Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 China DotA scene

Go down 
+4
azazzel
Zero
HeyKiwey
Kamukag3e
8 posters
АвторСъобщение
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

China DotA scene Empty
ПисанеЗаглавие: China DotA scene   China DotA scene Icon_minitimeСря Юни 23, 2010 11:26 am

В момента се зарибявам да следя китайците и техните игри в youtube.
Искам да споделя техни добри игри тук и да обсъждаме техните стратегий и да споделяме идей за отбори и възможности.

P.S.:
Ще помоля играчите, които не се занимават с clan war, да не пишат излишни коментари, а да се ограничат с четенето. Благодаря предварително.


Ето първата игра, която ми направи добро впечатление:
Ehome vs LGD.sGty, състой се от 5 части по 10 минути.
Link към youtube - 1, 2, 3, 4, 5

Ще опиша какво ми направи впечатление в играта.
Sentinel започнаха играта с 1 hard-carry (Phantom Lancer - горна линия).
2 Roaming героя - Witch Doctor и Earth Shaker. Един добър втори дмг-дилър и много добър за gang герои (Storm Spirit - средна линия) и един мулти функционален герой (Dark Seer - долна линия).

Scourge пък имаха на разположение доста богат арсенал от магий и бяха доста по-стандартно ориентирани (като за българските тактики), доста смесени герой със support и pusher-ска роля на едно.
Един невероятен pusher и добро carry в по-късната игра (Broodmother - долна линия). Двойна линия в среда държана от два support героя и двамата добри pusher-и (Rhasta и Pugna). В горна линия имаха своето carry Drow Ranger, като беше подпомагано от Lion, един много силен support.

Лично аз мислех, че в стигне ли се до късна игра Lancer и Shaker ще спират и бутат по-лесно, отколкото целият отбор на Ehome. Но играта се разви по друг начин и бутането не беше толкова основна цел.
Играта изглеждаше равна до последната минута.
Но DotA не е все още балансирана и някои герои губят силата си в късна игра повече, отколкото други. Примерът в тази игра според мен беше Storm Spirit. Които в последните минути само помагаше при догонване на герои и реално нищо неможеше да направи сам.

Китайците показаха невероятни умения в играта, контролът над линията, гангването и фарменето им бяха в пъти по-добри от показваното от европейските отбори. Показаха отдаденост и концентрация, не изпускаха никакви малки детайли. За пример ще дам Broodmother и Drow Ranger, които цяла игра не се спираха да правят пари благодарение на summons. Докато повечето играчи, щяха да спрат да набягват в гората с broodlings в късната част на играта, играчът на ehome правеше все повече и повече пари. Drow Ranger стаквваше крийпове почти полувината игра благодарение на Доминираният Satyr. С което си осигури много голяма преднина в златото и според мен дори надмина перфектният Phantom Lancer.
Върнете се в началото Go down
HeyKiwey
Форумен маниак
HeyKiwey


Брой мнения : 699
Location : Варна
Registration date : 02.07.2008

China DotA scene Empty
ПисанеЗаглавие: Re: China DotA scene   China DotA scene Icon_minitimeСря Юни 23, 2010 12:28 pm

Гледал съм я играта. Доста смисъл има в пиковете и на двата отбора, но честно да си кажа, играта с нищо не ми направи впечатление, освен с факта, че Лансър пада от Дроу.


Не знам тук ли му е мястото, но ви препоръчвам да гледате тази игра: MUFC vs Nirvana.my:
в пет части: 1, 2, 3, 4, 5

Много силен Фурион, който в първите 10 минути от играта, буквално не оставя противниците да дишат.
Върнете се в началото Go down
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

China DotA scene Empty
ПисанеЗаглавие: Re: China DotA scene   China DotA scene Icon_minitimeСря Юни 23, 2010 4:33 pm

Искам само да кажа, тъй като изгледах Nirvana Vs MUFC.
Нивото им на игра спрямо китайците е две категорий назад.
Като цяло отбора им имаше два пъти по-малко крийпове за същото време.
Да не говорим, че построяването на отбора и бановете имаха много грешки.
Линийте не бяха добри, според мен. Въпреки че натрупаха голямо предимство заради Prophet, неможаха да го използват найстина добре и го загубиха в две поредни загубени масови мелета. После се възстановиха с по-добра игра. Другият отбор беше две класи под тях, но pick/ban им бяха с по-добра връзка и по-добре ориентирани (като изключим малоумното nevermore и morph, не им е мястото в един отбор).
Върнете се в началото Go down
Zero
Форумен маниак
Zero


Брой мнения : 486
Registration date : 27.02.2008

China DotA scene Empty
ПисанеЗаглавие: Re: China DotA scene   China DotA scene Icon_minitimeПет Фев 18, 2011 10:41 pm

ам Nirvana.cherry са много силни сега в момента не съм много сигурен с какъв състав са,но докато zhou и yaphets бяха в отбор...аutowin те просто тези 2-мата са едни от най-добрите керита които съм виждал,но се пак след като си говорих с азазел и тои ми обясняваше някои работи за играта може да не ги прехвалвам толкова много,тъй като дори бг кери може да изфарми предмети за цял живот ако отбора му предостави възможност за свободен фарм обаче ми прави впечатление,че на фарм гейм китаиците не могат да паднат някак си точно за тва Ehome паднаха от DTS просто Dts успяха да направят интересен пик които като,че ли им прееба фарм играта.до тука за китайците в момента MYM яко бият ето ще постна една яка игра на 2 имба отбора : http://www.gosugamers.net/dota/replays/42519
GGnet vs MYM
Върнете се в началото Go down
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

China DotA scene Empty
ПисанеЗаглавие: Re: China DotA scene   China DotA scene Icon_minitimeПет Фев 18, 2011 11:46 pm

Почти постоянно гледам от dotacommentaries cast-а на luminous. Според мен той е добър коментатор и въпреки, че не е толкова добър играч има дълбоки познания за играта и стратегията като цяло.
Има и доста добри наблюденият над играта на различни играчи, също така хубави статий за разнообразните важни неща в играта.

Относно интересните и разнообразни пикове, често иноваторството е печелившо, но трябва да е обмислено и отиграно.
При което добрите отбори често го подминават, защото имат 500 игри в които със стандартните пикове играят и печелят,
докато при нестандартните се оказва че нямат опит и в един момент незнаят какво да правят. Но същото важи и за опонентите,
в началото на играта са сепнати, ако се пропусне това, играта се връща в коловоза и пак към farm-fest. При което 'стандартният' пик за фарм-фест печели.

Точно за това аз лично харесвам, подкрепям и се радвам на новите и готини стратегий.
Лично аз съм обмислил няколко, които са приложими както на стабилната, така и на най-новата карта.
Също така мисля и с приятели обсъждаме кои ще са новите най-силни герои на новата версия.

Доста от идеите ми са свързани с бързото убиване на една кула, което хем ще даде предимство на отбора, в същото време ще
обърка опонентите, че е push стратегия, което няма да е напълно вярно, но ако не реагират като срещу такава, като нищо може и да се обърне натам работата. В същото време да има напълно стандартна последвала игра при желание на отбора.
Въпроса е, че ще бъдат кула напред. А както се убеждавам, ранна кула в средата или дългата линия се оказва ключов фактор при контролът над линията. И съответно прави лесно ганк над линията и фарм на соло герой в същата линия.
Върнете се в началото Go down
azazzel
Зарибен



Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

China DotA scene Empty
ПисанеЗаглавие: Re: China DotA scene   China DotA scene Icon_minitimeСъб Фев 19, 2011 3:26 pm

Нямам достатъчно време да напиша коментар и за иновациите и за керритата. Та за това ще пиша само за керритата.

Всички тези твърдения, че китайците фармели повече са верни, но не защото ластхитват по-добре, а защото стила им на игра е много по пасивен и изпълнен с фарм.
Ето ви БГ керри играч на тройна линия с медуза (прави 190 цс за 21 минути) и не ми казвайте че ако беше zhou или AAA са щели да имат двойно повече, защото всичките крийпове са около 210 на тази минута.
http://www.gosugamers.net/dota/replays/41868
А разликата в стила на европейците и на китайците е в това, че европейците търсят битката и пуша, играят много агресивно и съответно е по-интересно за гледане и за игра, но също така се допускат много грешки. Китайския стил е доста пасивен, с много фарм и чакане на противника да сбърка или просто outfarm на противниците и завършване на играта. Но няма как да виним китайците за техния скучен и стратегически стил на играта, тъй като те найстина си изкарват прехраната с дота имат свой трениори и найстина големи спонсори (DK е закупила свойте играчи за по 50-60 000 долара от EHOME и NV.cherry).

Китай > Европа просто защото в европа дотата се приема за любителска игра, а в китай за професия.
Върнете се в началото Go down
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

China DotA scene Empty
ПисанеЗаглавие: Re: China DotA scene   China DotA scene Icon_minitimeСъб Фев 19, 2011 4:40 pm

azazzel написа:
Нямам достатъчно време да напиша коментар и за иновациите и за керритата. Та за това ще пиша само за керритата.

Всички тези твърдения, че китайците фармели повече са верни, но не защото ластхитват по-добре, а защото стила им на игра е много по пасивен и изпълнен с фарм.
Ето ви БГ керри играч на тройна линия с медуза (прави 190 цс за 21 минути) и не ми казвайте че ако беше zhou или AAA са щели да имат двойно повече, защото всичките крийпове са около 210 на тази минута.
http://www.gosugamers.net/dota/replays/41868
А разликата в стила на европейците и на китайците е в това, че европейците търсят битката и пуша, играят много агресивно и съответно е по-интересно за гледане и за игра, но също така се допускат много грешки. Китайския стил е доста пасивен, с много фарм и чакане на противника да сбърка или просто outfarm на противниците и завършване на играта. Но няма как да виним китайците за техния скучен и стратегически стил на играта, тъй като те найстина си изкарват прехраната с дота имат свой трениори и найстина големи спонсори (DK е закупила свойте играчи за по 50-60 000 долара от EHOME и NV.cherry).

Китай > Европа просто защото в европа дотата се приема за любителска игра, а в китай за професия.
Съгласен съм с твоето мнение, макар да е малко клиширано :)
Добрите европейски отбори започнаха да играят по доста подобни стратегий като китайците, но това незначи че са толкова добри.
Според мен има няколко отбора минаващи другите като умения на играчите. Въпросът е че не всичко е last-hit, убиване на герои и кули. Има много важни неща, които 'добри' отбори изобщо не съобразяват. Особено силно важи за българските такива.

Като се почне от най-сухата теория на EHP и cost-efficient предмети, минем през начални cheeses и как да реагираме срещу тях.
Creep equilibrium и това как и кога да го правим и какво ще постигнем с него.
Ужасни начини на развитие в определени ситуаций, правиш push и вместо това уменията и предметите на героя са като за нормална игра.
Не съобразяват какво им трябва, все едно играят по заучени build-ове.
И най-основното - НЕ научават, а само копират стратегий, при което незнаят как да отреагират при силни изменения в играта.

Тоест, такива отбори нямат познания над играта, те просто са надминали общите игри и прилагат чужди стратегий със своето ниво на игра в турнири и лиги. Докато найстина добрите играчи имат познанията нужни за да изпълняват ролята си във всяка игра. Това е според мен разликата между посредственият и добрият играч.

(Тези играещи само общи игри не ги броя изобщи и за посредствени :P, тъй както немога да сравня пасажер на пътнически самлоет и пилот на свръхзвуков самолет-прихващач, ползват един и същ вид машина, но изживяването няма нищо общо)
Върнете се в началото Go down
azazzel
Зарибен



Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

China DotA scene Empty
ПисанеЗаглавие: Re: China DotA scene   China DotA scene Icon_minitimeНед Фев 20, 2011 6:43 pm

Европейците играят с коренно различни стратегии от Китайците! Всеки един отбор си има индивидуалонст и различие при пиковете. Не говоря само за най най добрите еу-та а и за тези малко под тях.
Примерчета:
FM - соло мид dazzle, ezalor
NE - играят винаги 3те фарм героя с ескейп механизъм и сплитват (clock,potm,wr,puck,morph)
GOD - tiny мид
MYM - с furion и раздвижените герои като потм и клок
Navi - с отборните си пикове (аури и отборни предмети)
Shift - с pudge
...
Европейците копираха от китай на eswc, но от тогава всички големи отбори поеха нещата в свой ръце и се развиват индивидуално. Само не ми казвай, че дтс копираха своя пик или стил от някой китайски отбор.

Относно скила, играта никога не е била въпрос на скилл. Игрите се решават на пик и на решенията (кога да се пушне, къде да се сбием, дали да се вземе рошан, как да са линиите ...). Естествено и скила играе роля, но се приема че всички HS играчи могат да фармят на freefarm, да спират рейзове, etc, а тези ситуации които наричаме outplay решават 2-3 кила на игра и много рядко са ключови.

Относно иновациите, те винаги са били полезни и много често водят до победа. Давам ви пример с отбора на Roccat.Trust, които победиха NV.cherry, NV.my и кой ли не само защото откриха Batridera. Никои не знаеше че героя на 3 лвл може да те вземе на кула и че е толкова силен в линия. Така направиха 5-6 победи срещу големи отбори, но всяко чудо за 3 дни. Другите отбори разбраха колко е силен бата, почнаха да го банват/пикват, сложиха контри като seer, potm, qop срещу него и сега отбора изчезна от всички класации. Та това е проблема, че ти ако смяташ да ги биеш с елемента на изненадата, не е невъзможно но ще стане 2-3 пъти и после ще ти трябва друга изненада, а тук вече става сложно.
Върнете се в началото Go down
HU57L3R
Зарибен
HU57L3R


Брой мнения : 229
Age : 30
Location : Burgas
Registration date : 05.07.2010

China DotA scene Empty
ПисанеЗаглавие: Re: China DotA scene   China DotA scene Icon_minitimeПон Фев 21, 2011 10:55 am

^ TOTALY
Върнете се в началото Go down
https://www.youtube.com/user/InsertDumbNickHere
Zero
Форумен маниак
Zero


Брой мнения : 486
Registration date : 27.02.2008

China DotA scene Empty
ПисанеЗаглавие: Re: China DotA scene   China DotA scene Icon_minitimeПон Фев 21, 2011 11:29 am

Колкото до иновацийте азазел ми спомена една стратегийка която ми звучи интересна и ще я споделя : та значи идеята е на тройната линия да се земат героийчета които или да имат силни нюк/стънове или пушери от там след първия пул,се събират 2 вълни криипчета от там просто базила на линията се сменя да хваща крийпа и на 2 мин, 3 героя с 8 крийпа е доста вероятно да бутнат кулата
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

China DotA scene Empty
ПисанеЗаглавие: Re: China DotA scene   China DotA scene Icon_minitimeПон Фев 21, 2011 6:59 pm

Нюкер тимовете напоследък много ме кефят. Хващаш CM, Lina за съпорти, примерно Zeus едно соло, Batrider/Undying на тройната линия фарми, а последния герой е някакво универсално кери с нюкове - да речем PotM и в редки случаи - Morph.
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

China DotA scene Empty
ПисанеЗаглавие: Re: China DotA scene   China DotA scene Icon_minitimeВто Фев 22, 2011 2:58 pm

azazzel написа:
Европейците играят с коренно различни стратегии от Китайците! Всеки един отбор си има индивидуалонст и различие при пиковете. Не говоря само за най най добрите еу-та а и за тези малко под тях.
Примерчета:
FM - соло мид dazzle, ezalor
NE - играят винаги 3те фарм героя с ескейп механизъм и сплитват (clock,potm,wr,puck,morph)
GOD - tiny мид
MYM - с furion и раздвижените герои като потм и клок
Navi - с отборните си пикове (аури и отборни предмети)
Shift - с pudge
...
Европейците копираха от китай на eswc, но от тогава всички големи отбори поеха нещата в свой ръце и се развиват индивидуално. Само не ми казвай, че дтс копираха своя пик или стил от някой китайски отбор.

Относно скила, играта никога не е била въпрос на скилл. Игрите се решават на пик и на решенията (кога да се пушне, къде да се сбием, дали да се вземе рошан, как да са линиите ...). Естествено и скила играе роля, но се приема че всички HS играчи могат да фармят на freefarm, да спират рейзове, etc, а тези ситуации които наричаме outplay решават 2-3 кила на игра и много рядко са ключови.

Относно иновациите, те винаги са били полезни и много често водят до победа. Давам ви пример с отбора на Roccat.Trust, които победиха NV.cherry, NV.my и кой ли не само защото откриха Batridera. Никои не знаеше че героя на 3 лвл може да те вземе на кула и че е толкова силен в линия. Така направиха 5-6 победи срещу големи отбори, но всяко чудо за 3 дни. Другите отбори разбраха колко е силен бата, почнаха да го банват/пикват, сложиха контри като seer, potm, qop срещу него и сега отбора изчезна от всички класации. Та това е проблема, че ти ако смяташ да ги биеш с елемента на изненадата, не е невъзможно но ще стане 2-3 пъти и после ще ти трябва друга изненада, а тук вече става сложно.
Разбора се, че ще заемеш нещо, когато видиш че е по-добро.
Но исках да изтъкна друго, копирането и заемането са две различни неща. Когато казвам копирам в конкретният случей, имам предвид сляпото копиране на всичко 1:1, при което се губи смисъла, заради това, че трябва да се адаптираш към всяка игра и обрат.
Също така европейските отбори тръгнаха по свойте пътеки, някои от които не харесвам (но това е лично мнение), но говоря за по-слабите отбори, които само гледат добрите и копират без да вложат никаква мисъл в играта си.
Точно мислещите играчи и отбори в дота са малко и точно мисленето води до взимане на решения, някой път правилни, друг път грешни, но ако се учиш от грешките си, при толкова близки генерални стратегий и сравнително малко разнообразие, скоро трябва да ги израстеш.

Колкото до иновацийте и изненадващите неща, точно искам да изтъкна колко са печеливши. С твоя пример само доказваш двете ми точки.
1) дори в топ отборите има идиоти, защото незнаят как да реагират на новости, защото рядко мислят в игра;
2) иновацийте дават голяма сила;

Да прав си, че след като седна на спокойствие и обмислят, следващата или дори по-следващата игра може да стигнат до лесно решение, но в дота има 100 героя, това незнам дори колко комбинаций са, но със сигурност необятно много.

Аз лично мисля, че в дота cheesing са лесни за правене и от огромно значение за последвалата игра.
Също така, повечето (особено средна-класа отбори), почти винаги са 1 месец зад добрите и стилът на игра.
Върнете се в началото Go down
NeVeRmOrE
Новак
NeVeRmOrE


Брой мнения : 34
Age : 30
Location : с.Селановци
Registration date : 23.04.2011

China DotA scene Empty
ПисанеЗаглавие: Re: China DotA scene   China DotA scene Icon_minitimeСъб Апр 30, 2011 10:01 am

Какво друго очаквате от жълтурите ???? Та те са една от наи дисциплинираната нация кой знае тея дет сега разцъкват сигорно са некви ПРОТА на 10 или 15 год. Доколкото гледах май тия пичове са си доста добри , но и ние имаме с какво да се похвалим (неговоря за себеси защото съм НООБ) !!!! respect
Върнете се в началото Go down
http://www.zamunda.net/details.php?id=228705&hit=1
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

China DotA scene Empty
ПисанеЗаглавие: Re: China DotA scene   China DotA scene Icon_minitimeСъб Апр 30, 2011 10:56 am

S.T.A.L.K.E.R написа:
Какво друго очаквате от жълтурите ???? Та те са една от наи дисциплинираната нация кой знае тея дет сега разцъкват сигорно са некви ПРОТА на 10 или 15 год. Доколкото гледах май тия пичове са си доста добри , но и ние имаме с какво да се похвалим (неговоря за себеси защото съм НООБ) !!!! respect
uh....rly?
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





China DotA scene Empty
ПисанеЗаглавие: Re: China DotA scene   China DotA scene Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
China DotA scene
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Българският Дота Форум :: Общи Дискусии :: Прогейминг Дискусии :: Прогейминг Replays-
Идете на: