Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Читателски клуб

Go down 
+9
azazzel
He_Mu_e_gobre
s7eal7h
No_Tears_Please
Thunderseeker
LoNsDaLe...
Kamukag3e
Cannibal
McMarto
13 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

Читателски клуб - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Читателски клуб   Читателски клуб - Page 2 Icon_minitimeВто Окт 12, 2010 9:30 am

Няма ирония, Орки е ужасна книга. Изчетох я и не си направих труда да закупя втора част. Сюжета е праволинеен, без никакви отклонения, нищо интересно. Описанията са много простовати и тнт. Книгата е по-скоро като чернова :)

Относно титлите на джадайте, няма такова нещо като 'учител'. Ако сте слушали англиския доблаж, а не жалките субтитри. По степен са:
Padawan, Knight, Master, General, Grand Master (Yoda).
Това учител е толкова смешно и взето от никъде, че не ми се коментира по-нататък.
Върнете се в началото Go down
s7eal7h
Редовен
s7eal7h


Брой мнения : 143
Registration date : 14.01.2010

Читателски клуб - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Читателски клуб   Читателски клуб - Page 2 Icon_minitimeВто Окт 12, 2010 12:53 pm

Кво се правите,че всички четете книги.Знам,че пишете в гуугъл - "Интересна книга за четене" и копирате всичко тука :X
Върнете се в началото Go down
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Читателски клуб - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Читателски клуб   Читателски клуб - Page 2 Icon_minitimeВто Окт 12, 2010 1:57 pm

Учител е едно от значенията на думата "master". Няма да споря кое е по-подходящо тъй като не е там въпроса, но е факт че на БГ превода е съответветно "учител" и "падуан". Но като пишеш на български е наистина добре да използваш съответните еквиваленти.(и аз нямам обяснение защо Wien е Виена, а Beijing - Пекин)

@stealth
литературен отзив ли искаш да ти публикувам?
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Читателски клуб - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Читателски клуб   Читателски клуб - Page 2 Icon_minitimeВто Окт 12, 2010 2:41 pm

s7eal7h написа:
Кво се правите,че всички четете книги.Знам,че пишете в гуугъл - "Интересна книга за четене" и копирате всичко тука :X
Това, че ти не (можеш да) четеш, не значи, че всички сме като теб. Би било глупаво да пускам такава тема ако не чета, не мислиш ли?
П.С. Започвам колелото на времето, с оглед на всички книги от поредицата, се очертава голям маратон, мисля че за един месец ще ми стигнат.
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
No_Tears_Please
Зарибен
No_Tears_Please


Брой мнения : 273
Registration date : 03.09.2009

Читателски клуб - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Читателски клуб   Читателски клуб - Page 2 Icon_minitimeВто Окт 12, 2010 10:30 pm

Аз сега почнах Raymond Feist Talon of the Silver Hawk
А иначе Орки не мисля че е зле книгата,но всеки си има мнение.Примерно много хора обожават Толкин,аз мисля че си има уникален стил,но не ми допада.Като за тип хора с неизживяно детство ми е,но както казах всеки има свое мнение :) Поствайте,ако почнете/прочетете нещо интересно,жалко е,че напоследък малко време отделям и имам за четене.
Върнете се в началото Go down
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

Читателски клуб - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Читателски клуб   Читателски клуб - Page 2 Icon_minitimeВто Окт 12, 2010 11:15 pm

No_Tears_Please написа:
Аз сега почнах Raymond Feist Talon of the Silver Hawk
А иначе Орки не мисля че е зле книгата,но всеки си има мнение.Примерно много хора обожават Толкин,аз мисля че си има уникален стил,но не ми допада.Като за тип хора с неизживяно детство ми е,но както казах всеки има свое мнение :) Поствайте,ако почнете/прочетете нещо интересно,жалко е,че напоследък малко време отделям и имам за четене.
Написах любимите ми книги от фентъзи жанра. Не са само те изчетените от мен, да не говорим за други жанрове. Мисля че имам достатъчно много изчетени книги, за да съм си изградил представа за класата на един автор.
Когато ти казвам, че автора е блудкав, значи стилът му на писане е доста под този на други автори. Това че на теб ти харесва е или в следствие на ниските ти критерий или на вкусът ти (лош вкус според мен ;) ).
Върнете се в началото Go down
megaspider
Новак
megaspider


Брой мнения : 21
Registration date : 27.05.2011

Читателски клуб - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Читателски клуб   Читателски клуб - Page 2 Icon_minitimeПет Май 27, 2011 5:58 pm

Чел съм Рама-среща с рама(фентъзи и фантастика) и Рама 2-градината на рама.Много са интересни и двете части обаче са тухли четворки по 700 страници е едната santa .
Върнете се в началото Go down
SteAl7h
Новак
SteAl7h


Брой мнения : 15
Registration date : 25.10.2011

Читателски клуб - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Читателски клуб   Читателски клуб - Page 2 Icon_minitimeСъб Дек 17, 2011 10:05 pm

Жанр - криминални романи, фантастика (рядко) и енциклопедии
Последни книги - "Без пари си мъртъв" и "Ковчег от Хонг Конг" на Джеймс Чейс
Сега чета "Удряй и Бягай" пак на Джеймс Чейс
Върнете се в началото Go down
mortito
Редовен
mortito


Брой мнения : 125
Registration date : 01.10.2010

Читателски клуб - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Читателски клуб   Читателски клуб - Page 2 Icon_minitimeНед Дек 18, 2011 11:33 pm

Първия Закон - Джо Абъркромби (май) - автора е сравнително нов, но тези книги ми станаха любими (чел съм песен за огън и лед, първите книги от колелото и други всеизвестни творби, но -||-)
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Читателски клуб - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Читателски клуб   Читателски клуб - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Читателски клуб
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Българският Дота Форум :: Общо-
Идете на: