Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Развитието ви като играч 2.0

Go down 
+13
LoNsDaLe...
Epicfail
darmona92
fear
azazzel
FoS
He_Mu_e_gobre
fckeRR
Zero
Martoo
IVANotLUKOVIT
McMarto
Kamukag3e
17 posters
АвторСъобщение
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

Развитието ви като играч 2.0 Empty
ПисанеЗаглавие: Развитието ви като играч 2.0   Развитието ви като играч 2.0 Icon_minitimeНед Сеп 05, 2010 6:12 pm

Искам всеки сам да се определи като играч.
Да напише малко за себе си, кога сте започнали да играете дота. Като погледнете назад, колко добър сте били като начинаещ.
Колко добър сте бил преди година и колко добър сте сега (един вид, напреднал ли сте или тъпчете на едно място).
Също така да напишете колко време сте отделяли и отделяте сега за любимата игра.

За да сме по-кратки, може да разпределим една степен от 1 до 10.
1 - нуждая се от 30 секунди на магазина, за да си сглобя рецепта, правя на всеки герой S&Y, Vanguard, Power Treads и Vladmir's.

2 - много съм добър, играя само Troll Warlord, Phanotm Assasin и Rikimary. Винаги бия, освен ако отбора ми не падне в първите 40 минути, докато си правя предметите.

3 - много съм добър, с приятелите ми Пешо и Гошо сме най-добрите в града и няма кой да ни бие, тримата се учим един от друг да играем.

4 - мъча се да измислям свой собствен начин на игра, играя с различни герои и ги развивам по коренно различен начин. Не всеки път се получава.

5 - в общата игра нямам равен, в 90% от случейте изкарвам сам играта.

6 - играя и на други места, не само в headoff/garena и се записвам в лиги и турнири, макар и да падаме много - научавам нещо.

7 - играя почти винаги организирани (known, CW room etc.) игри и въпреки всичко не си преплитам пръстите. Съотборниците ми не са недоволни от мен поне ...

8 - играя почти винаги организирани (known, CW room etc.) игри. Играчите с които играя са добри колкото мен или повече и въпреки, че понякога се караме кой крив - кой прав съм доволен от игрите си.

9 - играя само лиги и турнири, на средно ниво сме и дори бием повече отколкото падаме, специализирам към ******* роля на игра и много рядко играя друга позиция.

10 - много сме добри, с моя отбор бележим победа след победа, мисля да се запиша за следващия голям турнир.

Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Развитието ви като играч 2.0 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Развитието ви като играч 2.0   Развитието ви като играч 2.0 Icon_minitimeНед Сеп 05, 2010 8:48 pm

Ми ние с Крас в момента израстваме много като играчи, започнали сме да играем 2в5 в бг 4... даже последния път играхме срещу някакъв, който казваше, че те познава, Ками.
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

Развитието ви като играч 2.0 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Развитието ви като играч 2.0   Развитието ви като играч 2.0 Icon_minitimeНед Сеп 05, 2010 10:00 pm

McMarto написа:
Ми ние с Крас в момента израстваме много като играчи, започнали сме да играем 2в5 в бг 4... даже последния път играхме срещу някакъв, който казваше, че те познава, Ками.
Не е пълно, не си отговорил на повече от полувината въпроси. Моля да го направиш :)
А относно 'пачата' по твойте думи, ние с него сме правили няколко игри 2:5 ... не е трудно. И доста хора са ме виждали, дали в този сайт, дали в игра ... от време на време се набивам на очи.
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Развитието ви като играч 2.0 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Развитието ви като играч 2.0   Развитието ви като играч 2.0 Icon_minitimeНед Сеп 05, 2010 11:22 pm

Колкото до самооценката ми... "и мъжете пак ти пишат 6, 6, 6". И не се бъзикам : ) Със стария клан играхме игри срещу някои добри отбори... естествено, не световни величия, но имахме някакъв опит. Също така отпаднахме достойно (xD) от Hertz Cup 2, но се разпаднахме по-късно... и от няколко седмици тъпча на едно място.
Като начинаещ, спорех много и с всички, всяка игра преоткривах нов най-силен герой в играта... но пък не бях толкова зле колкото повечето българи, които в момента се подвизават в гарена и хоф.
Пък на ден отделям време за 1-2 доти, но ако не намеря поне един познат, не играя.

П.С. Колкото до игрите ни 2в5, говоря на ташак, не съм горд, че побеждават елита на бг 4...


Последната промяна е направена от McMarto на Пон Сеп 06, 2010 12:32 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
IVANotLUKOVIT
Зарибен
IVANotLUKOVIT


Брой мнения : 202
Registration date : 04.04.2009

Развитието ви като играч 2.0 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Развитието ви като играч 2.0   Развитието ви като играч 2.0 Icon_minitimeПон Сеп 06, 2010 6:26 am

3 !
Върнете се в началото Go down
Martoo
Новак
Martoo


Брой мнения : 28
Registration date : 11.08.2010

Развитието ви като играч 2.0 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Развитието ви като играч 2.0   Развитието ви като играч 2.0 Icon_minitimeПон Сеп 06, 2010 9:38 am

Моето положение в момента е от между 3 , 4 и 5 . Добър съм, но нямам клан и обикновенно цъкам с приятели и ако играя някои герои за пореден път ,ако ми е скимне почвам да му мисля нов item build . Повечето ми игри са или аз + 1 friend вс 2 фриендс или аз + фриенд+ 3 рандома вс 5 . Не съм зимал участие във CW , поради простата причина че немам клан ( но сигурно ще си направя с приятели за кеф катo стана 20 лвл ) . Почнах година след като излезе но отначало беше за fun понеже бях лапе и не разбирах , от тогава до ся имам голяма разлика в прогреса : гледам репове чета гайдове и сравнявам, комбинирам и тн , гледам montage на някои хора във YouTube , коментари (главно на Луминоус) и естествено си гледкам форума . Ако трябва да дам определение от 1 до 10 колко съм добър си давам 5 ( ако имах клан сигурно щях да напредна по схемата).
Върнете се в началото Go down
Zero
Форумен маниак
Zero


Брой мнения : 486
Registration date : 27.02.2008

Развитието ви като играч 2.0 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Развитието ви като играч 2.0   Развитието ви като играч 2.0 Icon_minitimeПон Сеп 06, 2010 11:38 am

хмм интересна тема. Пък за мен,започнах да играя преди около 3 години ,но тогава бях малък и не разбирах преди 6-7 месеца започнах така да схващам играта кои ква роля играе т.н кво е керри, съппорт и т.н в момента имам доста голям прогрес в сравнение с преди когато пишех, направих няколко "cw-ta" гарена после отидох в дота-гаминг лигата бг там понаучих доста работи даже играх срещу наих4о и някав негов стак биха ни де.
Сега наскоро един фр си напраи отборче и като се науча още малко маи там ще ходя тои не ми разказва мн обаче nrgbatman бил в отбора а тои се води добър та ще видя кво ще стане.
Върнете се в началото Go down
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

Развитието ви като играч 2.0 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Развитието ви като играч 2.0   Развитието ви като играч 2.0 Icon_minitimeПон Сеп 06, 2010 3:03 pm

Много се радвам, че темата ви допада. Все пак ще помоля за повече писаници :)
По обстоен прегледн на нивото ви преди и сега, за позицията която най-много ви допада и тнт.
Също така и колко време сте отделяли за дота преди и каква е възможността ви сега.
Върнете се в началото Go down
fckeRR
Новак
fckeRR


Брой мнения : 95
Registration date : 24.09.2009

Развитието ви като играч 2.0 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Развитието ви като играч 2.0   Развитието ви като играч 2.0 Icon_minitimeПон Сеп 06, 2010 3:11 pm

След като се разпадна отборчето,играя от време на време публик игри, колкото да ми вдигнат кръвното и да ме напсуват някакви "про"-та, но това е бг дота комюнити. :)
По темата - преди 8 сега 4-5.
Иначе винаги съм обичал ганк/съпорт/уардър и изобщо всичко, което е инт.
Върнете се в началото Go down
He_Mu_e_gobre
Зарибен
He_Mu_e_gobre


Брой мнения : 297
Age : 32
Registration date : 13.12.2008

Развитието ви като играч 2.0 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Развитието ви като играч 2.0   Развитието ви като играч 2.0 Icon_minitimeПон Сеп 06, 2010 3:30 pm

Преди около година и половина бях достигнал най-доброто си ниво,но по ред причини спрях за около година за да подновя сега наскоро отново дотата.Преди да я спра играех с един приятел и такмо основахме и клан и започнахме да набираме кадри и всичко спря.Сега съм доста по-зле отколкото бях,но бявно започвам да влизам в ритъм.Определено искам да имам клан с който да играя игри,който ми доставят удоволствие и да не си късам нервите.Играя различно всеки ден,зависи от времето,дали имам пари и дали ми се играе.Имало е дни в който нямам пари и просто няма какво да правя навън и съм прекарвал почти цял ден в играене на дота и гледане на риплей.Така е поне през лятото сега след 15септември ще я намаля пък и съм 12-ти клас и ща не ща ще се наложи поне малко да уча.Любими за игра сами генгарите,след това семи-кери,но като пъб играч играя всичко.
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Развитието ви като играч 2.0 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Развитието ви като играч 2.0   Развитието ви като играч 2.0 Icon_minitimeПон Сеп 06, 2010 3:52 pm

На цв играя съпорт, евентуално ганкер....
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
FoS
Новак
FoS


Брой мнения : 20
Registration date : 11.07.2010

Развитието ви като играч 2.0 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Развитието ви като играч 2.0   Развитието ви като играч 2.0 Icon_minitimeПон Сеп 06, 2010 7:38 pm

Играя някаде от около 6-7 години.Не мога да кажа точно от коя версия на дота но си спомням че улта на войда беше масов стън на висчки от противниковия отбор :).Играя 5в5 в гарената главно с приятели.Не съм се заинмавал с Cw-ta и отбори понеже изискват време което аз нямам : ).Определям се някъде между 4и5.
Върнете се в началото Go down
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

Развитието ви като играч 2.0 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Развитието ви като играч 2.0   Развитието ви като играч 2.0 Icon_minitimeПон Сеп 06, 2010 9:14 pm

Няколко думи за мен, мисля че съм що годе приличен играч, с доста опит и знания, макар и малко ръждясъл от продължителни паузи и невъзможност да играя.

Започнах да играя DotA още 2001, версийте на Eul's. Това беше нова интересна карта с някъде 20 героя. Играхме я с приятели в клуба и следихме новите версий. 2005-2006 играх доста редовно и то с познати на доста високо ниво. Ежедневно играх с Dancing Ponies и разни други добри играчи privet игри и clan wars.

2007 бях извън играта принудително :)

2008 и 2009 играх, но с доста ограничено време, не съм правил по повече от 3-4 игри седмично.
2010 имах известно време за игра, но пак оскъдно ако го сравнявам с ученици от всякакъв калибър :)
Обикновенно игрите които правя са clan war, known или минимално правим бъзици с приятели в pub. Немога да се навия да играя обща игра просто сам срещу 5ма.
Като за BG се оценявам на 10, при това не заради добър last hit или deni, нито заради безгрешните си игри. Просто заради опита които имам и повечето ми правилни решения.
Играя на всякакви позиций (като най-слаба ми е carry), не съм и много добър със силно специализирани герои искащи много игра за осавършенстване (kunkka, invoker и mirana).
Върнете се в началото Go down
azazzel
Зарибен



Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

Развитието ви като играч 2.0 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Развитието ви като играч 2.0   Развитието ви като играч 2.0 Icon_minitimeВто Сеп 07, 2010 2:49 am

Играя дота от около 2 години, но развитието ми е доста добро. Характера ми е на роден победител и не ме устройва да съм на някакво средно ниво :P . Започнах в ладдер руумовето още от 1-вия сезон ладдер. От там почнах да играя в 4 руум за ладдер и съм се движил винаги около 5-15 позиция, доста прилично като се има предвид че не съм ползвал някакви къстъм кикове и не съм отказвал игри срещу отбори за да си пазя статса. С течение на времето се оформиха няколко враждуващи фракции, NPC-тата/ Diego_Jordan + Custusanimus / elf.balance и други. Аз лично си странях от тях поради простата причина, че повечето бяха маппери или се мислеха за по-добри от останалите и непрекъснато се себеизтъкваха. И така след изместно време открих, че няма кой знае какво да правя в бг4 тъй като ми бяха писнали все същите лица и все едното ниво на дотата. Около януари 2010 се заформи идеята за mG^ отбор съставен от играчи търсещи по-добри игри от пубовете, но без никакъв опит. Така играхме clan war-ове (през irc) и срещахме доста български отбори, които непрекъснато ни спамеха и дразнеха с някви изрази от типа "Тия вече съм ги бил", "Какво ще играя с тия unknown-и?" и ние решихме, че трябва да им покажем кой е шефа та играхме малко със спортна злоба да им затворим устите :D . Така спечелихме Hertz Cup, бяхме 1-ви в есл ладдера и се представяхме на добро ниво в евро турнирите, общо взето между 32-64 място си се държахме. Но това лято се случиха 2 неща, едно момче от отбора ми играехме заедно лиги започна да играе много слабо, направи 2-3 игри подред керри герои със статсове по 1-10/ 2-8 и неможеше да си признава грешки (типична черта за много играчи) и почна да ми вика на мен, че аз съм му виновен, което беше смешно и почнахме да се караме и от там почти не се понасяме. След 2-3 дена им казах на момчетата от mG^, че имам сесия 1-ва година съм и зарязвам дотата 1 месец няма да играя никакви турнири. Кофти се получи найстина, защото тогава почваха много турнири и оставих отбора си с 4 човека, но нямах избор. Като се върнах след месец отбора беше в нов състав и общо взето момчето с което се карах е казало че няма да играе ако съм в отбора та 1 трябваше да си тръгне и бях аз. Така от около 2 месеца играя някакви лиги в бгдгл завърших 4-ти в края на сезона, но уви излъгаха ни с премиумите. От както разбраха, че съм без отбор страшно много български отбори ми пишат да играя за тях, но отново все нещо не ми допада или ще са много несериозни, или ще са с много голямо самочувствие. Иначе към героите, които играя - цъкам всичко най-вече гангери и съпортъри, а в момента точно такива играчи се търсят, понеже поне в българия всеки иска да е керри и да взима облагите от отбора, та в бг може да има 10 много добри керрита и още 20 добри, но повече от 5 добри съпорти няма :P
Върнете се в началото Go down
fear
Редовен
fear


Брой мнения : 132
Registration date : 28.03.2008

Развитието ви като играч 2.0 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Развитието ви като играч 2.0   Развитието ви като играч 2.0 Icon_minitimeВто Сеп 07, 2010 9:04 am

Аз играя от около 3 години, но нивото ми е доста ниско за това време, когато почнах да играя бях на 12, а тогава не ме влечеше много да си гледам картата, да купувам кокошка да не говорим за купуването на очи.
Последната година започнах да разбирам нещата, но нямам познати с които да играя и евентуално да задобрея.
С крас играя от време на време, ама то пуб нищо не е, мъча си се ей така от гледане да задобрея ама не става (рофл)
Ако се случи да попадна в що годе сериозен отбор обичам да съм съпорт и гангър, но второто не съм го осъвършенствал.
Като започнах да играя много циклех в клуба до нас, и все се събирахме малки зарибени, ама после разучих как става инсталирането на това сложно нещо, че дори и хедофа подкарах на щайгата в нас, след това спрях да играя, после започнах пак и така сега играя по 2/3 игри на ден, ама вобще не ми е кеф, всяка игра просто се молиш да играеш със поне малко разбиращи, мен хем че ме няма, хем че не обичам да се мъча да играя с кери и да си играя сам, пък то не е и възможно винаги.
На кого да съпортвам, на рикито тръгнало с ботуш ;/?
И така надявам се да се намеря с някого да играя по-нормални игри и да напредна.
Поздрави
Върнете се в началото Go down
darmona92
Новак



Брой мнения : 40
Registration date : 23.02.2010

Развитието ви като играч 2.0 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Развитието ви като играч 2.0   Развитието ви като играч 2.0 Icon_minitimeВто Сеп 07, 2010 9:43 pm

Нека да се поизложа малко. :)

Играя от около година (на една школа по информатика започнаха да ме учат, но после ме зарязаха). Напредвам малко по малко, най-вероятно защото не играя много често- може би 1-2 игри седмично ( обикновено в час по информатика в училище, защото вкъщи не ми остава време. Но пък повече ми харесва да играя на лаптопа с тъчпад, защото нямам друг подходящ компютър :D ). По-скоро теоретик съм, може би защото не играя често или играя по някоя игра с ботове 1:5, за да пропилея половин час, без да се връзвам пред компютъра за цяла игра. Някак си май клоня най-много към 4. Предпочитана роля... Ами май няма- ластхита ми е около 40-50% и затова не ми се получава да съм кери, но виж роумър или супорт без парички.... :D Обичам да играя с Earthshaker и Antimage. Едит: Между другото и с Invoker се справям горе-долу.
Върнете се в началото Go down
Epicfail
Форумен маниак
Epicfail


Брой мнения : 1154
Registration date : 31.10.2007

Развитието ви като играч 2.0 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Развитието ви като играч 2.0   Развитието ви като играч 2.0 Icon_minitimeВто Сеп 07, 2010 11:52 pm

8, другото го знаете

най обичам да играя със support герои. Най ми е кеф като някакво кери го държа живо и то намачка противника или пък заради мен се спаси от някакъв ганг. + това не се изисква да си с положителен статс и не си най-главния в отбора...
Върнете се в началото Go down
https://dota-bg.bulgarianforum.net
LoNsDaLe...
Новак
LoNsDaLe...


Брой мнения : 18
Age : 31
Location : PLd
Registration date : 14.07.2010

Развитието ви като играч 2.0 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Развитието ви като играч 2.0   Развитието ви като играч 2.0 Icon_minitimeСря Сеп 08, 2010 12:06 am

btw аз бях тоя от БГ руум 4 и знаех че сте фр. на Ками и стана яка игра паднахте вие въпреки че от 5в2 стана 2в3 както и да е мойто ниво не може се определи има игри яко fail има някои чак аз не знам как играя толкова добре .Повечето случай играя с хора по добри от мене само KNOWN и игра 5в5 не сам падъл от месеци насам .Напоследък започнах да играя доста вече не тренирам толкова мн футбол(малко почивка) btw единсвено свалям шапка на КАМИ и на човека научил ме да играя IKI9(не вярвам че има човек който да го бие 1в1 ) така де беше спрял да играе от 1 година поради лични причини ,но напоследък започна да играе отново .КАТО ВЛЕЗНЕ ВЪВ ФОРМА ЩЕ СЕ РАДВАМ ДА ПРЕМЕРИ СИЛИ С KAMUKAG3E (ще има CLASH OF THE TITANS) cheers YNWA 1892
Върнете се в началото Go down
http://Liverpool.bg
No_Tears_Please
Зарибен
No_Tears_Please


Брой мнения : 273
Registration date : 03.09.2009

Развитието ви като играч 2.0 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Развитието ви като играч 2.0   Развитието ви като играч 2.0 Icon_minitimeСря Сеп 08, 2010 1:48 am

Играя от година,но с много почивки и рядко ми остава време за дота,най често вечерно време играя докато чакам да излезна или нямам работа,освен ако не съм вече някъде с приятели.Много се колебая каква да оценка да си дам,ако нямаше съответствие между оценката и коментара бих си дал 5/10.CW сме правили с приятели,но тегавата част е,че всеки го вижда като пъб и не разбират елементарната идея на играта.Само един-двама разбират за какво иде реч и рядко постигаме успех така.Мислехме с един добър приятел да vouch-нем 2vs2,но се съмнявам,че с опит една година ще успеем.Някои казват,че има хляб в мен,но не мисля,че ще се занимавам много с дота-играя за разтоварване или както споменах по-горе.Успех на всички с дотата :)

Поздрави
Върнете се в началото Go down
BlackeRRR
Новак
BlackeRRR


Брой мнения : 37
Registration date : 29.09.2011

Развитието ви като играч 2.0 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Развитието ви като играч 2.0   Развитието ви като играч 2.0 Icon_minitimeПон Яну 09, 2012 7:32 pm

Значи аз съм между 3-4 с рядки 5...Със някой герой съм дабър , но с някой съм много зле.Играя от около 5-6 месеца и отделям на ден по 1.30ч и 2ч минимум рядко не отделям време.Играя някой път с приятел и с приятели от гарена ако се засечем де.И както казах имам проблем с герой с който играя по-рядко. :)
Върнете се в началото Go down
f0xxx1
Новак
f0xxx1


Брой мнения : 99
Location : Burgas ^.^
Registration date : 29.08.2011

Развитието ви като играч 2.0 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Развитието ви като играч 2.0   Развитието ви като играч 2.0 Icon_minitimeПон Яну 09, 2012 11:17 pm

До преди година може би 3 ,но сега след като пак започнах да играя съм 6-7. :)
Върнете се в началото Go down
poizN
Новак



Брой мнения : 34
Registration date : 02.08.2011

Развитието ви като играч 2.0 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Развитието ви като играч 2.0   Развитието ви като играч 2.0 Icon_minitimeВто Яну 17, 2012 6:33 pm

Определям се като играч който обича да играе ИНТ и най-вече съпорт. Опитвам се да измислям нови тактики, нови билдове, играя с различни герой.. Често гледам клипове на професинални игри и се опитвам да им подръжавам. От както играх за 1ви път мисля, че бележа успех. Най съм напреднал в лестхит и бягството. Най ми е трудно да играя с СТР герай. И 90% от случайте гледам да играя с герой с масови ултове :D
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Развитието ви като играч 2.0 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Развитието ви като играч 2.0   Развитието ви като играч 2.0 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Развитието ви като играч 2.0
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Българският Дота Форум :: Общи Дискусии :: DotA Chat-
Идете на: