Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 6.73

Go down 
+4
McMarto
Kamukag3e
~gsh
mortito
8 posters
АвторСъобщение
mortito
Редовен
mortito


Брой мнения : 125
Registration date : 01.10.2010

6.73 Empty
ПисанеЗаглавие: 6.73   6.73 Icon_minitimeПон Дек 26, 2011 1:04 am

Сигурно ще ви се сторя малко изпаднал (да пиша тука на коледа :( :( :( ) обачееее излезе дота 6.73 ... казвайте си мненията
Върнете се в началото Go down
~gsh
Новак
~gsh


Брой мнения : 8
Location : София
Registration date : 08.07.2010

6.73 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 6.73   6.73 Icon_minitimeПон Дек 26, 2011 4:53 am

Пандата и Командира ме радват ,другите ...
За итемите още не съм пробвал нито един от тях ,но някои са изгодни .
Върнете се в началото Go down
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

6.73 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 6.73   6.73 Icon_minitimeПон Дек 26, 2011 12:05 pm

Както винаги ще се видят нещата в последствие.

Над новите герои имам наблудение, но засега ми харесват повечко пандата и дракончето, гоблина и командира са доста по-слабички в цялостната игра.

От предметите - и четирите са доста добри за употреба, статистиките които дават са доста изгодни, а по-малките са доста евтини компактни.

Например - новият ботуш е много изгоден за дозина герои и се комплектова заедно със Soul Ring като невероятен източник на бързина и мана, като се събират изключително лесно.
За 2000 злато ще получите невероятен реген на кръв и мана с доста висока подвижност (новите ботуши дават 80 точки бързина). Тези два предмета закупени на бедните герои и roaming героите биха направили ненужни всякакви consumables.


Продължението на Sange (Heaven's Halberd) - изгодно за фармещите support-и, като им дават доста кръв и EHP като цяло, при което могат да неутрализират удрящото carry на противникът.

Rod Of Atos (което дава cripple) е изгодно като статистики, но за много пари дава само slow. Според мен го прави добър предмет за герои отиващи среда, които се насочват към gank след това. Но може би е най-безмисленият предмет от новите.

Продължението на Basher (Abyssal Blade) - е предмет за изключително късна игра и подходящ едва за малцина герои (Magina, Alchemist, Slark или PA), като е един вид предмет с предназначение за контриране на самите тях, тоест бих го взел с един от тях, срещу другите.




Промените в балансът на героите не особено значителен, единствената по-голяма разлика има в Alchemist, а при предметите - DR. Другите неща може да са полезни, но са далеч от небалансирани. Намалянето на някой от последните промени (Magina, Trent, Phoenix) е нещо очаквано, бяха малко по-силни от нормалното.


Една смешна промяна - Necronomicon в последните версий е увеличаван и увеличаван и увеличаван ... а той винаги си е бил един от най-изгодните предмети със спецялно предназначение в играта.
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

6.73 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 6.73   6.73 Icon_minitimeПон Дек 26, 2011 3:13 pm

Най-големия бъф е за Gondar, който в тази версия ще види бял свят.
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

6.73 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 6.73   6.73 Icon_minitimeПон Дек 26, 2011 4:26 pm

От героите единствено Гоблина е фрапиращо слаб(нещо, което може лесно да се види от късите cd на уменията му). LC е може би най-небалансиран за версията - нещо, което също може да се очаква. Дракона и Панда са по-креативните сред новите попълнения и са относително добре балансирани.

Една голяма част от промените по версията са логични и напълно предвидими. Друга част, като бъфа на Некробук, идват в повече, при положение че влизат нови slow/disable предмети.

Та това, което се вижда като цялостен изглед, е изключително силно засилване на Nuker героите, за сметка на carry-тата. Раждането с пълна мана е много сериозна промяна, а системата с куриерите е преработена изцяло. За сметка на това carry получават 50% slow, disarm и disable, който влиза през magic immunity.

В крайна сметка най-облагодетелствани са Axe, Alchemist и Zeus.
В предметите най-голямата разлика е в Linken, който вече си струва направата. Orchid също е по-добра оферта.


PS. Ама Киро сериозно го конкурирам в цветовата гама.
Върнете се в началото Go down
sa3d0
Новак
sa3d0


Брой мнения : 60
Age : 30
Location : A place somewhere in my head !!
Registration date : 30.08.2011

6.73 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 6.73   6.73 Icon_minitimeВто Дек 27, 2011 1:05 am

Пандата най-много ме радва,а пък гоблина наистина е доста слабичък но +а е че може да бяга/преследва лесно :Е
Върнете се в началото Go down
beyOnd
Форумен маниак
beyOnd


Брой мнения : 1927
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 03.04.2008

6.73 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 6.73   6.73 Icon_minitimeВто Дек 27, 2011 4:47 pm

На мен точно пък новия гоблин ми стана любим герой... имах възможноста да играя във РГЦ (средно добри играчи) и със Блуудстоун (който според мен е перфектен за гоблина) + Пайп бях във състояние да им изтанкя почти целия тийм и да направя ултра кил след продължително бягане + спамене на магии.. Ултимата му е много силен за защита на кули както и в комбинация със герои като Енигма/магнус.. куката му е изключително силен ескейп механизъм... 3тата му магия позволява да танква кули и големи групи криийп без проблем.. другия интересен герой ми стана Пандата... Новия командир е вероятно най-силния герой в играта в момента (може да изчиства огромни групи от крийп без да му мръдне хп-то заради 3тата магия.. 2рата му магия е без коментар.. 1вата е ок а улта му е.. готин .. и ако бъде фокуснат във ултимата си шанса да победи дуела е още по-голям заради 3тата магия..)
Върнете се в началото Go down
http://abcxaos.org/tools/talent.php?talent=MzjZVMhoZVmIzIq0xsx
sa3d0
Новак
sa3d0


Брой мнения : 60
Age : 30
Location : A place somewhere in my head !!
Registration date : 30.08.2011

6.73 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 6.73   6.73 Icon_minitimeВто Дек 27, 2011 4:59 pm

Днеска играх със командира станах 6лвл и от там дмг ми просто нарастваше със по 10 на всеки килл това чак сега го разбрах :Д
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

6.73 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 6.73   6.73 Icon_minitimeВто Дек 27, 2011 7:15 pm

От новата фантастична четворка, едва ли има по-силен от Пандата.

Страшно имбави умения, наравно силни с ултимати и по-силни от скъпи предмети. Searing Chanes е еквивалент на Overgrowth 3 lvl, само че хваща само три мишени и има цд 8 секунди.
Flame Guard предоставя безплатен 20-секунден radiance (само че този е с 45 dmg) и 600 magic dmg бариера (с 50% по-силна от тази на pipe), всичко това на 7 lvl.
Sleight of Fist е умението, което му дава сила в късната игра (и като такова се вдига след другите две). По-слаба версия на Omnislash, но с 5 сек цд. Докато умението е кастнато, героя пак е invulnerable. Освен това за разлика от Omnislash, всички орб ефекти действат при ударите: lifesteal, feedback, desolator, chain lightning. Basher работи също, но като че ли е бъгнат, защото се активира доста по-рядко от maim и chain lightning (тествано). Също така не работи ако пускаш скила само на една мишена. Critical strike и Cleave също работят. Пак повтарям, умението е с 5 сек цд.
Fire Remnant е доста забавно умение и може би най-креативното от арсенала на Xin. На пръв поглед е подобно на Ball Lightning (Storm), но иска доста по-малко мана, поради което още от рано може да се пускат всичките 3 charge-a. Само че това далеч не е всичко.
Charge седят по 45 секунди, което позволява abuse с TP почти от ранга на Tinker с BoT. Могат да се пускат пред героя, когато отиваш на място, където може да има противници или когато се качваш на high ground. Можеш да го слагаш на местата, от където могат да те ганкнат, докато си фармиш на линията. Можеш да гониш с тях или да инициираш с Overgrowth+Radiance/Pipe combo.

А сега си представете герой с Overgrowth, Pipe, Radiance, Blink и Ball Lightning и горе-долу ще се доближите до описанието на героя на 7 level.


Дракончето има добър сайлънс, но не може да предложи нищо повече от доста други герои. Като цяло не ми беше интересен в играта с него. Доста ситуационен ултимат, с възможност за голям дмг, но иска тонове мана и аое е доста малко. Първото умение въобще няма да го споменавам, по нищо не може да се сравни с един нормален нюк. Второто му умение ми хареса, но има какво още да му се бъфне, защото така е слабо.

Гоблина определено е най-слабия от всички. От първо четене на changelog-а ми се стори добър, но след една игра с него ми стана ясен. Куката му не е толкова силна, колкото си мислех, тъй като най-често друго дърво ще ти попречи да отидеш до това, което искаш. Първото му умение е слаб нюк, дори ако стане pure damage (което се прави трудно, ако искаш да хванеш повече от един човек), дмг става едва равен на другите нюкове. Третото му умение като че ли е единственото по-балансирано, но тъй като героя има доста нисък str gain, не може да стане силен танк. Улта ми е най-разочароващото нещо, лесно предвидим, прави изключително малко дмг и се избягва сравнително лесно. А и дори да те уцели, повече от 200-300 дмг не може да направи.

Най-надценения герой определено е командира.
При все че може да спечели почти всеки дуел, ситуацията рядко му го позволява, тъй като няма нито slow, нито stun. Въпреки доброто пасивно умение, той не може да го използва докато е стъннат, което прави един стън докато се дуелира най-големия му враг.
Нюка му ми харесва, не е много силен, но е добър срещу единиците на Chen и Enchantress, а и има доста добър cast range (1000).
Хората са луднали по "огромния" +10 дмг, без да осъзнават, че повече от 70-80 дмг в сериозна игра героя няма да събере.
Duel най-често е добър дисейбъл срещу противниковото кери, времетраенето е впечатляващо. И все пак без дагер не виждам как ще успее да хване правилния герой.
Това, което ми харесва у него е, че може да джънгли сравнително добре като стаква кампове.
И все пак като цяло героя е слаб, лесно се kite-ва, с един стън или сайлънс може да бъде пренебрегнат лесно, а и играта като цяло с него не ми беше интересна.



Heaven's Halberd - Тук ще изразя несъгласие с мнението на почитаемия Киро. Един фармещ съпорт не може да си позволи 4000 gold за такъв предмет, нито му е работа да го прави.
Всичките му части са безполезни за съпорти (о да, 300 кръв е добро, но пък един Vit Booster дава почти същото за почти четворно по-малко пари).
Мястото му е в инвентара на str semi carry-та като Balanar, DK, CK, за да могат да се възползват максимално от бонусите на Sange (което идва първо), а и като цяло само те могат да си позволят да оцелеят под focus fire, за да си изберат подходяща мишена за активното умение.

Rod of Atos - Като цяло любимия ми предмет от новите. Страхотен за независими от предмети int герои като AA, Lich, или за танкващи такива (Silencer?). Доста добър е за OD, дава му най-нужните неща, а слоуа е само плюс.

Tranquil Boots - Добри единствено за съпорти, идват бързо и дават доста MS, което помага при ганкове, но само за тях. За всеки друг тип герой ще предпочета някой от другите ботуши.

Abyssal Blade - В началото ми хареса много, но огромната му цена го прави недостъпен за повечето герои. Все пак винаги бих го взел на Naix, Alchemist, Balanar. Предмета е луксозен, не е core за нито един герой и е по-скоро като алтернатива на Guinsoo за не-int героите.


Относно промените по героите, единствените със значими бъфове за сегашната мета са Gondar и DK. На пръв поглед поглед бъфовете не са толкова силни, но след последните игри на китайците (и в частност iG), Gondar и DK ще си бетонират позициите.
Разбира се, Alchemist, Axe, Bane и компания получават силни бъфове, но няма да намерят място в сегашните пикове (освен може би Alchemist, но трудно).

Колкото до новите герои, отключени в cm mode, може би единствено Tuskar би могъл да допринесе за някой пик. Treant получи грозен нърф в 6.73, а Terrorblade е прекалено single target ориентиран, за да пробие сегашната мета.


Като цяло IceFrog се опитва да направи Dota още по-бърза и динамична. И без това в момента метата е предимно team fight / push, за turtle вече съвсем не остана място след последните промени. Hard carry-тата ще бъдат забравени, а на мода излизат единствено герои със силно early/mid game присъствие. Late game е горе долу всичко след 25-30 мин (за разлика от преди, когато игри над 40 минути не бяха нещо особено необичайно).
Според мен трябваше да се бъфнат hard carry-тата, и без това са най-рядко ползвани, така щеше да се запази баланса между push, turtle и gank и да се появят нови стратегии.
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
sa3d0
Новак
sa3d0


Брой мнения : 60
Age : 30
Location : A place somewhere in my head !!
Registration date : 30.08.2011

6.73 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 6.73   6.73 Icon_minitimeВто Дек 27, 2011 10:05 pm

Колко време ти отне да го напишеш ?
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

6.73 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 6.73   6.73 Icon_minitimeВто Дек 27, 2011 10:29 pm

5-10 минути?
Изказах най-общи наблюдения, дошли от няколкото ми игри и четенето на changelog-а.
А и трябваше да мина романите на Кирето и пачата.
https://www.youtube.com/watch?v=h6N9BISNjg4&feature=player_embedded
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
Balata
Новак
Balata


Брой мнения : 2
Registration date : 10.02.2012

6.73 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 6.73   6.73 Icon_minitimeПет Фев 10, 2012 4:13 pm

Първо Здравейте пичове!
Искам да попитам излезе ли Дота 6.73 с ботове ? Ако не,кога се очаква да излезе ?
Върнете се в началото Go down
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

6.73 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 6.73   6.73 Icon_minitimeПет Фев 10, 2012 5:10 pm

Balata написа:
Първо Здравейте пичове!
Искам да попитам излезе ли Дота 6.73 с ботове ? Ако не,кога се очаква да излезе ?
Getdota.com -> +AI maps
Нека всички се научим да търсим сами в интернет !
Върнете се в началото Go down
Balata
Новак
Balata


Брой мнения : 2
Registration date : 10.02.2012

6.73 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 6.73   6.73 Icon_minitimeПет Фев 10, 2012 6:16 pm

Можеше просто да напишеш ''Не,но проверявай в този сайт'',както и да е.Благодаря.
Върнете се в началото Go down
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

6.73 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 6.73   6.73 Icon_minitimeПет Фев 10, 2012 10:24 pm

Извинявам се ако звучи прекалено язвително, но ако прочетеш повечето теми в 'помощ' или всякакви такива въпроси от общ характер, мисля че ще ме разбереш.

А playdota е офицялният сайт за DotA, а Getdota е техният сървър за теглене. Съответно всички AI версий са неофицялни карти, но винаги са дадени добри предложения с кадърно програмиране някъде из форума им.
Има и удобни връзки за бързо намиране.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





6.73 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 6.73   6.73 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
6.73
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Българският Дота Форум :: Общи Дискусии :: DotA Chat-
Идете на: