силните бонуси, но се събира много трудно 2700 голд за мистикал е твърде много в доста голяма част от игрите. Освен това компонентите му не са силни по отделно а ако не ти тръгне играта можеш да седиш 30 минути с незавършех хекс и да си бая безполезен.
Пуб билд:
Dagon - предмета е много добър в 1в1 ситуация и изваден бързо ви прави машина за убиване на нуубчета, както всички знаем в пуб цари идеята трябва да фармя за да се оям и да избия всички, което кара играчите да седят далече един от друг и вие можете съвсем спокойно да си правите dota noob killing trip през тяхната част на картата.
Моя билд:
Тъй като с акаша никога не знам на къде ще тръгне играта, обичам да играя на малки предмети като почвам от jango предмета е изключително евтин може да се извади до 12-14 минути и дава възможно най-добрите бонуси за вложените пари в него, а и подпомага отбора ми. След това избирам орхидея, което ми дава мана реген и дмж и на всичкото отгоре най-скъпия му компонент е 900 голд, което реално го прави винаги лесен за изкарване, а сайлънса винаги може да му се намери приложение във всяка битка :)

Та това е от мен, ако имаш въпроси или нещо не разбираш питай, ще се опитам да ти обясня и сам ще решиш дали това, което ти казвам е смислено или не.


Последната промяна е направена от azazzel на Пет Окт 14, 2011 2:50 am; мнението е било променяно общо 6 пъти
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Akasha Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha Icon_minitimeПет Окт 14, 2011 1:02 am

Вие май много обичате Акаша и Снайпер...


Последната промяна е направена от McMarto на Съб Окт 15, 2011 10:25 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Akasha Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha Icon_minitimeСъб Окт 15, 2011 9:54 pm

е, предвид че човека поиска просто "Някой по компетентет плейър да ми даде реплей с акаша ако може", предполагам че това е достатъчно добро.
Върнете се в началото Go down
Maynata_yee
Новак



Брой мнения : 83
Registration date : 20.06.2011

Akasha Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha Icon_minitimeСъб Окт 15, 2011 11:16 pm

азазел мерси брато, явно си се постарал, но искам да питам за янгото има ли смисъл от него, при положение че акаша рядко влиза в бой и да си разменяш удари с някого, а обикновено гони някой бягащ фраг, а и ботуша не присъства в билда на героя и не съм сигурен за тоя предмет, иначе мерси за сега :)
Върнете се в началото Go down
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Akasha Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha Icon_minitimeСъб Окт 15, 2011 11:42 pm

Hе, Янгото не е удачен избор за ranged герой с 1150 range блинк. Работата не е до боя, а до позиционирането в битка, заемането на слот и забавянето на по-офанзивни предмети. За оптималното му използване пък често ще трябва да изчакваш останалите от отбора да те настигнат, което е просто смехотворно. Обикновено ще има около 4 героя в отбора ти, в които Janggo стои по-добре.

Принципно всички стандартни аури(900АоЕ) са доста по-слаби, и следователно лош избор, на герои с Blink. Много играчи остават с погрешното впечатление, че нещата са наред щом когато отбора се движи заедно по картата всички имат ореоли, но в битка нещата са малко по-различни. Можеш да си дадеш някой подобен риплей на 1/2speed /pause и да наблюдаваш колко точно героя ползват дадена аура по време на битка.

----------------------------------------------------------------------------------------------------


Не, ботуш е далеч от нужен ако имаш добра начална игра и можеш да си позволиш нещо по-добро.
Ботуш ти е полезен в два основни случая: обикаляш картата, бягаш от/гониш опоненти. Но:
->Акаша има блинк и пренебрегва особеностите на терена, а с това и скоростта на опонентите.
->Акаша успешно може да ползва както Bottle, така и TPscroll, с което подвижността и се подобрява в пъти.

При все това, ако движението ти по картата и употребата на Blink не са ти силна страна, сигурно ще се чувстваш много по-сигурен с ботуш. Но нима има по-добър начин да се научиш на тези неща, от това да го пропуснеш? Според мен просто ти трябва насочена практика към по-активен стил на игра.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Интересно е и как се ориентираш към правилните предмети, въпреки че не разбираш точните идеи и логика зад направата им. Инстинктивно, при всеки случай, което говори много добре. Може би и форума е изиграл известна роля тук?
Върнете се в началото Go down
azazzel
Зарибен



Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

Akasha Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha Icon_minitimeНед Окт 16, 2011 1:52 am

Човек ти нали никога не си играл Акаша, защото звучи невъзможно да си играл акаша и да кажеш толкова глупости :D .

Janggo-то не само, че не ти забавя офанзивните предмети, а благодарение на него минаваш без bloodstone, aganim, linken където са топ избори в момента. За 1750 голд получаваш 9 stats, 9 dmg + 2 аури просто не виждам за тези пари какво можеш да извадиш, което да ти дава по-голям бонус.

Опциите за подобен предмет са:
ultimate orb срещу 2100 gold 10 stats и възможност да го направиш на голям предмет
срещу Janggo за 1750 gold 9 stats. 9 dmg, 2 аури (които са бонус)
point booster 1200 gold 200 кръв, 150 мана

В отбора щяло да има поне 4 героя, които щяло да им стой по-добре :D . Тука мисленето ти е от преди 2 години, където teambattle предметите се правеха от съппорти. В момента това не е така и са много по-ефективни от солотата. Представи си това jango кога щяхме да го имаме, ако чаках мейдъна да го направи (където в стандартна игра има ботуш стик и урна на 20 минута) сигурно щяхме да имаме jango след 30-та, или нека го направи shaker-a, въпроса ми е кога преди даггера или след него :D . Естествено че jango-то ще се направи от солото, естествено че jango-то ще ти помогна много в гонитбите. Както мисля, че всички се съгласихме акашата влиза към края на битката, което значи че още със самото си влизане е с отбора и е много хубаво да даде jango от там. Дори при ганг в ранна игра съппортърите са много назад и често са страшно бавни (1-во обикновенно съппорта е с ниско мс, 2-ро често нямат завършено пт) така, че този бонус е много ключов.

-------------------
Ботуша в 99% от игрите ти трябва и то в началото, и то не какъв да е ботуш, а PT. И не защото не можеш да настигнеш някой, а поради простата причина, че ти трябва този статс. А това че акаша може да ползва TPscroll мисля че определено е единствения герой, който може да го прави :D . А относно боттъла как ти повишава подвижността не ми е ясно, може би чрез руните, ама тия руни може и да не ги вземеш ти.

Имам чувство, че начина на писане ти е следния виждаш 1 пост и го заемаш като цел да го обориш при положение, че това често може да е по-добрата позиция, но важното е да има спор и ти да си на точно обратното мнение ^^
Върнете се в началото Go down
Maynata_yee
Новак



Брой мнения : 83
Registration date : 20.06.2011

Akasha Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha Icon_minitimeНед Окт 16, 2011 10:53 am

относно янгото за 1750 голд то си е направо обир спрямо магзина :д, доста е евтино и дава хубави бонуси, но не знам до колко точно ще са ефективни 2те аури ?? при 1150 рейндж на блинк кой ще се възползва от тия аури .. а акаша има ли нужда от орб ? ако има според мен най доброто или просто добър избор е скади, как мислите
Върнете се в началото Go down
HU57L3R
Зарибен
HU57L3R


Брой мнения : 229
Age : 30
Location : Burgas
Registration date : 05.07.2010

Akasha Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha Icon_minitimeНед Окт 16, 2011 11:16 am

sasho best akasha evar
Върнете се в началото Go down
https://www.youtube.com/user/InsertDumbNickHere
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Akasha Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha Icon_minitimeНед Окт 16, 2011 1:47 pm

Ще ме прощаваш, че започвам в обратен ред. За да е конкурентноспособен поста ми, ще го направя максимално близък до твоя text wall.

Начинът ми на писане няма нищо общо с оборване на конкретен по-добър пост. Истината е, че просто "посочвам светлината" на професионални играчи(със световен опит, мъдрост и достижения на всякакви академични нива), в жалък опит за потискане на моето собствено ниско самочувствие, завист, липса на реализация и светло бъдеще. Влез в произволен БГ руум и всеки ще ти го каже. В тези от БГ5 може и да ти открият че аз/те са чукали сестра ми. Може и да е вярно. Може и да имам сестра.

Акаша не съм я играл през живота си. От global roaming пък хептен си нямам идея - тея неща ги пиша за да потисна собствените си ниски стандарти, и - периодично -защото Марто ми дава по 2 лева за всеки 500 думи spam . Чел съм "Сейлъмс Лот" и "Дракула". "Здрач" не съм, може би пропускът е мой. Просто някак си разпознавам некадърните писатели. Просто от някъде съм чувал, че dead travel fast.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

И тъй като ДотА, било то и в момента доста скучна, е напълно класическа стратегия, към нея са пряко приложими и класическите логически принципи.
"First principles, Clarice. Simplicity. Read Marcus Aurelius. Of each particular thing ask: what is it in itself? What is its nature?"

Преди да сравниш Janggo с PB и UO например, трябва да отбележиш че истинската цел на тези предмети НЕ Е набавянето на hp/mp. Да, те идват първи поради същата тази причина, но истинската им цел е направата на по-голям предмет. И докато 4200 gold Aghanim си е истинска сделка(но направен бързо!), с направата на Hex можеш да видиш(така де, аз мога) как ще свърши играта. Ще те оставя да провериш сам колко повече от подобрение на улт cd дава Аганим, и какво повече от използването на Hex с 1950 рейндж обхват дава Hex. И в двата случая последните умения са бонус - рецепта няма. В случая с Janggo не е така. Статистиката ме отегчава, особено непотребната такава. Тя не е нищо основно и често подвежда неопитните(впрочем това се очертава да стане и на избори 2011).

Лошото на Janggo нe е че support предмет. Лошото на Janggo e че те превръща в support. Разбира се, защо 1700 злато в начална игра да ти забавят офанзивните предмети!? Колко съм глупав!
И докато направата му рядко е толкова спешна(всъщност преди 15-20 минута е дори глупава, т.е. един съпорт може да си го позволи напълно лесно към 20мин[ES НЕ Е нормален съпорт]), бонусите му са трудни за сравнение. Трудни са, защото във всяко едно отношение срещат по-добри конкуренти.

И да, точно така - съпортите са бавни, ти си бърз. Ти си повече от бърз, ти летиш! Идеята ти е да вървиш на тяхното ниво, да се портваш до тях за да намазват от аурата или направо да направиш AB и Mek?

Един прост Stick/Null ти е много по полезен, направен още от началните предмети.
---Кратка ремарка.----
Не съветвам никой да прави Janggo/Urn на герой, с който не би тръгнал с Gauntlet of Strength още в началото.
-----------------------

Null помага значително повече за истинския проблем - маната, а при добра игра бързо става Dagon. А Dagon e предмет, който прави разликата както при ганк, така и в битка. Проблема с ботуш е сходен с този тук. Дали ще инвестираш в мана или ке харчиш повече за кръв, дали ще усъвършенстваш блинка си или ще си купиш ботуш. Личен избор, разбира се.

Откровено казано, не мога да заявя че съм запознат с последните тенденции. Ако ти кажа, че в даден период те са ме интересували повече от логиката на играта, ще излъжа. Никога не съм се интересувал и от мода - за мен стила е важен. Мога да ти кажа обаче, че тенденциите се променят поради редица неща, (които не винаги са закономерни) и едно от тези неща са техните собсвени слабости.

И не ме разбирай погрешно, сигурен съм, че Akasha с Janggo върши страхотна работа на отбора, обикаляйки около противника докато му се завие свят. Различията ми тук са съпроводени най-вече от стила ми на игра. А това ще рече, че за мен не трябва на картата да има по-офанзивен герой от този соло мид, че този същия соло мид трябва да е ганкър Numero Uno и че точно той е този, който да направи разликата в по-късна игра с предмет от Arcane Sanctum. С Janggo тази разлика просто не става.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Може и да съм малко морално поостарял - не играя активно повече от година, от "тенденции" не се интересувам живо от още по-дълго време. Работата е там, че "тенденциите" не предлагат нищо ново, което да ми грабне интереса, а напротив - ако не се повтарят са все по-скучни, еднообразни и дори глупави. И може би ще се попиташ как точно имам относително обективно мнение за играта в(или около) момента, ако изобщо не следя играта? Истината е всъщност нямам, защото не се интересувам. Но другата част от Истината е, че използвам един определен сайт, ако случайно се усъмня в нещо или просто поискам да видя как вървят нещата посещавам този сайт и използвам чудесната му възмжност за сортиране. ЦЪК! Сортирането е по дата/герой, можеш да се загледаш и в предметите ако имаш такова желание. Разбира се, не всички са перфектни, но за сметка на това 90% са поне логични. Ако искаш да разбереш за каква точно агресивност говоря, можеш да се поразтърсиш за vigoss(има филтър и за него), като не е нужно непременно да играе с Акаша. Намирам въпроса с приоритетни предмети на (соло)ганкърите доста принципен.

А голямата истина е, че тенденции няма. Истината е, че стратегията трябва винаги да бъде индивидуална и уникална и да се определя от pick, разпределение, психологическо състояние и captain's IQ. Тенденция се получава, когато останалите отбори повторят същото нещо, не осъзнавайки, че всяка игра е индивидуална и че правилния избор в една може да е по-слаб и често дори грешен в друга.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Но, разбира се, допускам възможността да си доста по-напред от хората, които ги качват по подобни сайтове. В такъв случай, ще те помоля да започнеш следващия си пост с илюстрация от такъв риплей, вместо с анализ на психическото ми състояние.
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Akasha Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha Icon_minitimeНед Окт 16, 2011 2:58 pm

Cannibal написа:
Акаша не съм я играл през живота си. От global roaming пък хептен си нямам идея - тея неща ги пиша за да потисна собствените си ниски стандарти, и - периодично -защото Марто ми дава по 2 лева за всеки 500 думи spam . Чел съм "Сейлъмс Лот" и "Дракула". "Здрач" не съм, може би пропускът е мой. Просто някак си разпознавам некадърните писатели. Просто от някъде съм чувал, че dead travel fast.
Добре де, нали се разбрахме тая сделка да си остане тайна?
И като цяло, не мога да стигна до заключение, защо обясняваш кои книги си чел и изкарваш поста си така, сякаш Зелчо те е напсувал миг по-рано?
Ама тъй де, драма да има!

Колкото до спора, не мисля, че Janggo е най-удачния предмет. Прави сте като казвате, че съотношението цена/статистики е добро, но не и за Акаша. Първо - на теб тоя бонус дмг не ти трябва. Второ - аурите са толкова безполезни в герой с блинк, че няма накъде. Все едно да направим Janggo на Weaver - ура, получаваме статистики, щета и аури, само че - опа - Weaver почти никога няма да е позициониран така, че аурите да покрият максимален брой герои.
Колкото и да ми харесва предмета, не е за герои, които чакат подходящия момент, скрити удобно някъде, чакащи благоприятно позициониране на противника, за да влязат в битка.


Последната промяна е направена от McMarto на Нед Окт 16, 2011 3:13 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Akasha Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha Icon_minitimeНед Окт 16, 2011 3:07 pm

Влад и Акаша са най-личните вампири в цялата митология.


пп. кире я пак изтрий няколко че отново минах 1000
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Akasha Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha Icon_minitimeНед Окт 16, 2011 3:15 pm

Е ти щом "Здрач" не си чел, къв фен на вампирите си, бе?
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
Sponsored content





Akasha Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Akasha   Akasha Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Akasha
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Akasha, the queen of pain

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Българският Дота Форум :: Общи Дискусии :: Replays-
Идете на: