Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други...

Go down 
+11
darmona92
Epicfail
McMarto
[DeAd ZoNe]
HeyKiwey
^NiGhT_eLf^
iNzAnE
Morti
innoyed
beyOnd
divin3
15 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
divin3
Новак
divin3


Брой мнения : 67
Registration date : 01.11.2007

Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Empty
ПисанеЗаглавие: Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други...   Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Icon_minitimeНед Авг 03, 2008 1:52 pm

Това е тема от главния форум http://forums.dota-allstars.com надявам се че ще ви е интересна! (Оригиналния автор е h0ok.ed Германец ((точен човек е)) :P )
Ето малко screen shotove.
....................................................
Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Atmvr9.th
....................................................
Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Fgfgbi6.th
....................................................
Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Dddder6os1.th
Важно:
.mdx files са анимираните модели
.blp files са скиновете за моделите



Основната част
1.Трябва да си свалите mpq master с тази програма вие можете да отворитеwc3 mpq file да намерите директорията и да започнете да подменяте модели, скинове, икони и цветове. щракате върху магията или героя с десен бутон давате свойства(properties)виждате адреса на картинката и проверявате името на иконата (то се намира към края)

Ресурси:Скинове,Icons,Добър сайт
Ще ви трябва Програма за преобразуване на .tga в .blp (.blp са картинките който са ни нужни за да променяме Warcrafta)
Пример


Искаме да променим облика на \"Magina-Anti Mage\"
Отворете war3.mpq
Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Unbenanntho6.th
Потърсете оригиналния файл в нашия случай Demonhuner (не забравяйте да използвате * във филтъра за търсене (( общо стават 2 *)) )
Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Searchhw4.th
Копирайте името на оригиналния файл
Преименувайте сваления файл и го заместете с оригиналния (като преди това изтриете оригиналния и сложете сваления със името на оригиналния)

Това е което ас използвам ако ви хареса можете и вие да си го сложите!
Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Dvqs8.th
Свалете това
Когато го свалите заместете всичко в Warcraft директорията и най-важното е има 1 .reg файл трябва да щракнете на него задалжително :)

ENJOY


ВАЖНО!!!!!!Когато искате да променяте нещо (конкретно в дота),то няма да го намерите в war.mpq файла както е в дота примерно Magina или Anti-mage трябва да е Demonhunter за справка тук
Кликнете с десен бутон върху магията или героя дайте свойства (properties)вижте адреса в края на този адрес е оригиналното име на иконата!


НОВО



Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Nightelflq3

Download


Последната промяна е направена от divin3 на Вто Авг 05, 2008 11:23 am; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото Go down
beyOnd
Форумен маниак
beyOnd


Брой мнения : 1927
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 03.04.2008

Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други...   Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Icon_minitimeНед Авг 03, 2008 2:00 pm

Ся ще го пробвам изглежда яко. някои модели не ми допаднаха но например тези на нерубиан уеивар-а и на слардар къртят :) download
Върнете се в началото Go down
http://abcxaos.org/tools/talent.php?talent=MzjZVMhoZVmIzIq0xsx
beyOnd
Форумен маниак
beyOnd


Брой мнения : 1927
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 03.04.2008

Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други...   Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Icon_minitimeВто Авг 05, 2008 9:15 pm

Тфа е супер мега яко аз си сложих модели на тинкер , уеавър и джъгър и са супер готини просто много добри прочетете как става няма да съжалявате много е добро :
http://wc3campaigns.net/attachment.php?attachmentid=28945&stc=1&d=1189788204
http://wc3campaigns.net/attachment.php?attachmentid=4788&d=1145491727

Сички тези модели може да си ги дръпнете от :
http://wc3campaigns.net/resources.php?f=642://url
Върнете се в началото Go down
http://abcxaos.org/tools/talent.php?talent=MzjZVMhoZVmIzIq0xsx
innoyed
Новак
innoyed


Брой мнения : 85
Age : 29
Registration date : 16.08.2008

Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други...   Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Icon_minitimeНед Авг 17, 2008 1:34 pm

Хора защо немога да намеря "Jah’rakal" "Troll Warlord" нестава... пиша го и немога да го намеря- :( :( :(

Някой може ли да ми помогне :?:

И не ми дава да сваля онова дети пише "Свалете това"
Върнете се в началото Go down
http://B.TapHoBo
Morti
Форумен маниак



Брой мнения : 1167
Registration date : 29.08.2008

Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други...   Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Icon_minitimeНед Авг 31, 2008 12:58 pm

Защото си зле
Върнете се в началото Go down
http://www.warstomp.com
iNzAnE
Новак
iNzAnE


Брой мнения : 24
Registration date : 10.09.2008

Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други...   Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Icon_minitimeЧет Сеп 11, 2008 7:55 pm

хмм в тоя сайт за скинове само pudga си промених на останалите herota само иконката промених а някои герои дори не ги намерих през филтъра


моля ви кажете каде има .mdx фаилове да мога да си променя героите не само иконките им
Върнете се в началото Go down
Morti
Форумен маниак



Брой мнения : 1167
Registration date : 29.08.2008

Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други...   Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Icon_minitimeЧет Сеп 11, 2008 7:58 pm

um...replaceable textures mislq
Върнете се в началото Go down
http://www.warstomp.com
^NiGhT_eLf^
Форумен маниак
^NiGhT_eLf^


Брой мнения : 417
Age : 30
Location : Русе
Registration date : 27.07.2008

Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други...   Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Icon_minitimeЧет Сеп 11, 2008 8:00 pm

пак аз можах само да си напрая тва в началото като на screena ilidana xD други снимки неможах пък искам да е с елфката :557:
Върнете се в началото Go down
iNzAnE
Новак
iNzAnE


Брой мнения : 24
Registration date : 10.09.2008

Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други...   Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Icon_minitimeЧет Сеп 11, 2008 8:08 pm

сложно е ... в саита кат драпнеш некои скин тряя да има 2 файла (например) - disbtnabomination.blp btnabomination.blp (за commandbuttons и commandbuttonsdisabled) но аз изтеглих 20 скина и там имаше само BTN а другиа фаил липсва.Демек само можеш да промениш иконката на героя а самия герой остава същия.


моля ви помогнете да си сложа скиновете :(
Върнете се в началото Go down
Morti
Форумен маниак



Брой мнения : 1167
Registration date : 29.08.2008

Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други...   Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Icon_minitimeЧет Сеп 11, 2008 8:10 pm

sledvai stupkite e, az kak uspqh da si napraq si4ko
Върнете се в началото Go down
http://www.warstomp.com
iNzAnE
Новак
iNzAnE


Брой мнения : 24
Registration date : 10.09.2008

Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други...   Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Icon_minitimeЧет Сеп 11, 2008 11:51 pm

колко пати да кажа че става , само героите ми остаат същите а иконите се променят.


Edit:
Свалете това
Когато го свалите заместете всичко в Warcraft директорията и най-важното е има 1 .reg файл трябва да щракнете на него задалжително Smile


линка не работи
Върнете се в началото Go down
HeyKiwey
Форумен маниак
HeyKiwey


Брой мнения : 699
Location : Варна
Registration date : 02.07.2008

Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други...   Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Icon_minitimeПет Сеп 12, 2008 12:12 am

Аз успях да преобразя Магината и Накса. Исках и Shadow Shaman-a, но вместо него преобразих оркската единици "shaman", който всъщност е Blood Seeker в дота :lol: Стана доста як! ;)
Върнете се в началото Go down
Morti
Форумен маниак



Брой мнения : 1167
Registration date : 29.08.2008

Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други...   Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Icon_minitimeПет Сеп 12, 2008 7:04 am

emi trqbva malko mozuk za da se opravi6 :/
Върнете се в началото Go down
http://www.warstomp.com
[DeAd ZoNe]
Редовен
[DeAd ZoNe]


Брой мнения : 145
Location : Burgas
Registration date : 25.12.2008

Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други...   Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Icon_minitimeПон Яну 05, 2009 12:42 pm

не бачка
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други...   Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Icon_minitimeПон Яну 05, 2009 1:28 pm

Как да не бачка, бачка си всичко. Ти нещо си сгафил
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
[DeAd ZoNe]
Редовен
[DeAd ZoNe]


Брой мнения : 145
Location : Burgas
Registration date : 25.12.2008

Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други...   Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Icon_minitimeПон Яну 05, 2009 8:17 pm

не не бачка да си изтигля двете програми някво скорост 10 мин ми беше
Върнете се в началото Go down
Epicfail
Форумен маниак
Epicfail


Брой мнения : 1154
Registration date : 31.10.2007

Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други...   Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Icon_minitimeПон Яну 05, 2009 10:27 pm

кво значи не скорост 10 мин?

Аз си взех лар3 от брачеда диркетно (инсталиран) и не съм много довелен от промените коит ое направил, щото блейдс ъф атакса ми зелени целите(квадратчето), 2 от петте бутона за патрул, стоп ,муув , атак са зелени пак, скина на магина е някакъв селяшки Не е черен а е бях като човек. Може би хубавото е иконката на паладина (направена е като лицето на артас(лошия)) и също 2 от бутоните за движения са със зеленикаво син цвят и по-различни по дизайн.


Личното ми мнение е че не си струва да си бърникаш в лар-а .

ПП: само дето май ще правя точно това за да мога някакви (с помощ от аверчета и форуми) да си направя резолюция за Лайд монитори щото е супер неприятно със бутноа отстрани и БАМ 2 празни полета от ляво и от дясно на екрана и всичко от 16:9 става 3:4
Върнете се в началото Go down
https://dota-bg.bulgarianforum.net
darmona92
Новак



Брой мнения : 40
Registration date : 23.02.2010

Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други...   Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Icon_minitimeВто Фев 23, 2010 9:24 pm

Имам един въпрос? Как да сменя самата анимация на трона в началото с елфката? Тя е в .tga формат, мога да я направя в .blp,но анимацията в .mdx. Цветовете на бутоните ги оправих, но нещо картинката не мога да я направя.

btw:Скина с магината е изтрит от devianart. Може ли някой да даде линк от друго място?


PS: Ако искате да променяте модели и икони от дота:
взимате една карта, сменяте файловото разширение от w3x на mpq и правите същото както обикновено. Като свършите променяте разширението на w3x и поне при мен картата тръгва.
Върнете се в началото Go down
Tuzarq1
Новак
Tuzarq1


Брой мнения : 27
Registration date : 10.09.2009

Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други...   Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Icon_minitimeНед Апр 18, 2010 9:58 pm

супер е... мерси :)
Върнете се в началото Go down
Tuzarq1
Новак
Tuzarq1


Брой мнения : 27
Registration date : 10.09.2009

Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други...   Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Icon_minitimeЧет Май 13, 2010 7:21 pm

леле помогнете ми пичове както си слагах скина на Arthas(Омни) и без даизкам изтрих Arthas_portrait.mdx много важна част , като играя с Омни се движе но няма никакви анимации просто като статуя , моля помогнете ми по някакъв начин :(
Върнете се в началото Go down
IVANotLUKOVIT
Зарибен
IVANotLUKOVIT


Брой мнения : 202
Registration date : 04.04.2009

Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други...   Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Icon_minitimeЧет Май 13, 2010 7:33 pm

Tuzarq1 написа:
леле помогнете ми пичове както си слагах скина на Arthas(Омни) и без даизкам изтрих Arthas_portrait.mdx много важна част , като играя с Омни се движе но няма никакви анимации просто като статуя , моля помогнете ми по някакъв начин :(

Инсталвай вц3 пак
Върнете се в началото Go down
darmona92
Новак



Брой мнения : 40
Registration date : 23.02.2010

Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други...   Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Icon_minitimeЧет Май 27, 2010 5:57 pm

Имам един въпрос. В папката имам файл war3.mpq и war3x.mpq. Някои неща не се променят като ги променя във war3.mpq както пише. Кой файл за какво отговаря за да знам кое в кой трябва да сменя, защото като едитна и двата обикновено не работи.
Върнете се в началото Go down
No_Tears_Please
Зарибен
No_Tears_Please


Брой мнения : 273
Registration date : 03.09.2009

Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други...   Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Icon_minitimeЧет Май 27, 2010 8:38 pm

Като не знаете,защо пипате?
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други...   Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Icon_minitimeЧет Май 27, 2010 9:04 pm

Ти защо си си купил кисело мляко Роса един път, което не си пробвал досега, вместо да купиш Маркели, което редовно ядеш? За да видиш как е може би?
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
No_Tears_Please
Зарибен
No_Tears_Please


Брой мнения : 273
Registration date : 03.09.2009

Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други...   Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Icon_minitimeЧет Май 27, 2010 9:23 pm

McMarto написа:
Ти защо си си купил кисело мляко Роса един път, което не си пробвал досега, вместо да купиш Маркели, което редовно ядеш? За да видиш как е може би?

А защо купуваш Роса като знаеш,че ще ти е лукс и бюджетът ти не може да го покрие? lol!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други...   Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други... Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Подменяне на : икони,модели на герои,цветове и други...
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Българският Дота Форум :: Общи Дискусии :: DotA Chat-
Идете на: