Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Искам да стана по-добър на DotA

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

Искам да стана по-добър на DotA Empty
ПисанеЗаглавие: Искам да стана по-добър на DotA   Искам да стана по-добър на DotA Icon_minitimeСъб Фев 26, 2011 8:35 pm

Тук ще се постарач да опиша разнообразието от нива на хората играещи дота и това как мове да си подобрите играта.

Първата стъпка е да разберете на кое ниво сте, бъдете обективни, защото желанието да се учите и способноста да наблюдавате, ще са нужни качества при подобряване на вашата игра.


Току що почнах, мой приятели играят тази игра и ми стана любопитно.
Както сами се досещате това е най-първото ниво, но има разлика дали имате опит с други подобни игри, ако пък сте играли Warcraft III ще имате неймоверно по-добро разбиране за енджина на играта и как реагират и си взаймодействат елементите от играта.

За да напреднете от което и да е ниво нататък, най-необходимо е да играете, опитът натрупан от много игри винаги е решаващ, за сметка на това опитът трябва и да е качествен.
Другото важно нещо за напълно новите играчи е да се запознаят с картата, героите, магазините, как да работят с рецепти и инвентар.
Крийповете в линията и в гората, руните и Рошан.
Информация за всичко това могат да получат както от свой познати и приятели, така и ако се позавъртят сами из картата и прочетат tool-tips в играта.

След това трябва да се запознаят с основните стратегий и фази на играта.
Къде и кога да ходят и каква е целта им там, каква е ползата им.
Ходене в линия където да печелят опит и пари е основната цел в играта, като тези ресурси се ползват за победа над противниковият отбор.

Тъй като нейскам да пиша цял роман, ще оставя другите основни задачи да ви бъдат обяснени от приятели и познати :)

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

Играл съм малко, знам играта, но не съм много добър.
Хората от това ниво в България са малко, ако искате да минете на следващото ниво, освен още игри ви трябват и по-задълбочени познания над играта.
Такива можете да получите от тези четири гайда:
Forming and becoming a pack от Lycan
Advancing at line control
Individual Skill
Teamplay
Strategies
(те са непреведени, на английски - който има проблем, може да се обърне към приятел разбиращ езика и също така желаещ да научи играта или вече добър в нея)

Целта не е само да ги прочетете, но да осмислите чрез опита от вашите игри. Кое как сте направили досега. Кое не сте опитвали и какво се иска да подобрите в играта си, след като вече сте научили.
Също така е добре да опознаете всички герои в играта и кой с какво може да ви помогне или причини, да не се чудите какво са му уменията и какво правят.
За да ги научите най-бързо, може да посетите страницата на героите в офицялният сайт на DotA.
Офицялен сайт на Dota, страница на героите.
Като можете да си пуснете всеки герой сам, да прочетете какво му правят уменията и да ги изпробвате в играта, важно е да прочетете и допълнителната информация под уменията за различните правила и изключения.

Следващото нещо е да изчетете гайдове за различните герои, нашият форум разполага с няколко такива, връзка към всички обновени гайдове мове да намерите в Пълен списък на гайдовете. Добре е да изчетете причините за това развитие и след неколкократно изпитване по време на игра, да харесате какво ви приляга най-много за конкретният герой.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

Отдавна играя играта и има много малко неща които мога да науча.
Така си казват най-голямата група от български играчи, неможе да са по-далеч от истината. Докато повечето са найстина слаби, то други имат доста добри основни познания над играта. Знаят значението и как да правят jungling, last-hit, kiting, orb-walking, harass, push. Знаят и как да си развиват героите.
И В ПОВЕЧЕ ОТ 99% ОТ СЛУЧЕЙТЕ ГРЕШАТ или поне не го правят добре.
За да знаея тези неща и за да можея да ги използваш правилно, трябва да имаш познания над механиките на играта, как да предизвикваш и да се предпазваш от creep agro, как работи target priority на крийпове и кули.
В общи линий трябва да знаят всичко от Mechanic-ите на играта.
В нашият форум има оскъдна информация в няколкото [misc] гайда (можете да ги намерите в края на Пълен списък на гайдове).
Другото нещо което игнорират, заради самочувствието си е - 'всичко се променя', версийте се сменят, балансът се изменя, нови предмети се слагат в арсенала.

А някой от тях дори мислят, че организирана игра е да събереш още четерима приятели и да биете в Garena Bulgarian Room 1/2 и това действие е недостижимо за едва малко други хора в цяла България.
Огранизирана игра е да се запишеш на някой от ниските турнири и след като ви бият на някое ниво, да разберете че е било въпрос на умение, не на късмет.
Ако пък спечелите - запишете се на по-голям турнир и тнт.
Много хора си казват, 'о, аз искам да играя за удоволствие, няма да си вадя хляба така', само че на турнир е доста по-забавна играта, няма опонентите да са пълни идиоти и няма да излязат на 3-та минута от играта. А записвенето отнема не повече от 10 минути на един член от отбора.

За да научите повече за отборната игра в DotA, която често се пренебрегва в полза на agility carry герои, ползвани в общите игри, може да изгледате няколко игри на добри отбори (тук има доста добри клипове с коментари на английски, според мен, най-добрият коментатор е Luminous), като за начало изгледайте няколко игри и вижте кое е общото помежду им. Много неща могат да ви изглеждат странни в началото, особено, ако това е първият ви запис. Дори смешни, как може герой да се разкарва с предмети за 1500 злато в 40 минута на играта. Въпреки това - тези отбори са от най-високо ниво и небиха им трябвали повече от 10 минути срещу вас, за да ви откажат от играта.
За пояснение може да прочетете Ролите в играта, като след това обмислите кой каква роля е имал в отбора и как се е справил с нея.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

Отскоро започнах да се записвам в турнири/Играта на мен и отбора ни е доста слаба, как да се подобрим.
Разбира се с повече игра, но има и други неща които могат да ви помогнат да се развивате като отбор и индивидуално.
Като за начало, минете през всички по-горни етапи, винаги е добре да опресния знанията си, след като вече знаеш кое, какво и защо се прави.
Прегледай статистиките на героите и уменията Manacost, Casting Range, AoE, duration, effects. Забележете как те се променят при различните нива на една магия. Това ще ви помогне при изграждането на skill/item build за героя и може да промени избора ви на герой и стратегията за ползането му.

Добре е да гледате собствените си записи заедно с отбора и да обсъждате къде ОТБОРЪТ ви се е провалил. Всеки отбор прави грешки, това е правило на всяка игра, този който допусне по-малко и се възползша от грешките на опонента си - печели.
Трябва да имате капитан на отбора, това е различна длъжност от тази на човекът взимащ героите в началото на играта, въпреки че може да ги изпълнява един човек, това далеч не е задалжително.
Ролята на капитана е да взима решения по време на игра, кой къде да ходи и да помага, къде да се телепортира. Кога и къде да защитавате, кога да нападате и/или ганквате. Повечето играчи го правят интуитивно на базата на опита си, но ОТБОРЪТ е за това, да не го правите сами, да се движите като едно цяло.
За да подобрите играта си индивидуално, мове да прочетете различните статий от тук. Особено важни са според мен различните статий озаглавени 'DC DotA Help'.
Анализите на запис също могат да са полезни, ще видите кое е най-важното от една игра описано от коментаторите. Също така защо добрите отбори банват и взимат определени герой и конкретно с каква цел.
Така може да научите и разберете доста неща, които няма кой да ви каже.

Също така може да следите игрите на добрите отбори, но обмисляйте странните им герой или обикновенните им позиций. Най-важният въпрос, ако искате да научите нещо е ЗАЩО, задавайте си го постоянни и напрягайте мозакът си за отговири.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

Колкото до класните играчи в България, които се броят на пръсти и повечето мислят, че не си заслужава четене на форуми и подобни работи. Ако един човек иска да напредва сам, винаги група от хора ще го подминат.
Според личното ми мнение и наблюдения, в България има по-скоро посредствени и много малко добри играчи. Макар това да звучи малко обидно, за да си много много добър играч, се иска повече от това да натиснеш малко залинял европейски топ-отбор.
В момента нещата се променят доста бързо, както теченията и стил на игра, така и цели отбори.
Играчи спират да играят, други изгряват. Винаги основното нещо с което можеш да победиш съперника си е умът. Без значение дали играеш игрички или си пилот на формула-1. Рефлексите са нещо моментно и конкретно в дота нещо не-толкова важно, колкото добрата преценка и спокойното обмисляне на положението.
Иска се много повече от това да имаш много свободно време, гледане на записи и сляпо копиране на техният начин на игра, за да стане един човек класен играч.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

В заключение, надявъм се съм бил полезен на повечето читатели и има някакъв напредък.
Освен това искам да пратя послание на всички, ако разпространите този форум, има шанс някой да го отвори и прочете. Ако стане малко по-добър, ще имате по-голям шанс да попаднете на адеватни опоненти и съотборници.


Последната промяна е направена от Kamukag3e на Пон Фев 28, 2011 10:53 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
HU57L3R
Зарибен
HU57L3R


Брой мнения : 229
Age : 30
Location : Burgas
Registration date : 05.07.2010

Искам да стана по-добър на DotA Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Искам да стана по-добър на DotA   Искам да стана по-добър на DotA Icon_minitimeПон Фев 28, 2011 6:44 pm

Изглежда интересно и много ми се иска да го прочета, но е баси дългото. :с Може да направим клипче за мързелите като мен.
Върнете се в началото Go down
https://www.youtube.com/user/InsertDumbNickHere
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Искам да стана по-добър на DotA Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Искам да стана по-добър на DotA   Искам да стана по-добър на DotA Icon_minitimeПон Фев 28, 2011 6:56 pm

Сложи картинки, Киро!
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

Искам да стана по-добър на DotA Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Искам да стана по-добър на DotA   Искам да стана по-добър на DotA Icon_minitimeПон Фев 28, 2011 9:55 pm

McMarto написа:
Сложи картинки, Киро!
Нямам твоя снимка, за да я сложа в 'сега почвам дота, но съм много слаб и на игри, които съм ги играл с години'.
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Искам да стана по-добър на DotA Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Искам да стана по-добър на DotA   Искам да стана по-добър на DotA Icon_minitimeПон Фев 28, 2011 9:59 pm

Тогава сложи няколко снимки от Victoria's secret?
П.С. Това скрит намек да ти пратя снимка ли беше?
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
Sazashime
Новак



Брой мнения : 1
Registration date : 14.11.2012

Искам да стана по-добър на DotA Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Искам да стана по-добър на DotA   Искам да стана по-добър на DotA Icon_minitimeСря Ное 14, 2012 9:10 pm

Здрасти не съм сигурен дали съм отцелил темата, обаче ми се ще да се науча на дота и търся някой който да ми помага в играта по време на гемплей

crash_931019 -търсете ме тук
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Искам да стана по-добър на DotA Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Искам да стана по-добър на DotA   Искам да стана по-добър на DotA Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Искам да стана по-добър на DotA
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Българският Дота Форум :: Общи Дискусии :: DotA Chat-
Идете на: