Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 DotA и всички други :D

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Medvih
Новак
Medvih


Брой мнения : 5
Registration date : 12.01.2012

DotA и всички други :D Empty
ПисанеЗаглавие: DotA и всички други :D   DotA и всички други :D Icon_minitimeЧет Яну 12, 2012 7:51 am

Та много ми е интересно да узная точното ви мнение - плюсовете и минусите на всеки "дота" клонинг спрямо оригинала :)
аз лично съм пробвал от клонингите LoL и HoN .мога да кажа че и 2те не ми допаднаха особено:
при LoL ме издразниха улесненията както и факта че няма друг мод освен AP и няма достъп до всички герои (има и други работи но това е основното)

при HoN-не можах да разбера защо са променили имената на магиите и героите... пак няма достъп до всички герои , итемите са объркващи ,обстановката е малко дразнеща- не е DotA!!!

Честно казано аз съм голям Noob и на 3те игри :) но някак си всички които почнаха LoL ми казват-много по балансирана...Наистина ли е така ??? и ако не какво прави приемрно DotA по балнсирана от LoL :P .... в смисъл такъв както аз така и моите приятели сме от типа garena room 12,13,14,15... players :D (поне аз... :D )
Много ми е инетерно едно коментарче за 3те игри и едно сравнение на баланса , динамиката , разделението на класове(tank pusher dps) и отборната игра на всчка една от 3те :D

Ако някой може да каже и малко история на dota :D в смисъл създателите на изброените по горе игри имали ли са въобще нещо общо с Dota както и менние за Dota 2 и мислите ли че ще има само AP и capitan модове след като излезе играта и дали dota 2 ще е стъпка напред и по скоро провал......ако някой е играл и други дота клонинг ще е супер да пусне едно коментарче с мнение :D





Страхотен и много полезен форум! Поздрави!
Върнете се в началото Go down
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

DotA и всички други :D Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DotA и всички други :D   DotA и всички други :D Icon_minitimeЧет Яну 12, 2012 12:33 pm

Пак ще напиша цял роман :(

Започвам с историята на DotA.
2000 година излезе Warcraft III: Reign of Chaos, на нейният Map Editor човек подвизаващ се с псевдонимът Eul, направи карта наречена Aeon of Strafe (подобие на версията играна на Star Craft). На нея можеше да избереш един от обикновенните герой на играта (Blade Master, Mountain King, Archmage и т.н.т.), беше убособена за три фракций и контролирани от компютъра единици се биеха в различни линий (както в DotA, но беше образуван триъгълник, като в трите ъгъла стояха базите на различните отбори).

След това картата беше преобразена на Defence of the Ancient (DotA), състояща се от два отбора, напълно различни герои и изцяло нови предмети от Steve "Guinsoo" Feak. Реално ако погледнеш първата версия ще ти напомни на сегашната DotA, дизайнът на картата е същият, но самата карта няма почти нищо друго общо със сегашното състояние. Първата карта излезе преди околу 10 години.

Цяла общност се образува от фенове на тази карта, една група от хора, познати на Guinsoo се подвизаваха като 'Allstars', направиха и сайт за самата карта - dota-allstars.com, който беше направен от Steve "Pendragon" Mescon (понастоящем затворен, можеш да прочетеш затварящото писмо от собственика тук).

След доста години, Ice Frog замести Guinsoo като модератор (от версия 6.хх нататък) на DotA. Guinsoo и Pendragon с подкрепата на Riot Games работиха върху League of Legends. Тя излезе месец октомври 27, 2009 година.

Heroes of Newerth пък беше изработена от S2 games и както сам си видял изключително копие на DotA, (беше пълно копие в процеса си на изпробване като beta версия). Офицялно излезе 12 май, 2010 година.


-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=


Играл съм както HoN, така и LoL и двете игри имат свойте добри и лоши страни, всичко зависи какво търсиш като играч.

Колкото до баланс - той съществува само когато имаш за пример професионални отбори и тяхното ниво на игра, неможеш да направиш баланс върху нивото на игра в 'garena bulgaria room 15'. А от трите игри, най-добре балансирана е DotA, в другите има толкова много, герои и предмети които са в пъти по-практични и силни от другите, че няма място за коментиране.

Моят вкус е силно насочен към търсенето на по-сложна и по-добре балансирана игра, където индивидуалните умения, както и стратегията в развитие на героя са важни, колкото и отборната стратегия. DotA е далеч по-близо до желаното от мен, отколкото LoL или HoN.
Върнете се в началото Go down
Medvih
Новак
Medvih


Брой мнения : 5
Registration date : 12.01.2012

DotA и всички други :D Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DotA и всички други :D   DotA и всички други :D Icon_minitimeЧет Яну 12, 2012 2:10 pm

поразрових се малко из epicwar да видя първите доти :) - chumpy и MechaWarrior -каква е тяхната роля ??? :D
ww.epicwar.com/maps/19/ и тази ww.epicwar.com/maps/20/ доста ме озадачи :)
Върнете се в началото Go down
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

DotA и всички други :D Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DotA и всички други :D   DotA и всички други :D Icon_minitimeЧет Яну 12, 2012 4:13 pm

Това са стари версий да, но не са на групата allstars.
Както сега, така и тогава, картата е отворена за преработване и всеки може да ползва всичко което му хареса.

В момента има DotA IMBA, DotA LoD, DotA 6v6. Нито една от тях не е дело на Ice Frog, но все пак си е същата карта.
Можеш по много лесен начин да я отвориш от Map Editor-ът на Warcraft и да промениш каквото желаеш, но това няма да я направи версия на Ice Frog и съответно играна навсякъде по света.
За собствена безопасност и удоволствие от играта препоръчвам свалянето на картата да се прави само от офицялният сайт за това - getdota.com
Върнете се в началото Go down
Medvih
Новак
Medvih


Брой мнения : 5
Registration date : 12.01.2012

DotA и всички други :D Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DotA и всички други :D   DotA и всички други :D Icon_minitimeЧет Яну 12, 2012 4:48 pm

ето на този сайт видях нещо доста интересно ww.dota-source.com/2010/12/oldest-dota-maps-first-ever-dota-maps.html -най старата версия която намерих на дота алстарс където е изписано името на guinsoo е 3.0d -тя доста прилича не постаните по горе от мен версии - според мене има голяма вероятност guinsoo да е започнал да разработва малко по-късно , въпреки че неговите версии изглеждат доста по логични :D ... както и да е :D

btw : това наистина ли е първата dota версия ww.epicwar.com/maps/181433/


мерси за обърнатото внимание !
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





DotA и всички други :D Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DotA и всички други :D   DotA и всички други :D Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
DotA и всички други :D
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» How to DotA 5
» Dota 2

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Българският Дота Форум :: Общо-
Идете на: