Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Къде е Cherkezov?!

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
IVANotLUKOVIT
Зарибен
IVANotLUKOVIT


Брой мнения : 202
Registration date : 04.04.2009

Къде е Cherkezov?!  Empty
ПисанеЗаглавие: Къде е Cherkezov?!    Къде е Cherkezov?!  Icon_minitimeПон Апр 25, 2011 8:10 pm

Мисля че е тук мястото да питам какво се случи с този дота бог да не е баннат?
Върнете се в началото Go down
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

Къде е Cherkezov?!  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е Cherkezov?!    Къде е Cherkezov?!  Icon_minitimeПон Апр 25, 2011 10:24 pm

Категорично - не.
Просто явно е изгубил интерес от толкова лесна игра и липса на конкуренция. Разните му там отбори от Китай се развиват прекалено бавно, за да стигнат неговото ниво.
Дори за 1:5.
Върнете се в началото Go down
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Къде е Cherkezov?!  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е Cherkezov?!    Къде е Cherkezov?!  Icon_minitimeПон Апр 25, 2011 10:41 pm

Черкезов очевидно се е насочил към занимание с по-голяма възвращаемост на труда. Приготвяне на бургери например.

да споделя ли тук за опита си 1в5?
not a loss still...
Върнете се в началото Go down
HU57L3R
Зарибен
HU57L3R


Брой мнения : 229
Age : 30
Location : Burgas
Registration date : 05.07.2010

Къде е Cherkezov?!  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е Cherkezov?!    Къде е Cherkezov?!  Icon_minitimeВто Апр 26, 2011 12:18 am

Къде си намираш 5 противника? Аз си търся ама все ги хваща страх.
Върнете се в началото Go down
https://www.youtube.com/user/InsertDumbNickHere
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Къде е Cherkezov?!  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е Cherkezov?!    Къде е Cherkezov?!  Icon_minitimeВто Апр 26, 2011 7:59 am

тайната е във flame-a преди играта
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Къде е Cherkezov?!  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е Cherkezov?!    Къде е Cherkezov?!  Icon_minitimeВто Апр 26, 2011 11:10 am

И аз пробвах няколко пъти 1в5 с Invoker. За сега имам 2 победи и 1 загуба.
Колкото до намирането на противници - отиваш в БГ 6+, хостваш игра и почваш да спамиш в гарена чата, че по-добър от теб в тоя руум няма. Хората ще започнат да те псуват, ти ще ги наречеш страхливци и ще влязат в твоята игра. И както каза Тишо - трябва да ги нареждаш нон-стоп преди да пуснеш. Така се надъхват (не стават по-добри, просто по-навити).
Също така е много важно да не си с истинския си ник, а с нещо от сорта на 1v5.To6ko, To6o_Turboto, To6ko_99 и т.н.
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
IVANotLUKOVIT
Зарибен
IVANotLUKOVIT


Брой мнения : 202
Registration date : 04.04.2009

Къде е Cherkezov?!  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е Cherkezov?!    Къде е Cherkezov?!  Icon_minitimeЧет Апр 28, 2011 12:03 am

Дано да се появи скоро че ми липсват зиг-заг историите му срещу сф :(

Цитат :
Cherkezov каза:
.И за пореден път повтарям- аз не избягвам 100% всички рейзове.Това,което твърдя е,че почти никога не може да ми вкара 2 поред , да не говорим пък за 3те да ме нацелят....
Върнете се в началото Go down
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

Къде е Cherkezov?!  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е Cherkezov?!    Къде е Cherkezov?!  Icon_minitimeЧет Апр 28, 2011 2:28 am

IVANotLUKOVIT написа:
Дано да се появи скоро че ми липсват зиг-заг историите му срещу сф :(

Цитат :
Cherkezov каза:
.И за пореден път повтарям- аз не избягвам 100% всички рейзове.Това,което твърдя е,че почти никога не може да ми вкара 2 поред , да не говорим пък за 3те да ме нацелят....
Междо другото, не си мислете че той играе срещу Гошо и Пешо от БГ стайте в гарена, по неговите думи той не играе и срещу слабаци като mYm, така че избягва raze от Yamateh и YaphetS.
Върнете се в началото Go down
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Къде е Cherkezov?!  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е Cherkezov?!    Къде е Cherkezov?!  Icon_minitimeВто Юли 12, 2011 2:25 pm

Между другото, тъй като тук е сериозно застъпена темата, ми е чудно дали всъщност е възможно да се избегнат два рейза на опитен играч с дагер, започвайки от melee обхват и без дисейбъл и esc mek. Винаги ми е било крайно забавно как Черк-генерацията* се опитва да избягва raze като обикаля около самия СФ и само удължава пътя си за бягство.

Ще разгледам положението в периода на средна игра, касаещо самото избягване на поемане максимален дмг, изключвайки ВСИЧКИ външни фактори. Единствена цел на последвалото изследване е намирането на оптимална ситуация и придържането към нея, за произволен герой изпълняващ дадените условия.

Ситуацията изглежда безнадеждна, при това не поради големия обхват на всеки Raze.
Основните причини са, че:
1) Yamateh/YaphetS имат странната склонност да си купуват Dager.
2) Yamateh/YaphetS имат странната склонност да спират анимацията, когато виждат че няма да улучат.
3) Yamateh/YaphetS имат странната склонност да използват ултимат, когато противници се навъртат в опасна близост до тях.
4) Yamateh/YaphetS имат странната склонност да правят не малко щета и с обикновени удари.


Та интересното е, че докато на чист терен начините за избягването на Raze са силно ограничени, в гората шанса е доста по-голям - най-вече с комбинация от juke и ТР. Още нещо, при липса на начин за бягство меле битката изглежда най-разумна, т.е. = само един Raze. Тук е от първостепенна важност да се пресмята максималната щета, която моментната кръв на героя може да поеме. Забавно е че при такава ситуация много играчи прибягват до Requem of Souls, който е с не малък cast time и позволява Teleportation. И докато в гората той е труден за избягване без ТР, тъй като пътищата там са силно разклонени и не позволяват максимално увеличаване на дистанцията, то в полеви условия героят може да се отдалечи на възможно най-голямо разстояние, наслаждавайки се на път без препятствия.

В обобщение, ще кажа че в средна игра за героите със средно големи HP басейни най-добрата възможност за бягство е спазването на melee дистанция и телепорт веднага щом СФ реши да се бие. TP/бягство ако реши да използва ултимат. По този начин, противоположен на обичайното и паническо бягство(при което дори без Dager лесно се вкарват дори 3 x raze), всеки герой има добри шансове да се измъкне с максимум от 2 raze + 2 удара или raze + 3 удара при това срещу СФ с наличен Dager, разчитайки изцяло на бавната/шокова реакция на СФ. Никакви зиг-загообразни движения, даващи само още и още време за реакция на СФ - точно обратното

Q: Как се постига този melee range, при това без да изядеш още бой?
А: Коментираме средната игра, която е изпълнена с движение през highround, trees, etc. Това са и основните начини за среща със СФ в интимен план. В обратното положение - при започване на битката от обхвата на 3 raze вероятността SF да вкара 3 raze + удар с помощта на Dager е доста по-голяма.



И тъй като това е само теория, запълнила 20тина минути време, YaphetS може да заповяда.


___________________________________________________________________________________________

*Черк(-генерация) - така науката нарича последователите на небезизвестния Cherkezov. Смята се, че думата е възникнала в зората на XIV век, когато видение предсказва на Чанг Тан, възрастна жена от Северен Китай, че ще се появи спасител, който ще научи света да играе DotA. За съжаление видението не уточнява кога, и Чанг прекарва остатъка от живота си произвеждайки дебели постелки за конски изпражнения, по това време наричани "доти". В последвалите векове "черк" е нарицателно за глумци, облечени в женски дрехи.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Къде е Cherkezov?!  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде е Cherkezov?!    Къде е Cherkezov?!  Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Къде е Cherkezov?!
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Българският Дота Форум :: Друго :: SPAM land-
Идете на: