Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Защо в българия няма топ отбор?

Go down 
+8
TwiX-
Zero
HU57L3R
IVANotLUKOVIT
McMarto
beyOnd
Engelhertz
azazzel
12 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
azazzel
Зарибен



Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

Защо в българия няма топ отбор? Empty
ПисанеЗаглавие: Защо в българия няма топ отбор?   Защо в българия няма топ отбор? Icon_minitimeЧет Яну 27, 2011 12:24 pm

Основния фактор е индивидуалноста и егото на играчите, които пречат невероятно много на отборите.
1. Много често се чува от играчите: "пикни ми SF", "дай да се сменим, да не съм вс тройната" и други от рода, който като цяло ще направят така, че самия играч да блести(cs, lvl, килове), но не винаги това ще е добре за отбора. Освен това пречи и на капитана, който вече не може да направи пика както той иска.
2. Друг фактор е недостига на играчи на всяка позиция, общо взето има 15 добри керрита и солота, но има по 2-3 добри съппорта и utility(позицията на ес-тата, свеновете) играча. И така се създава някакъв отбор, в които керри играчи играят роли където не са им приятни и не ги изиграват добре. В някакъв момент керритата на отбора фейлват, появява се спречкване кой трябва да играе керри ролята и много често до напускане на играчи
3. Абе уж всички един отбор ама всеки един играч се има за малко повече от останалите и някакси се опитва, дори леко на инат да не чи слуша. Така се оказва, че в отбора няма лидер и всеки си играе играта. Това води до битки 4в5, закъснели пушове, не разбирателство в item build-овете и така нататък.
4. Като се прави отбор се взимат играчи от къде ли не, често пикъри от 2 или 3 отбора. При което някой фейлва пика и бива outpicknat, от тук се почват драмите, "ако аз бях пикнал щяхме да бием". Така се сменят капитаните много пъти и нищо не се получава.

Та кога ще имаме топ отбор, зависи само от променянето на мисленето на играчите, иначе има достатъчно играчи с много добър скилл.
Върнете се в началото Go down
Engelhertz
Новак



Брой мнения : 1
Registration date : 28.01.2011

Защо в българия няма топ отбор? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо в българия няма топ отбор?   Защо в българия няма топ отбор? Icon_minitimeПет Яну 28, 2011 8:13 pm

Топ отбор ще има след 2 месеца , помни ми думите :)
Върнете се в началото Go down
beyOnd
Форумен маниак
beyOnd


Брой мнения : 1927
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 03.04.2008

Защо в българия няма топ отбор? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо в българия няма топ отбор?   Защо в българия няма топ отбор? Icon_minitimeВто Фев 01, 2011 4:44 pm

и кой е този отбор.. имена ?
Върнете се в началото Go down
http://abcxaos.org/tools/talent.php?talent=MzjZVMhoZVmIzIq0xsx
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Защо в българия няма топ отбор? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо в българия няма топ отбор?   Защо в българия няма топ отбор? Icon_minitimeВто Фев 01, 2011 6:08 pm

За новите mG ли говорим? Щото те не са само българи.
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
IVANotLUKOVIT
Зарибен
IVANotLUKOVIT


Брой мнения : 202
Registration date : 04.04.2009

Защо в българия няма топ отбор? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо в българия няма топ отбор?   Защо в българия няма топ отбор? Icon_minitimeВто Фев 01, 2011 6:16 pm

McMarto написа:
За новите mG ли говорим? Щото те не са само българи.
Те няма и да са топ отбор
Върнете се в началото Go down
azazzel
Зарибен



Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

Защо в българия няма топ отбор? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо в българия няма топ отбор?   Защо в българия няма топ отбор? Icon_minitimeСря Фев 02, 2011 1:58 am

Принципно говори за FV, които взеха 2-ма играчи от mG (истинското) и се надяват да станат машинки. Което не е невъзможно имат добри играчи, що годе баланс на позициите. Дано успеят, но нали знаете: едно е да го искаш, друго е да можеш, трето е да го направиш.

magicalGaming - до колкото знам вече е дисбанд, така че за топ отбор не може да се говори.

А принципно, моята прогноза, е че IF ще успеят да направят нещо. Имат играчи на добро ниво на всяка позиция, имат доста голяма мотивация да се докажат, а и като гледам имат и времето. Дано не фейлнат още в началото, че играчите са им на по 15-17 години може лесно да фф-нат, ако не тръгнат нещата.
Върнете се в началото Go down
HU57L3R
Зарибен
HU57L3R


Брой мнения : 229
Age : 30
Location : Burgas
Registration date : 05.07.2010

Защо в българия няма топ отбор? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо в българия няма топ отбор?   Защо в българия няма топ отбор? Icon_minitimeСря Фев 02, 2011 2:09 am

Еми мениджар е на Фв => най-вероятно за Фв говори.
Върнете се в началото Go down
https://www.youtube.com/user/InsertDumbNickHere
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Защо в българия няма топ отбор? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо в българия няма топ отбор?   Защо в българия няма топ отбор? Icon_minitimeСря Фев 02, 2011 7:02 pm

Е аз го знам, че беше някъв мениджър, ама на кой отбор не може да очаквате да се сещам xD
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
Zero
Форумен маниак
Zero


Брой мнения : 486
Registration date : 27.02.2008

Защо в българия няма топ отбор? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо в българия няма топ отбор?   Защо в българия няма топ отбор? Icon_minitimeВто Фев 08, 2011 2:17 pm

аве аз се чудя защо подяволите в момента Fv i IF са се 1 един отбор гледах някви реплеи в госугеймърс и там Фв,Иф са едни и същи играчите..
Върнете се в началото Go down
HU57L3R
Зарибен
HU57L3R


Брой мнения : 229
Age : 30
Location : Burgas
Registration date : 05.07.2010

Защо в българия няма топ отбор? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо в българия няма топ отбор?   Защо в българия няма топ отбор? Icon_minitimeВто Фев 08, 2011 5:08 pm

В България има 15 играча в 5 отбора. Трябва да си Господ, та да имаш идея какво се случва.
Върнете се в началото Go down
https://www.youtube.com/user/InsertDumbNickHere
TwiX-
Зарибен
TwiX-


Брой мнения : 224
Registration date : 25.12.2007

Защо в българия няма топ отбор? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо в българия няма топ отбор?   Защо в българия няма топ отбор? Icon_minitimeСря Фев 09, 2011 2:58 am

Според мен ,най силния бг играч е black-_-aura.
Върнете се в началото Go down
Zero
Форумен маниак
Zero


Брой мнения : 486
Registration date : 27.02.2008

Защо в българия няма топ отбор? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо в българия няма топ отбор?   Защо в българия няма топ отбор? Icon_minitimeСря Фев 09, 2011 2:57 pm

xa,как е този пич не помня как играеше,но помня,че съм го бил в някой бг руум
хъстлър прав си да мен винаги ми е било интересно кой играч в кои отбор е е така гледам
примерно sG^donspeak v NOT a not dj rhasta в hhn някво доста объркано няма голямо значение де.В момента от бг отборите гледам,че Пандемониум цъкат там на миналия турнир биха mG и спечелиха всъщност
Върнете се в началото Go down
azazzel
Зарибен



Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

Защо в българия няма топ отбор? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо в българия няма топ отбор?   Защо в българия няма топ отбор? Icon_minitimeЧет Фев 10, 2011 2:13 am

Е понеже явно си нямате идея кой са добрите в България, което е нормално поради липса на адекватен турнир. За миналата година най-добрите в БГ бяха mG и FV.
mG (Fenix Felix Noes DemoN DontSpeak Zetsu Insane) - Отбора го почнахме от много ниско ниво, бяхме средно добри играчи без никакъв опит, но за сметка на това много сплотени и мотивирани. В последствие задобряхме и на най-големите 2 онлайн турнира за миналата година бяхме на единия в топ 32, а другия топ 64.
FV (Nowhere Naix4o Xayc Azeordd Galahai) - Те пък бяха отбор направен от играчите на предишните 2 най-добри отбора в БГ (ret, hhn) общо взето Allstars team. Ако не се лъжа в друг онлайн турнир (CM storm) бяха стигнали топ 16.
И това беше първите 6-7 месеца през годината след това mG се разпадна, а FV си подмени почти целия отбор минавайки през поне 10-12 играча до нещо от рода на (Azeordd Nowhere Bi4o nrg_Batman Kircho_kirev).
И по това време горе долу се появява друг отбор IF, които са добри играчи, но просто не успели да се отвърдят в FV или mG и опитват те да си направят отбор.
IF (Hu57l3r UzumakiNaruto Just_fail Sava_doom downfall--) и те играха няколко Anubia cups и балканското първенство и там бяха в топ 8. Но и те се разпаднаха в момента.

Относно последната купа в esl за която говориш. Там бяхме записани, но не успяхме да се съберем и решихме въпреки всичко да играем и този отбор mG на турнира бях само аз от него и Fenix (който не беше играл дота от 3 месеца) и другите 3 играча бяха всеки път различни на принципа който е онлайн да идва да играе. И съответно на финала паднахме от пандите, но това вс което играха няма общо с mG (както казах отбора се разпадна около август месец).
А пандемониум са един вид най-новото поколение играчи, които тепърва има да се доказват дано направят нещо :P .

Иначе от 5 дни играем отбор под името mG 3-ма от mG и 2-от iF (Fenix Felix Demon Failetz Sava_Doom) ще видим какво ще направим и дали ще се задържим.

А други доста добри и известни БГ играчи, който някак си не успяват да си направят отбор са t4]Jecho, not_djrasta_bg, dobritheslayer и още доста. Но както Hu57l3r каза всичко се върти около 20-25 играчи, които се групират по всевъзможни начини.
Върнете се в началото Go down
HU57L3R
Зарибен
HU57L3R


Брой мнения : 229
Age : 30
Location : Burgas
Registration date : 05.07.2010

Защо в българия няма топ отбор? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо в българия няма топ отбор?   Защо в българия няма топ отбор? Icon_minitimeЧет Фев 10, 2011 2:00 pm

К'во стана с Фв? Щото аз уж цъкам с ноуер и мелки в момента о.о
Върнете се в началото Go down
https://www.youtube.com/user/InsertDumbNickHere
Pinnnky
Новак



Брой мнения : 1
Registration date : 22.02.2011

Защо в българия няма топ отбор? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо в българия няма топ отбор?   Защо в българия няма топ отбор? Icon_minitimeВто Фев 22, 2011 4:15 pm

Добър ден. От 3-4 години играя дота и от доста време се опитвам да заформя отбор, но за съжаление доста неуспешно. Винаги нещо не става и се проваля. Идеята ми вече е да се присъединя към някой готов отбор, макар и дори като резерва. Предполагам, че до момента има много като мен, но все пак би ми било приятно да поиграя с някой от форума. Доста съм отдоден на тази игра и мога да и отделям време когато се наложи. Моля ако някой има интерес да пише тука или в скайп maxeto.
Върнете се в началото Go down
ant0n
Новак
ant0n


Брой мнения : 16
Age : 32
Registration date : 17.09.2010

Защо в българия няма топ отбор? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо в българия няма топ отбор?   Защо в българия няма топ отбор? Icon_minitimeВто Фев 22, 2011 6:02 pm

Pinnnky написа:
Добър ден. От 3-4 години играя дота и от доста време се опитвам да заформя отбор, но за съжаление доста неуспешно. Винаги нещо не става и се проваля. Идеята ми вече е да се присъединя към някой готов отбор, макар и дори като резерва. Предполагам, че до момента има много като мен, но все пак би ми било приятно да поиграя с някой от форума. Доста съм отдоден на тази игра и мога да и отделям време когато се наложи. Моля ако някой има интерес да пише тука или в скайп maxeto.
Имаш ли някакви клипове?
Върнете се в началото Go down
HU57L3R
Зарибен
HU57L3R


Брой мнения : 229
Age : 30
Location : Burgas
Registration date : 05.07.2010

Защо в българия няма топ отбор? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо в българия няма топ отбор?   Защо в българия няма топ отбор? Icon_minitimeВто Фев 22, 2011 6:56 pm

@Pinnnky Разцъкай някоя лига и се сприятели с няк'ви маняци.
Върнете се в началото Go down
https://www.youtube.com/user/InsertDumbNickHere
paranoiks
Новак



Брой мнения : 25
Registration date : 06.07.2011

Защо в българия няма топ отбор? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо в българия няма топ отбор?   Защо в българия няма топ отбор? Icon_minitimeПон Авг 01, 2011 6:11 pm

Защо в България няма топ отбор? Защото няма отбори може би? В българия отборите, които да играят редовно, да тренират наистина, и да ходят на турнири с амбиции за нещо повече се броят на пръстите на едната ми ръка. Най-вече защото няма какво да правят тези отбори. Много е трудно да се намерси спонсор и затова играчите няма как да печелят от играта си и следоввателно нямат мотивация да играят. Турнири също няма като тези на DooM са изключение, което се надявам да се случва по-често. Иначе след около 2-3 месеца нещата според мене ще се променят, но още нищо не се знае.
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Защо в българия няма топ отбор? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо в българия няма топ отбор?   Защо в българия няма топ отбор? Icon_minitimeПон Авг 01, 2011 7:50 pm

И на какви точно факти основаваш твърдението си, че нещата ще се променят? Може би имаш готов отбор, трениран в пълна тайна от бг обществото с единствената цел да превземе света?
А на въпроса, аз бих дал такъв отговор: Защото в България почти няма добри играчи, които да създадат такъв отбор и да отговарят на следните изисквания:
1) Да имат желание да играят много редовно
2) Да имат време, за да играят много редовно
3) Да са готови да играят МНОГО РЕДОВНО без никаква заплата
4) Да са достатъчно добри и умни, за да разбират как точно трябва да играят и да го приложат на практика
5) Трябва да са готови да измислят и играят иновативни пикове - нещо, което 95% от българите не приемат, защото ако чуят, че си им намислил да играят Troll solo mid, ще те заклеймят като pub stomper, retard, lamer, maikatidaibave, lainar, pederas (без T накрая), bqgaiottukavepuber. Впрочем, това изискване за мен е най-важното. Добрите отбори се побеждават с мозък, не просто с механично крийпване. А един добър капитан винаги може да те аутпикне, така че трябва да свикнеш да изненадваш противника си.

В момента на сцената имаме само един отбор - mG, чието ново име не помня, а и, без да обиждам играчите им, се съмнявам да постигнат нещо на европейско или световно ниво.
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
paranoiks
Новак



Брой мнения : 25
Registration date : 06.07.2011

Защо в българия няма топ отбор? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо в българия няма топ отбор?   Защо в българия няма топ отбор? Icon_minitimeПон Авг 01, 2011 9:31 pm

Според мен 1),4),5) има доста хора в бг, които да ги притежават. Само дето за останлите си напълно прав. Желание да се играе има сред хората (и не говоря за бг руум 13718, а за някои от по-добрите в бг) обаче няма поле за реализация.
Върнете се в началото Go down
HU57L3R
Зарибен
HU57L3R


Брой мнения : 229
Age : 30
Location : Burgas
Registration date : 05.07.2010

Защо в българия няма топ отбор? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо в българия няма топ отбор?   Защо в българия няма топ отбор? Icon_minitimeПон Авг 01, 2011 9:47 pm

Дота 2 му е майката, менс.
Върнете се в началото Go down
https://www.youtube.com/user/InsertDumbNickHere
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Защо в българия няма топ отбор? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо в българия няма топ отбор?   Защо в българия няма топ отбор? Icon_minitimeПон Авг 01, 2011 10:07 pm

Ти смяташ ли да си я купуваш?!
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
paranoiks
Новак



Брой мнения : 25
Registration date : 06.07.2011

Защо в българия няма топ отбор? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо в българия няма топ отбор?   Защо в българия няма топ отбор? Icon_minitimeПон Авг 01, 2011 11:21 pm

Според мен ще е безплатна. Просто няма начин да са достатъчно тъпи да я направят платена. Най-вероятно ще последват примера на LoL като ще можеш да си купуваш разлчини неща или с истински пари или с точки, които печелиш като играеш.
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Защо в българия няма топ отбор? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо в българия няма топ отбор?   Защо в българия няма топ отбор? Icon_minitimeВто Авг 02, 2011 12:56 pm

Ти как я виждаш тая работа Valve да пуснат на пазара нещо безплатно?
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
HU57L3R
Зарибен
HU57L3R


Брой мнения : 229
Age : 30
Location : Burgas
Registration date : 05.07.2010

Защо в българия няма топ отбор? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо в българия няма топ отбор?   Защо в българия няма топ отбор? Icon_minitimeВто Авг 02, 2011 2:18 pm

Върнете се в началото Go down
https://www.youtube.com/user/InsertDumbNickHere
Sponsored content





Защо в българия няма топ отбор? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо в българия няма топ отбор?   Защо в българия няма топ отбор? Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Защо в българия няма топ отбор?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Българският Дота Форум :: Общи Дискусии :: Прогейминг Дискусии :: Progaming Chat-
Идете на: