Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Популяризирането на ДотА в България

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
BenderBaby
Новак



Брой мнения : 9
Registration date : 15.05.2010

Популяризирането на ДотА в България Empty
ПисанеЗаглавие: Популяризирането на ДотА в България   Популяризирането на ДотА в България Icon_minitimeСря Апр 25, 2012 2:52 am

Тук съм изложил една идея, която исках да споделя с Гацо последните 20 дни. Само, че Гацо го нема у скайпо.

https://docs.google.com/document/d/1ixN5K-qn53W2NyGWWLbrQwe1fZ9a_E1Kpn2DYc3hmqk/edit?pli=1

Гацо, къде си? Ще има да пренаписваш една камара гайдове!

А сега сериозно. Всеки, който иска да помогне с обогатяването на новия сайт на http://dota2-bg.net може да го стори. Освен това току-що разбрах, че сайтът dota2betakeys.org, който раздава 250 ключа на 1-ви май е български. Не знам дали собтвеникът му (или собствениците) ще се заинтригува от идеята, но при разбиране, можем да започваме да привеждаме плана в действие.

П.С. : Гацо, не се крий! Това за гайдовете - сериозно. Защото като дойда... любов.

Върнете се в началото Go down
azazzel
Зарибен



Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

Популяризирането на ДотА в България Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Популяризирането на ДотА в България   Популяризирането на ДотА в България Icon_minitimeСря Апр 25, 2012 4:14 pm

Моето мнение по въпроса е следното.

Проблема идва от това, че българите искат да печелят винаги и то по-лесния начин. Ще дам 1 пример за да е по ясно.

IvanThePro иска да играе дота и да бие, пробва да играе в бг руум 1 и го бият, отива в бг руум 2 и там го бият, стига до бг руум 4 където съответно почва да бие. След няколко дена игра той се запознава с known играчите в руума и почва да играе с тях. Така се събират групичка от играчи над средното ниво за този руум срещу 5 рандома, обща взето 80-90% от игрите биват печелени от IvanThePro и много често той е годлайк. Събира някакви фенове от по-слабите играчи и се чувства добре, живее във филма, че е най-добрият, става даже нагъл. По някое време решава да отиде с негови приятели на турнир, много наперен сигурен че ще мачка нали той е всяка игра годлайк от много време насам. Естествено действителноста с която се сблъсква не му харесва и бива пребит, не иска да повярва, чe той не е на ниво и обвинява съотборниците си за загубата и се връща в БГ руум 4 да продължи господството си.

Та проблема е как да накараш нормалния играч да се откаже от това да бъде всяка игра годлайк, да бъде known и да има някакви привърженици, за да отиде да играе по турнири в тежки игри и да пада 80% от игрите, да се скара 40 пъти със съотборници и да смени 10 отбора за да евентуално бъди на добро ниво след 1 година.

Върнете се в началото Go down
BenderBaby
Новак



Брой мнения : 9
Registration date : 15.05.2010

Популяризирането на ДотА в България Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Популяризирането на ДотА в България   Популяризирането на ДотА в България Icon_minitimeСря Апр 25, 2012 7:16 pm

Точно това се опитваме да направим ние. В момента проблемът с ключовете е много сериозен, а времето изтича. Ще дойде момент, в който никой няма да се интересува от ДотА 2 състезателно. Ние целим да генерираме приход от stream (ако е възможно) и да инвестираме в символични награди за ДотА 2. Но, когато ДотА 2 официално излезе - тогава път назад няма. Ще работим с много хора - SITM, Dustbringer като коментатори, Wildbeast като администратор, kamukag3e като стратег и пишещ ръководства и много други добронамерени хора. Всеки е добре дошъл. НО основният проблем са ключовете.
Върнете се в началото Go down
azazzel
Зарибен



Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

Популяризирането на ДотА в България Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Популяризирането на ДотА в България   Популяризирането на ДотА в България Icon_minitimeСря Апр 25, 2012 7:26 pm

Кажи колко ключа ти трябват и бтв аз съм esG.DemoN, а и защо не дадеш скайп.
Върнете се в началото Go down
BenderBaby
Новак



Брой мнения : 9
Registration date : 15.05.2010

Популяризирането на ДотА в България Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Популяризирането на ДотА в България   Популяризирането на ДотА в България Icon_minitimeСря Апр 25, 2012 7:39 pm

В момента имаме 2 акаунта и 1 подарък в steam. Днес ще помоля едно момче да ми изпрати 3 подаръка, но не е сигурно. Искаме да съберем 10 ключа. Мислим, че е най-разумно първите два отбора да получат награди.

След това идва трудната част. Wildbeast работи по изграждането на системата за кланове в http://dota2-bg.net. Трябват ни значителен брой слаби отбори, за да можем да покажем на хората, че в играта може да се постигне нещо смислено. Писах и на Valve и Icefrog, но писмата ми останаха без отговор. Писмото ми е качено тук: https://docs.google.com/document/d/1YorjU3VuOgQ6PUfu0XwJ3xPCv7TNaC3ojZDkygBLAMo/edit

Преди всичко трябва да толерираме слабите играчи. Не мисля, че ако вървим против спонтанната си реакция - да сме арогантни, не сме честни. Ако зададем правилен пример, нещата могат да се променят за по-добро.

Винаги можем да говорим в скайп. Ако поддържаш връзка с kamukag3e ще е най-лесно. Аз съм Стоян.

Здрасти.
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Популяризирането на ДотА в България Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Популяризирането на ДотА в България   Популяризирането на ДотА в България Icon_minitimeЧет Апр 26, 2012 7:15 pm

Аз съм класи над камикадзе като стратег, тру стори.
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
Sponsored content





Популяризирането на ДотА в България Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Популяризирането на ДотА в България   Популяризирането на ДотА в България Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Популяризирането на ДотА в България
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Българският Дота Форум :: Общи Дискусии :: Прогейминг Дискусии-
Идете на: