Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Picking guide

Go down 
+4
McMarto
mortito
Kamukag3e
azazzel
8 posters
АвторСъобщение
azazzel
Зарибен



Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

Picking guide Empty
ПисанеЗаглавие: Picking guide   Picking guide Icon_minitimeЧет Авг 25, 2011 7:14 pm

Ще се опитам с тази тема да дам насоки на начинаещите и не толкова добри капитани на отбори, без да натрапвам излишно мнението си.

Някои неща, които трябва да знаем преди да почнем пикването:

Има 3 основни стратегии за печелене на игра (gank, push, turtle).

Gank pick - идеята е да се вземат герои, които нямат нужда от особено голям фарм за да са ефективни и обикновенно имат low cd nuke-ове и много стънове и дизейбъли. Гангерите се опитват да изпълнят играта с много килове и да не дадът на противника да изфарми нужните за него предмети. До тук нищо ново не ви казах, но ето къде идват проблемите на тези пикове
- когато се стигне до момента да играете срещу добри съперници голяма част от ганговете ви се провалят от което губите много и реално се стига до момента да ви outfarm и да ви бият около 35-45 минута. Това се получава така, защото се взимат доста герои трудни за гангване (magina, puck, wr, doom) уардовете са им добре поставени и ганговете ви са неуспешни. Прост пример събирате се 3 или 4 героя да убиете магина (тъй като само с 1 или 2 героя няма да успеете) отивате почти до нея тя се блинква гора, портва друга линия и продължава своя фарм и така вие прекосявате цялата карта и губите време да се събирате, докато магината си дига лвл и си фарми.
- другия голям проблем е че дори да направите добра преднина от килове и лвл, тя трябва да бъде реализирана във взимането на страна или може би 2. Много често виждам добър ганг пик с добра преднина да застане пред базата на противника, но да не може да бутне тъй като повечето гангери пушват зле играта да се проточи и противникото спектре да ви изяде.
- и последния минус, когато играете срещу пуш пик и те се съберат и почнат да ви пушват заедно от 15-20 минута, вие реално нямате време да гангвате а след 15-20 минута те не се отделят един от друг и вашия ганг става teambattle.

Push pick - тук идеята е елементарна, взимат се герои, които да пушват и да са силни в начална игра и правят отборни предмети (meka, pipe, jango).
- основния минус, е че времето не е твой приятел и ти си принуден да пушваш бързо и всяка грешка се наказва. Отбори с лош тиймплей и егойстични играчи не са подходящи за този стил на игра.

Turtle pick - общо взето тук се пикват герой/и за късна игра и такива каквито да спечелят време на вашите керрита да съберат нужните им предмети. Най-големия плюс на този тип пикове, е че са най-лесни за игра винаги е по-лесно да се защитаваш от колкото да нападаш.
- тези пикове са много не подходящи срещу силни пушери. Тъй като често не се стига до късна игра.

*Важно, добрите пикове са балансирани между 3-те стила на игра и не бива да прекалявате пика да ви е добър само на ганг, например и заради това да загубите всички други етапи от играта (линии, отборни битки, пушове)

Тук вече трябва да изберете към какъв стил на игра ще се стремите и какво ще тренирате. Опитайте се да намалите до колкото е възможно тежеста на минусите във вашия стил на игра.

Тук идва момента на бановете и пиковете.
Какво да банем?

4 варианта на банове:

1. Банване на имбите за версията (shadow demon, lich, invoker, weaver etc.)
2. Респект банове (когато познавате противника и сте запознати какви герои използва, махане на силните за него герои)
3. Банване на контри (искате да играете сторм, но знаете че ако вземат дуум това ще ви контрира напълно) само да отбележа, че тези банове стават много рядко, защото горните 2 типа банове са с по-голяма тежест.
4. Банване на ненужни герои, така оставяте в пула повече герои имби

Кои герои са категория имба? Тук е интересно, че различните отбори имат различна представа за тях. За това ще изброя повечко и вие сами ще си прецените, кое до колко е небалнасирано.

1. Lich - има може би най-силната линия в играта и ако оставите линията 1в1 без гангове, лича ще доминира напълно outlvl + outfarm. http://gosugamers.net/dota/replays/49337
2. Doom - героя фарми изключително лесно, и е почти невъзможно да бъде гангнат (има около 1500 кръв с вангард на 12 минута) и не стига това а и има 522 мс. Героя е много силен като 2-ро керри тъй като ако му се даде свобода и 15-20 минути freefarm може да извади много. http://gosugamers.net/dota/replays/49351
3. Weaver - също един много силен lane controler и също е много подходящ за 2-ро керри в отбора. Умира доста трудно, а и натоварва съппортите още в ранна игра с дъстове. Бубите са му много неприятни също тъй като умират от 3 хита и свалят много армор.
4. Invoker - има силна линия, има предостатъчно магии да е полезен винаги и EMP може да контрира соло голям брой от противниковите герои. Сами преценете герои като CK ES Enigma, които имат мана да си пуснат скиловете по 1 път а това -400 мана blink
5. Shadow Demon - Обикновено се играе като съппорт и е един от най-досадните герой, 1-вата му има много рейндж и илюзиите са страшно силни в късна игра (да речем 2 илюзии на магина с 5 слота), 2-рата с този ampfily dmg е прекалено небалнсирана и благодарение на нея се изпаряват голям брои герои.
6. Lycantrophe - това е най-силния jungle carry герой, фарми изключително бързо и е невероятно силен, около 20 минута може да има pt,vladimir,bkb + aegis, което е завидно дори за фармер като сф. Също като прибавим и предимството, че остава двойна линия вместо тройна отбора му печели и лвл-и.
7. Ancient Apparation - Отново има силна линия, ултимата му е много силен основно заради рейнджа на пускане. Контрира много герои като Chen, Omni etc. Но лично за мен този герой е надценен, тъй като ако се играе соло той фарми много по-малко от всички останали солота и пушва бавно. Няма как да разчиташ на него че ще ти извади предмети.
8. Omni - Супер нашумял пик, кара срещу почти всяка линия. Много е силен в пуш пикове, където хийлат отборните предмети и ултиматат имат много голяма тежест. Освен това е доста подходящ и в turtle пикове (със сигурност не ви се иска да се биете срещу магина с репел)
9. Furion - Героя фарми изключително много и пушва 3-те линии едновремено, може да бъде игран като гора или като соло. Комбинира се в много пикове и поради способноста си да е най-богатия герой на картата, може да бъде развит по много начини. Единствения лек минус, е че като пушва линиите изяжда фарма на вашето керри и го принуждава да играе в тяхната част на картата.
10. Spectre - предполагам няма нужда от обяснение, героя след вангард и радианс става най-голямата заплаха на картата и благодарение на улта си той прави много повече в отборни битки от всички други керрита.
11. Magina - подобно на спектрето, но с разликата, че е по-труден за ганг има по-силна линия и е по-силен 1в1 в късна игра, за сметка на отборните битки в средна игра.
_____
Това са най-честите банове, ако имам време ще сложа и по 1 риплей на топ отбори да видите силата на тези герои.

Тук вече трябва да е приключила бан фазата и да идва момента на 1-вите пикове.
Както виждате има доста герои категория имба, които ще останат не банати и обикновено е по-добре вие да вземете някой от тях от колкото да играете срещу тях.
След като сте взели вече някоя имба, която да е най-подходяща за вашия заплануван пик, тук следва да вземете герои, които не биха ви разкрили стратегията напълно(гъвкави герои). Герои като WR, Rexxar, ench, clock, Batrider, Pugna които могат да бъдат добри както и за пуш, така и за ганг, а дори и за търтъл. Така оставяте противниковия капитан в някаква неизвестност и той не знае какво да очаква.

Трикове по време на 1-вата пик фаза:

to be continue
Върнете се в началото Go down
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

Picking guide Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Picking guide   Picking guide Icon_minitimeЧет Авг 25, 2011 7:53 pm

НЯМА КАРТИНКИИИ, НЯМА ШАРЕНИЙКИИИИИ, какво му е забавното ?!

Много добре си направил, мен ми омръзна да пиша, да update-вам и накрая никой да не чете.

Все още искам да направя гайд за позиционирането, но ще бъде много обемен и ще имам нужда от момощ... въобще - мързел :D
Върнете се в началото Go down
mortito
Редовен
mortito


Брой мнения : 125
Registration date : 01.10.2010

Picking guide Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Picking guide   Picking guide Icon_minitimeЧет Авг 25, 2011 9:30 pm

Kamukag3e написа:
ще имам нужда от момощ... въобще - мързел :D

Бъзик
ИЗ "Теория за големия взрив" Шелдън
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Picking guide Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Picking guide   Picking guide Icon_minitimeЧет Авг 25, 2011 9:48 pm

Batrider ftw?
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
HU57L3R
Зарибен
HU57L3R


Брой мнения : 229
Age : 30
Location : Burgas
Registration date : 05.07.2010

Picking guide Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Picking guide   Picking guide Icon_minitimeПет Авг 26, 2011 1:12 am

tl;dr
Върнете се в началото Go down
https://www.youtube.com/user/InsertDumbNickHere
beyOnd
Форумен маниак
beyOnd


Брой мнения : 1927
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 03.04.2008

Picking guide Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Picking guide   Picking guide Icon_minitimeПет Окт 14, 2011 8:39 pm

to be continue ?
Върнете се в началото Go down
http://abcxaos.org/tools/talent.php?talent=MzjZVMhoZVmIzIq0xsx
azazzel
Зарибен



Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

Picking guide Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Picking guide   Picking guide Icon_minitimeНед Окт 16, 2011 6:04 pm

Абе принципно бих го продължил ама има няколко неща които ме спират.

1. Нещата много бързо се променят и това което съм написал след 1 месец вече не е актуално. Например сега Doom не се пиква и не се банва в 90% от игрите, но за сметка на това chen и destroyer стават доста често срещани банове.
2. Нямам идея дали това, което го пиша някой го чете и дали въобще би помогнало на някой.
3. Не мога да си го структурирам в главата, тъй като не съм сигурен аудиторията на какво ниво е :)
Върнете се в началото Go down
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Picking guide Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Picking guide   Picking guide Icon_minitimeНед Окт 16, 2011 6:51 pm

В моите изгледи поне, гайда представлява нещо, което е винаги вярно в общия случай, т.е. основна база и насоки. Това какво пиква Денди или какво е станало вчера не би трябвало да го афектира.

А че няма кой да го чете е ясно. НЯМА КАРТИНКИ.
Върнете се в началото Go down
beyOnd
Форумен маниак
beyOnd


Брой мнения : 1927
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 03.04.2008

Picking guide Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Picking guide   Picking guide Icon_minitimeНед Окт 16, 2011 7:42 pm

съгласен съм с канибал. бях чел наскоро гайд във плейдота относно -цм и човека просто даваше общи насоки и обясняваше какво представлява метагейм-а в момента и като цяло какъв тип герои се пикват/банват срещу различни стратегии..
http://www.playdota.com/forums/512452/drafting-cm-intermediate/
Върнете се в началото Go down
http://abcxaos.org/tools/talent.php?talent=MzjZVMhoZVmIzIq0xsx
azazzel
Зарибен



Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

Picking guide Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Picking guide   Picking guide Icon_minitimeНед Окт 16, 2011 8:10 pm

Еми реално темата му е много добра, има някой неща които не са така (push<gang, turtle>gang, push>turtle тука всичко е грешно :D ). Ама като цяло ми е ясно, че колкото и да е добър 1 wall of text, винаги ще бъде предпочетена темата с повече картинки и която те привлича визуално ^^ та идеята ми е че аз съм играч преди всичко и не мисля да отделям време на дизайна на темата. Може би ще е по-добре да кастна някой друг риплей, където ще може да обяснявам нагледно кое, как и защо се прави в играта, вместо със суха теория.
Върнете се в началото Go down
beyOnd
Форумен маниак
beyOnd


Брой мнения : 1927
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 03.04.2008

Picking guide Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Picking guide   Picking guide Icon_minitimeНед Окт 16, 2011 8:32 pm

azazzel написа:
Еми реално темата му е много добра, има някой неща които не са така (push<gang, turtle>gang, push>turtle тука всичко е грешно :D ). Ама като цяло ми е ясно, че колкото и да е добър 1 wall of text, винаги ще бъде предпочетена темата с повече картинки и която те привлича визуално ^^ та идеята ми е че аз съм играч преди всичко и не мисля да отделям време на дизайна на темата. Може би ще е по-добре да кастна някой друг риплей, където ще може да обяснявам нагледно кое, как и защо се прави в играта, вместо със суха теория.
това би било най-добре в случая... допиши си статията (няма никакво значение дали е подредена и дали има картинки поне на мен никакво впечатление не ми направи) и постни няколко репа със нагледни обяснение кое,защо,как,кога и т.н.
Върнете се в началото Go down
http://abcxaos.org/tools/talent.php?talent=MzjZVMhoZVmIzIq0xsx
Sportsmen
Новак



Брой мнения : 1
Registration date : 27.11.2011

Picking guide Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Picking guide   Picking guide Icon_minitimeНед Ное 27, 2011 2:01 pm

Всичко е написано идеало Сашо! Започнах и аз да чета тук вашите мнения и препоръки,защото не съм се занимавал от много време с тези неща и съм изостанал неимоверно ,а и ми е интересно.Поздрави на всички стари познати в теам-а!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Picking guide Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Picking guide   Picking guide Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Picking guide
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» 1:1 guide
» [guide]
» Windrunner Guide ???
» Runes guide
» [misc] All Around guide

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Българският Дота Форум :: Общи Дискусии :: Прогейминг Дискусии :: Progaming Chat-
Идете на: