Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 LAN турнир във Варна

Go down 
+8
Zero
HU57L3R
IVANotLUKOVIT
McMarto
azazzel
doom.ix
Cannibal
Kamukag3e
12 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

LAN турнир във Варна Empty
ПисанеЗаглавие: LAN турнир във Варна   LAN турнир във Варна Icon_minitimeПон Мар 14, 2011 11:51 am

DotA турнир - 16.04.11 в зала DooM
LAN турнир във Варна Dota-16.04.11


Спортен клуб "DooM" и зали "DooM" откриват турнирната година с предизвикателство по "Defence of the Ancients". Всички фенове на DotA са добре дошли на 16.04.11 в компютърна зала DooM 6, която се намира на ул. "Отец Паисий" No 22 във Варна. Пълна информация за провеждането, правилата, записването и наградния фонд ще откриете в следващите редове. Всички са добре дошли да наблюдават турнира на живо, като разбира се ще има и пълно онлайн отразяване на събитието.


Провеждане:
* Място: Зала DooM 6 - ул. "Отец Паисий" No 22
* Дата: 16.04.2011
* Начало: 10:00(молим всички да бъдат на място поне 15 мин по-рано)

За повече информация може да посетите сайта на залата, само цъкнете тук



P.S.:
За мен правилата са малко забавни :) без ограничения на предметите е смешно, а без влизане без крийпове на кула още по-смешно. Но както и да е... Пожелавам успех на всеки записал се, моля някой да даде информация след като е видял нещата на живо :)
Върнете се в началото Go down
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

LAN турнир във Варна Empty
ПисанеЗаглавие: Re: LAN турнир във Варна   LAN турнир във Варна Icon_minitimeПон Мар 14, 2011 1:20 pm

това е много хубаво, но смятам че LAN дотата си отиде преди години. Всички такива турнири на които съм попадал в бг са откровено казано слаби.

Освен това сравнявайки наградния фонд за 1во място и таксите за записване - това е направо смешно, на фона на правилата, състоящи се от 5 реда.
Върнете се в началото Go down
doom.ix
Новак



Брой мнения : 3
Registration date : 30.04.2010

LAN турнир във Варна Empty
ПисанеЗаглавие: Re: LAN турнир във Варна   LAN турнир във Варна Icon_minitimeПон Мар 14, 2011 3:49 pm

Здравейте,

Нека отговоря и на вашите забележки:

1. Правилата - смешни или не са съобразени с използваните правила на големите международни турнири
2. "Информация за нещата на живо" - правили сме множество турнири преди, но само 1 по дота и смятам, че сме се справили добре - пълно отразяване на събитието ще има на страницата ни - doom-gaming.com
3. LAN дотата - турнирът се прави, поради постоянното му изискване от страна на клиентите на залите. Освен това в Бъглария никой не прави лан 5на5 турнири по дота, а има много хора които играят.
4. Наградния фонд - последния ни турнир бе с твърд награден фонд от 600 лева и дойдоха само 8 отбора. За да се направи подобно събитие се ангажира техника и персонал за поне още толкова - ако дота обществото покаже желание и дойдат много отбори ще се увеличи и наградния фонд и броя на турнирите, но това си зависи от тях.
Върнете се в началото Go down
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

LAN турнир във Варна Empty
ПисанеЗаглавие: Re: LAN турнир във Варна   LAN турнир във Варна Icon_minitimeПон Мар 14, 2011 4:56 pm

doom.ix написа:
Здравейте,

Нека отговоря и на вашите забележки:

1. Правилата - смешни или не са съобразени с използваните правила на големите международни турнири
2. "Информация за нещата на живо" - правили сме множество турнири преди, но само 1 по дота и смятам, че сме се справили добре - пълно отразяване на събитието ще има на страницата ни - doom-gaming.com
3. LAN дотата - турнирът се прави, поради постоянното му изискване от страна на клиентите на залите. Освен това в Бъглария никой не прави лан 5на5 турнири по дота, а има много хора които играят.
4. Наградния фонд - последния ни турнир бе с твърд награден фонд от 600 лева и дойдоха само 8 отбора. За да се направи подобно събитие се ангажира техника и персонал за поне още толкова - ако дота обществото покаже желание и дойдат много отбори ще се увеличи и наградния фонд и броя на турнирите, но това си зависи от тях.
1. Правилата далеч не мисля, че са съобразени с големите международни турнири.
Където backdoor е разрешен. А в някой все още има ограничения за предметите.
2. Малко хора правят турнири на живо и това има причина, все пак аз няма да си вдигна задника от Испания и да дойда до Варна. Но дори да бях в България не бих пропътувал повече от 80-тина километра за да играя, няма да споменавам че полувината добри играчи са от София. Тоест, това че организирате LAN турнир е похвално. Но самото изискване за такъв турнир е лично присъствие, не всеки би го направил.
3. Само да попитам, миналият път е имало 8 отбора (40 човека), само те са искали очевидно турнир. Съобразете тогава с тях нещата. Има огромен брой хора играещи DotA в България, колко от тях имат навършени поне 14-16 години и живеят във Варна, за да се присъединят във вашият турнир (под тази възраст родителският контрол би ги възпрял, дори и те да имат желание), над тази възраст пък - може да се прекалено заети за да пътуват.
Искам само да кажа, че е много трудно да се направи турнир, не че НЕ трябва да правите :)
4. Наградният фонд според мен е дори прекалено висок за вход от 9 лева на човек, трябва има % за организатора.
Има доста разходи и трябва да се направи плаващ, в зависимост от явилите се отбори.

Пожелавам успех в начинанието и късмет на участниците.
Върнете се в началото Go down
azazzel
Зарибен



Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

LAN турнир във Варна Empty
ПисанеЗаглавие: Re: LAN турнир във Варна   LAN турнир във Варна Icon_minitimeПон Мар 14, 2011 5:08 pm

Относно правилата, на всякъде няма забранени предмети и Back door-a е позволен (още от преди няколко версии се въведе система с която кулите се пълнят ако ги биеш на бд).

А относно турнира:
1. Найстина няма дота лан турнири 5в5, поради простата причина, че турнирите нямат добър награден фонд. Моя отбор (mG) сме 3-ма от София, 1 момче от Стара Загора и 1 от Бургас.
Кратка сметка:
София - Варна път = 200 лева
1 нощувка за 3-ма = 100 лева
храна = 60 лева
Такса = 60 лева
Тези които живеят в Бургас и Стара Загора да речем, че нямат нощувка имат само път и 1 ядене = 80 лева
________
500 лева ни е ориентировачно ланката.

И при най-добрия вариянт ще спечелим 250 лева или по скоро ще загубим само 250 :D .
И като прибавим, че отборите там не са на високо ниво, а са отбори от приятели познати играещи заедно, ще трябва да загубим поне 250 лева за да играем с отбори на средно ниво.

2. За да се промянт нещата се иска доста голям награден фонд, нещо от рода на 2 000 лева, нямам идея дали това ви е по-силите за да се стимулират останалите отбори, извън варна и да дойдат общо взето всички от "дота елита". Така хем ще има някаква награда, с която няма да си на загуба, хем ще има и някакъв престиж, все пак си победил всички големи играчи.
Върнете се в началото Go down
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

LAN турнир във Варна Empty
ПисанеЗаглавие: Re: LAN турнир във Варна   LAN турнир във Варна Icon_minitimeПон Мар 14, 2011 5:25 pm

azazzel написа:
Относно правилата, на всякъде няма забранени предмети и Back door-a е позволен (още от преди няколко версии се въведе система с която кулите се пълнят ако ги биеш на бд).

А относно турнира:
1. Найстина няма дота лан турнири 5в5, поради простата причина, че турнирите нямат добър награден фонд. Моя отбор (mG) сме 3-ма от София, 1 момче от Стара Загора и 1 от Бургас.
Кратка сметка:
София - Варна път = 200 лева
1 нощувка за 3-ма = 100 лева
храна = 60 лева
Такса = 60 лева
Тези които живеят в Бургас и Стара Загора да речем, че нямат нощувка имат само път и 1 ядене = 80 лева
________
500 лева ни е ориентировачно ланката.

И при най-добрия вариянт ще спечелим 250 лева или по скоро ще загубим само 250 :D .
И като прибавим, че отборите там не са на високо ниво, а са отбори от приятели познати играещи заедно, ще трябва да загубим поне 250 лева за да играем с отбори на средно ниво.

2. За да се промянт нещата се иска доста голям награден фонд, нещо от рода на 2 000 лева, нямам идея дали това ви е по-силите за да се стимулират останалите отбори, извън варна и да дойдат общо взето всички от "дота елита". Така хем ще има някаква награда, с която няма да си на загуба, хем ще има и някакъв престиж, все пак си победил всички големи играчи.
Найстина ужасна математика, не се сещаш от 250 да извадиш 45 входна такса.
Но точно това имах впредвид и аз. Разходите са прекалено високи за повечето хора.
Награден фонд от 2,000 лева не смешно,никой няма да иска да си ги извади от джоба. Тоест трябва сериозен спонсор (нещо което е възможно най-вероятно само в София). Което пък е трудно, защото спонсора иска реклама, а 'цената' на рекламата се определя от зрителите. За да има найстина много зрители трябва медийно участие и тнт. Въпреки това е далеч от непостижимо, просто трябва да се уведомят подходящите хора (П.Р. служители на големите фирми в България).

П.С.:
Сава-дуум е слаб.
Върнете се в началото Go down
doom.ix
Новак



Брой мнения : 3
Registration date : 30.04.2010

LAN турнир във Варна Empty
ПисанеЗаглавие: Re: LAN турнир във Варна   LAN турнир във Варна Icon_minitimeПон Мар 14, 2011 5:32 pm

Първо към Kamukag3e:

1. Отново за правилата, както спомена и добре обясни azazzel - съобразени са с международните.

2. Тъй като аз съм играл и съм ходил на много турнири(не по DotA) - ако хората им се иргае, искат да си направят шоуто с едно такова пътуване и в крайна сметка искат да се докажат - нито километрите нито годините са ни били проблем.

3. Относно хората от района - оправданието беше, че е обявн късно турнира(2 седмици преди провеждането), заради което сега го обявяваме месец+ по-рано.

4. Честно казано % за организатора никога няма от тези турнири, като се има предвид колко хора ангажираме и че затваряме зала с 50+ компютъра за цял ден.

Сега към azazzel:

Не съм напълно съгласен за втората точка. За да се променят нещата трябва дота общността да покаже интерес и да присъства. И не говоря само за лан присъствието - хората трябва да гледат, да коментират и да следят подобни събития.

За да има по-големи наградни фондове трябва да има спонсори.
За да има спонсори трябва да има хора и цялостен интерес.
Трудно е да се привлекат спонсори за този турнир, тъй като фактите от предния са следните - малко участници(40), малко онлайн интерес към отразяването и към гарена излъчването.

Само за сравнение ще кажа, че в Counter Strike турнирите ни участват по 100+ човека, идва публика в залата, срещите се гледат на живо от стотици, хиляди следят отразяването.

Наистина имаме желание да "вдигнем" дота общността в България, но процеса трябва да е двустранен. Този турнир е общо взето тест за нас - дали има смисъл да се влага време и пари в дотата, като електронен спорт.
Върнете се в началото Go down
azazzel
Зарибен



Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

LAN турнир във Варна Empty
ПисанеЗаглавие: Re: LAN турнир във Варна   LAN турнир във Варна Icon_minitimeПон Мар 14, 2011 6:34 pm

Е точно тук идва проблема, организаторите отказват да дигнат наградния фонд без да са сигурни, че парите ще им се върнат и не го приемат като инвестиция. Играчите от своя страна не искат да набиват със сигурност загубени пари за турнир за да евентуално някога си да се направи сносен турнир. И така няма развитие, защото никои не прави 1-вата стъпка. И докато да навиеш 50-100 играча да си дадът парите за дота е много трудно и ми изглежда направо невъзможно, мисля че все някой организатор би се нагърбил да поеме риск с на пръв поглед не упровергани пари.

Но найстина има много стойностни български играчи и доста голям интерес към дотата в България, но няма кой да я отрази подобаващо.

Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

LAN турнир във Варна Empty
ПисанеЗаглавие: Re: LAN турнир във Варна   LAN турнир във Варна Icon_minitimeПон Мар 14, 2011 8:31 pm

Интересно ми е защо Киро пуска темата... да няма да си и ти там? Дуума ми е на 5 минути пеша, може да дойда да се видим ^^
Сашо, с кола от София до Варна е 6 часа път, а горивото със сигурност не е 200 лева. И се съмнявам от 3ма души над 18 години ни един да няма кола...
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

LAN турнир във Варна Empty
ПисанеЗаглавие: Re: LAN турнир във Варна   LAN турнир във Варна Icon_minitimeПон Мар 14, 2011 11:11 pm

Kamukag3e написа:

П.С.:
Сава-дуум е слаб.

това не е вярно. допреди малко гледах как прави tripple kill с Drow на аутоатак в GosuGamers Top 10 Weekly:Vol 3
Върнете се в началото Go down
IVANotLUKOVIT
Зарибен
IVANotLUKOVIT


Брой мнения : 202
Registration date : 04.04.2009

LAN турнир във Варна Empty
ПисанеЗаглавие: Re: LAN турнир във Варна   LAN турнир във Варна Icon_minitimeВто Мар 15, 2011 7:11 am

Правилата са ок
Не мисля че 5 некрота или 5 хекса са имба и т.н така или иначе ако имат толкова итеми сте бити доста преди това.Даже и по тея лиги сега май няма ограничения за итемите то ако си играл малко повече време няма с какво да те изненадат толкова или да е прекалено силно че да трябва забрана
За бдто освен че въведоха защита ако си с отбор който е мид скилл поне не виждам как ще ти напраят бд а и няма много смисъл от тва бд

Cannibal написа:
това е много хубаво, но смятам че LAN дотата си отиде преди години. Всички такива турнири на които съм попадал в бг са откровено казано слаби.

+1
По мое мнение няма смисъл да се правят дота лан турнири в България
Наградите са ужасно ниски и като цяло не си струва да се занимаваш да ходиш до друг град
Ние почти нямаме онлайн отбори та какво остава за лан
на такива турнири се събират познати деца/момчета които си правят отбор само за турнира за това и повечето лан турнири до сега изглеждат смешни
също така много хора се записват а после не отиват
общо взето несериозна работа не толкова от организаторите колкото от участниците
и пак ще кажа - наградите са ужасно малки излизат по 50 на човек за 1во място (ако съм разбрал правилно) а в тея 50 влизат и записването за турнира+храна+такси и тн като цяло си мисля че всички ще са назаде
Върнете се в началото Go down
HU57L3R
Зарибен
HU57L3R


Брой мнения : 229
Age : 30
Location : Burgas
Registration date : 05.07.2010

LAN турнир във Варна Empty
ПисанеЗаглавие: Re: LAN турнир във Варна   LAN турнир във Варна Icon_minitimeСря Мар 16, 2011 8:03 pm

Коренът на проблема е, че просто Дота-та е умряла отдавна, а комюнитито е ужасно. Не виждам защо критикувате и философствате върху това, че от Дуум се опитват да я възродят. Като не ви се ходи - не ходете. Щом са преценили, че могат да си го позволят, го правят. Особено след успеха на първия и перфектната организация (а наистина нямаше реклама). P.s. Който си мисли, че правилата са смешни, е доста смешен
Върнете се в началото Go down
https://www.youtube.com/user/InsertDumbNickHere
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

LAN турнир във Варна Empty
ПисанеЗаглавие: Re: LAN турнир във Варна   LAN турнир във Варна Icon_minitimeСря Мар 16, 2011 8:42 pm

HU57L3R написа:
Коренът на проблема е, че просто Дота-та е умряла отдавна, а комюнитито е ужасно. Не виждам защо критикувате и философствате върху това, че от Дуум се опитват да я възродят. Като не ви се ходи - не ходете. Щом са преценили, че могат да си го позволят, го правят. Особено след успеха на първия и перфектната организация (а наистина нямаше реклама). P.s. Който си мисли, че правилата са смешни, е доста смешен
Знам че съм смешен, но да е забранено backdoor е доста глупаво. Не говоря за предметите, които според мен пък са много небалансирани. Въпреки че както казаха някой хора, ако позволиш на опонентите да ги направят, си загубил играта преди това.

А това за умрялото комюнити, ние винаги сме били така за всички игри. Общността и играча са много далеч едни от други, точно за това сме ужасно слаби във всеки един отборен спорт :)

Както казах, хубаво е намерението, просто е обречено да бъде абсолютно локално, поради начина на действие на играчите.
Върнете се в началото Go down
Zero
Форумен маниак
Zero


Брой мнения : 486
Registration date : 27.02.2008

LAN турнир във Варна Empty
ПисанеЗаглавие: Re: LAN турнир във Варна   LAN турнир във Варна Icon_minitimeЧет Мар 17, 2011 1:51 am

Kamukag3e написа:

1. Правилата далеч не мисля, че са съобразени с големите международни турнири.
Където backdoor е разрешен. А в някой все още има ограничения за предметите.


* Забранено е използването на всякакъв вид бъгове
* Перманентно блокиране на крийпа или забавянето му с магии е забранено (например с fissure или sprout), но е разрешено с модела на героя. Също така е забранено да се запушва входа на базата с fissure например.
* Позволено е да се пропускат крийпове, за да се атакуват противниковите.
* Можете да атакувате шестте кули извън противниковата база без крийп. При влизане в противниковата база с крийп, може да се атакува всяка сграда, дори крийпа да умре. Ако тогава се излезе от базата, за да се влезе отново и да се атакува сграда, трябва да се влезе с крийп.
* Всяка кула, която е denyable ( под 10% ), може да се атакува от всеки герой.
ето правилата които и аз мисля,че са наред и btw къде прочете,че е забранено бд
Върнете се в началото Go down
HU57L3R
Зарибен
HU57L3R


Брой мнения : 229
Age : 30
Location : Burgas
Registration date : 05.07.2010

LAN турнир във Варна Empty
ПисанеЗаглавие: Re: LAN турнир във Варна   LAN турнир във Варна Icon_minitimeЧет Мар 17, 2011 11:55 am

То Е забранено, но само в противниковата база.
Върнете се в началото Go down
https://www.youtube.com/user/InsertDumbNickHere
IncRetioN
Новак



Брой мнения : 5
Registration date : 19.03.2011

LAN турнир във Варна Empty
ПисанеЗаглавие: Re: LAN турнир във Варна   LAN турнир във Варна Icon_minitimeСъб Мар 19, 2011 1:34 pm

Правилата са казани точно и ясно.А това за по високата такса на турнира трябват стабилни спонсори така ,че който иска и идва.
Върнете се в началото Go down
Siilver
Новак
Siilver


Брой мнения : 86
Age : 31
Registration date : 19.03.2011

LAN турнир във Варна Empty
ПисанеЗаглавие: Re: LAN турнир във Варна   LAN турнир във Варна Icon_minitimeНед Мар 20, 2011 2:06 am

А може ли да се гледа? ^^
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

LAN турнир във Варна Empty
ПисанеЗаглавие: Re: LAN турнир във Варна   LAN турнир във Варна Icon_minitimeНед Мар 20, 2011 3:33 am

Очеизвадно да.
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
Siilver
Новак
Siilver


Брой мнения : 86
Age : 31
Registration date : 19.03.2011

LAN турнир във Варна Empty
ПисанеЗаглавие: Re: LAN турнир във Варна   LAN турнир във Варна Icon_minitimeНед Мар 20, 2011 3:55 am

Уууууу, там съм.Бирата е от мен.Ама да не доведеш 15 човека с теб. ^^ LAN турнир във Варна 980668
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

LAN турнир във Варна Empty
ПисанеЗаглавие: Re: LAN турнир във Варна   LAN турнир във Варна Icon_minitimeНед Мар 20, 2011 3:56 am

Аз няма да дойда, тъй като якия Киро също не ще.
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
Siilver
Новак
Siilver


Брой мнения : 86
Age : 31
Registration date : 19.03.2011

LAN турнир във Варна Empty
ПисанеЗаглавие: Re: LAN турнир във Варна   LAN турнир във Варна Icon_minitimeНед Мар 20, 2011 4:10 am

Не съм наясно с вашите форумни приятелски "групи", но...Аз ще отида, и без това нямам какво друго да правя. LAN турнир във Варна 944168
Върнете се в началото Go down
IncRetioN
Новак



Брой мнения : 5
Registration date : 19.03.2011

LAN турнир във Варна Empty
ПисанеЗаглавие: Re: LAN турнир във Варна   LAN турнир във Варна Icon_minitimeНед Мар 20, 2011 2:23 pm

Идвай брат колкото повече интерес има толкова по често може да има такива турнири.
А и аз даже ще черпа 1 бира :).
Върнете се в началото Go down
Siilver
Новак
Siilver


Брой мнения : 86
Age : 31
Registration date : 19.03.2011

LAN турнир във Варна Empty
ПисанеЗаглавие: Re: LAN турнир във Варна   LAN турнир във Варна Icon_minitimeНед Мар 20, 2011 3:16 pm

Ади, ще отида тогава, може и брат ми да взема с мен. ^^


Относно думата "брат":

https://dota-bg.bulgarianforum.net/t279p30-topic#28411 LAN турнир във Варна 944168
Върнете се в началото Go down
mortito
Редовен
mortito


Брой мнения : 125
Registration date : 01.10.2010

LAN турнир във Варна Empty
ПисанеЗаглавие: Re: LAN турнир във Варна   LAN турнир във Варна Icon_minitimeНед Мар 20, 2011 4:01 pm

ухаа... каква сестричка tsup heart
Върнете се в началото Go down
IncRetioN
Новак



Брой мнения : 5
Registration date : 19.03.2011

LAN турнир във Варна Empty
ПисанеЗаглавие: Re: LAN турнир във Варна   LAN турнир във Варна Icon_minitimeНед Мар 20, 2011 4:04 pm

Аууу тука нещо съм сгрешил 555.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





LAN турнир във Варна Empty
ПисанеЗаглавие: Re: LAN турнир във Варна   LAN турнир във Варна Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
LAN турнир във Варна
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Българският Дота Форум :: Новини :: Общи ДОТА Новини-
Идете на: