Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Проглема на новобранците.

Go down 
+20
HU57L3R
Lord_Vampire
IVANotLUKOVIT
blair_w
Zero
FR3acKY
Cannibal
marto (istinskiq)
CuHoHuM
Epicfail
HeyKiwey
No_Tears_Please
darmona92
duhche
Gopeto
McMarto
AcnupuH
AvV
Kamukag3e
Tuzarq1
24 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

Проглема на новобранците. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проглема на новобранците.   Проглема на новобранците. - Page 2 Icon_minitimeНед Юли 25, 2010 5:23 pm

CuHoHuM написа:
Преди , когато се учех не развалях играта на другите ,просто отварях обсервер и гледах :)
Вярно е че като гледаш можеш да научиш много. Но някой трябва и да ти обеснява.
Тъй като DotA, малко хора могат да обесняват добре, е най-добре просто да играеш и да се учиш на принципа на проби и грешки.
Сигурен съм че 98% от българите играещи DotA все още немогат да играят правилно и си нямат на идея какво точно представлява това 'правилно' игране.
Sad but true.
Върнете се в началото Go down
marto (istinskiq)
Редовен



Брой мнения : 109
Registration date : 11.07.2010

Проглема на новобранците. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проглема на новобранците.   Проглема на новобранците. - Page 2 Icon_minitimeНед Юли 25, 2010 6:06 pm

В началото тренировки с ботове са най-добри. И без това ботовете играят по-добре от половината БГ играчи, да не говорим, че на insane си е голям зор. Освен това lasthit/deny е най-добре да се тренира с ботове.
Върнете се в началото Go down
Epicfail
Форумен маниак
Epicfail


Брой мнения : 1154
Registration date : 31.10.2007

Проглема на новобранците. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проглема на новобранците.   Проглема на новобранците. - Page 2 Icon_minitimeНед Авг 22, 2010 1:56 pm

@marto (fal6ivia) глупости говориш. Нищо неможеш да научиш от ботове поради простата причина, че те не действат разумно. Разбира се това важи също така и за не малка част и от играчите, но все пак е в пъти по-добре!
Върнете се в началото Go down
https://dota-bg.bulgarianforum.net
marto (istinskiq)
Редовен



Брой мнения : 109
Registration date : 11.07.2010

Проглема на новобранците. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проглема на новобранците.   Проглема на новобранците. - Page 2 Icon_minitimeНед Авг 22, 2010 3:42 pm

Какви глупости говоря? Ботовете поне не са аутоатакери като 80% от играчите в гарена например, да не говорим, че са по-добри в lasthit/deny от 90% от играчите в гарена. Освен това ходят винаги заедно в по-късните стадии на играта и въпреки, че не са разумни (не че това не важи и за половината гарена), са си една добра тренировка за начинаещ играч. Още една много важна подробност е, че ботовете никога не излизат, а стоят доблестно чак до самия край (пак за разлика от половината гарена).
Освен това не съм фалшив!
Върнете се в началото Go down
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Проглема на новобранците. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проглема на новобранците.   Проглема на новобранците. - Page 2 Icon_minitimeНед Авг 22, 2010 7:04 pm

А да помислим и за отношението си към бездомните кучета. Да пуснем и една сърцераздирателна тема за "спорта" с главно участие на бебета-тюлени в Норвегия и Канада....

btw, центъра на париж не е никак приятно място
Върнете се в началото Go down
Epicfail
Форумен маниак
Epicfail


Брой мнения : 1154
Registration date : 31.10.2007

Проглема на новобранците. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проглема на новобранците.   Проглема на новобранците. - Page 2 Icon_minitimeСря Авг 25, 2010 12:06 am

^^ моля?
Върнете се в началото Go down
https://dota-bg.bulgarianforum.net
FR3acKY
Новак



Брой мнения : 9
Registration date : 10.11.2010

Проглема на новобранците. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проглема на новобранците.   Проглема на новобранците. - Page 2 Icon_minitimeЧет Ное 11, 2010 8:48 am

Относно 1 ако току що си започнал да играеш и си решил да е в бг про руумс, не можеш да оцелееш просто. Ще ти викат, ще те обвиняват,... Наистина ти може да имаш вина, но все пак, нека се замисли този който те псува и ти вика нууб, как се е научил той да играе?! Да не би да е почнал дота и да е бил мега-гига-ултра-рампейдж добър :P :D...
2. Никога не лийвам игра, независимо колко е безсмислена, независимо че примерно SF е 18 левел в 19тата минута и е направил 2 рампейджа (случвало се е), това не бива да ме клони към мисълта цитирам - /аз съм про сега ще пиша на all и ще кажа, че мойте са нуубове и са ми преебали играта (нищо, че съм 0-9/ "Какво да играя с мойте, те са нуубове! " ...- I am proU has left the game! Оставал съм в невъзможни игри и понякога дори тези невъзможни игри се вадят, защото другия отбор решава да се гаври с вас и става шах с пешката..
3. Относно 3 нямам какво да кажа, освен отново да напиша няколко думи за "да прос"- Пример, бях свен и бях на way с puck и стана така, че направих fb-то с негова помощ разбира се и той реши да подгони другия на кула, при положение че сме по 4ти левел, а въпросния герой беше axe на около 300 hp, а аз нямах и мана. Сигурно се досещате, че като влезеш на кула и axe early game си изпята песен... Познайте какви бяха думите на Puck- "Ти ми стилна кила и след това умрях заради теб пед*л недъгав НУУУУУУУУУБ" и последва лийв. Е не знам кой е нууба в случая, моля ви светнете ме, че ме гризе отвътре :S:S:S .... :D
Върнете се в началото Go down
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Проглема на новобранците. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проглема на новобранците.   Проглема на новобранците. - Page 2 Icon_minitimeЧет Ное 11, 2010 2:52 pm

не, просто един новобранец, знаеш английски и отделил 1 час време да прочете един-два-десет общи гайда може да подобри играта си на 1000%. А проблема е че никой не го прави.
Върнете се в началото Go down
Zero
Форумен маниак
Zero


Брой мнения : 486
Registration date : 27.02.2008

Проглема на новобранците. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проглема на новобранците.   Проглема на новобранците. - Page 2 Icon_minitimeЧет Ное 11, 2010 4:13 pm

Да според мен не е правилно по-слабите играчи да бъдат игнорирани,но едно е слаб играч друго е ретард.Вчера играх с кентавър който не искаше да танкне за да мога да блинкна и да кастна улт с невър да не говорим,че имаше сандже и иаша и други подобни вместо един прост дагер,и за връх на сладоледа не беше дигал и стън е как да не го псувам кажи ми...
Върнете се в началото Go down
duhche
Новак



Брой мнения : 61
Registration date : 03.05.2010

Проглема на новобранците. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проглема на новобранците.   Проглема на новобранците. - Page 2 Icon_minitimeЧет Ное 11, 2010 8:28 pm

Проблема е, че не всеки пита, никой не се интересува от това кое е правилно не иска съвет.. прави всичко на своя глава и е с цел на играта да Стийлне всичко възможно ;)

Отностно @FR3acKY ако наистина твоите са идиоти как да играиш ? И как смяташ да обърнеш подобна игра ..
Върнете се в началото Go down
No_Tears_Please
Зарибен
No_Tears_Please


Брой мнения : 273
Registration date : 03.09.2009

Проглема на новобранците. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проглема на новобранците.   Проглема на новобранците. - Page 2 Icon_minitimeЧет Ное 11, 2010 9:15 pm

@FR3acKY Свиквай.
Върнете се в началото Go down
FR3acKY
Новак



Брой мнения : 9
Registration date : 10.11.2010

Проглема на новобранците. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проглема на новобранците.   Проглема на новобранците. - Page 2 Icon_minitimeПет Ное 12, 2010 8:24 am

@No_Tears_Please Свикнал съм... за това като ми пишат такива неща дори не си правя труда да отговарям, а просто си играя играта !
Върнете се в началото Go down
blair_w
Новак
blair_w


Брой мнения : 3
Age : 31
Location : Shumen
Registration date : 14.01.2011

Проглема на новобранците. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проглема на новобранците.   Проглема на новобранците. - Page 2 Icon_minitimeПет Яну 14, 2011 1:27 am

АЗ съм новобранка.Играя от съвсем скоро и обикновено държанието към мен е грубо.Опитвам се да питам но единственото, което ми казват е отвори playdota.com. Аз се опитвах да се уча с ботове но ме посъветваха да играя в игра за да се науча.Казаха ми че там мога да питам за итеми.Но да ви кажа честно никой не помага и на никой не му пука.Даже ме молят да си изляза дори когато не съм умирала.За това ми е най-спокойно като играя с момчетата в училище защото те не ме псуват и не ми викат :D.Но за жалост това става рядко - само когато имаме информатика.По тази причина се уча бавно и ми е доста трудно/Щеше да е много хубаво ако всички мислеха като вас и ако не попадах все на хора които д аме псуват вместо да ми помогнат.
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Проглема на новобранците. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проглема на новобранците.   Проглема на новобранците. - Page 2 Icon_minitimeПет Яну 14, 2011 1:48 am

blair_w написа:
Щеше да е много хубаво ако всички мислеха като вас и ако не попадах все на хора които д аме псуват вместо да ми помогнат.
Ба. Ние не сме по-различни. Просто тука се държим цивилизовано, но в игра CAPSA НА МАХ! (ДА СЕ ЧЕТЕ МАХ, НЕ МАКС)


Последната промяна е направена от McMarto на Пет Яну 14, 2011 8:30 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
IVANotLUKOVIT
Зарибен
IVANotLUKOVIT


Брой мнения : 202
Registration date : 04.04.2009

Проглема на новобранците. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проглема на новобранците.   Проглема на новобранците. - Page 2 Icon_minitimeПет Яну 14, 2011 4:20 am

blair_w написа:
Даже ме молят да си изляза дори когато не съм умирала.
:D :D
не им обръщай внимание питай тука ние ще ти казваме
Върнете се в началото Go down
Lord_Vampire
Новак
Lord_Vampire


Брой мнения : 35
Age : 30
Location : Стара Загора
Registration date : 07.11.2009

Проглема на новобранците. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проглема на новобранците.   Проглема на новобранците. - Page 2 Icon_minitimeСъб Яну 15, 2011 8:21 pm

Според мен проблема на повечето нови играчи е, че не са се докосвали до RTS игри преди Dota. Дори и да са, Dota e по-различна и по-комплексна (това е мое мнение, може и да греша :D). За да се играе Dota дори на средно ниво се иска много време и подготовка. Както беше написано в предишни постове четенето на guides за играта помага много, но не всички го правят.Игрането на RTS игри попринцип може да ти помогне отначало, но в Dota всичко опира до перфектната игра с един герой и добрата координация със съотборниците. Относно българските играчи- повечето са си идиоти по рождение. Затова толкова много се псува и излиза от игра без причина.
Върнете се в началото Go down
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

Проглема на новобранците. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проглема на новобранците.   Проглема на новобранците. - Page 2 Icon_minitimeСъб Яну 22, 2011 12:32 pm

blair_w написа:
АЗ съм новобранка...
Искам да ти дам няколко основни съвета.
1) не слушай какво ти казват хора които не познаваш в самата игра.
2) има много за четене в този форум, което ще ти помогне в развитието като играч.
3) практиката и теорията немогат една без друга.

Като за начало бих ти препоръчал да си харесаш един герой, да прочетеш един или повече гайдове за него.
Играй като по учебник, след това виж и/или питай някой твой приятел къде имаш пропуски в начинът си на игра.

Също така бих ти препоръчал да изчетеш повечето от [misc] гайдоведе в сайта, в тях има някой основни информаций за играта.

Пробвай да използваш всичко прочетено в следващите си няколко игри.
Ако имаш конкретни въпроси или от по-общ характер, винаги можеш да ги споделиш тук.
Върнете се в началото Go down
HU57L3R
Зарибен
HU57L3R


Брой мнения : 229
Age : 30
Location : Burgas
Registration date : 05.07.2010

Проглема на новобранците. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проглема на новобранците.   Проглема на новобранците. - Page 2 Icon_minitimeСъб Яну 22, 2011 3:08 pm

blair_w написа:
АЗ съм новобранка.
You have boobs. Use them.
Върнете се в началото Go down
https://www.youtube.com/user/InsertDumbNickHere
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Проглема на новобранците. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проглема на новобранците.   Проглема на новобранците. - Page 2 Icon_minitimeСъб Яну 22, 2011 6:34 pm

blair_w написа:
Даже ме молят да си изляза дори когато не съм умирала
Мен също. Само като ми видят ника, веднага се сещат кой съм и пишат ff.
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
fear
Редовен
fear


Брой мнения : 132
Registration date : 28.03.2008

Проглема на новобранците. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проглема на новобранците.   Проглема на новобранците. - Page 2 Icon_minitimeЧет Яну 27, 2011 2:05 pm

Aide be, tuka stana kato more ot lubov, vseki se oplakva kak bilo, ami taka si e, az kato si bqh tardche, ne che sega sym neshto mnogo, ama predi...
Ta kato si bqh tardche mene me psuvaha, az si gi psuvah, vsichki si se psuvahme, to daje v hoffa tava si beshe igrata, sega se vyzmyshtavame na um na po-slabite i tva e, v garena random igri ne stavat interesni, to daje i igri mnogo ne stavat de, ama aide pak prilicha na dota... Sa uj se vyrnal BGHLR 1, to sad golqm v nego, nekuv ti izliza na 10-ta minuta shoto go ubili, competetive igrite sa istinata, ama ili ne mojesh da namerish normalen kapitan, ili ne mojesh da namerish otbor kato cqlo...
Върнете се в началото Go down
paladin
Новак



Брой мнения : 2
Registration date : 28.01.2011

Проглема на новобранците. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проглема на новобранците.   Проглема на новобранците. - Page 2 Icon_minitimeНед Яну 30, 2011 2:34 am

Ами аз играя точно от 2 седмици.Още от както си инсталирах играта и гарената като най - големия малоумник веднага влязох в игра,в която попаднах просто с доста добри.Е,както повечето слаби,които се осмелят да попречат на "спокойната" игра на про-тата бях псуван,каран да излиза и т.н.Добре,че имаше един добър човечец от моя отбор,които ме посъветва след тая играя да започна да играя само с ботове,да прочета гайдовете на героите,абе това,което и вие тука препоръчвате.Така и направих,прочел съм гайдовете,но честно казано героите са доста и трудно се запомня всичко,но се постарах и г/д вече на повечето ги знам(е все пак като играя и двата сайта за помощ плаидота и вашия са ми отворени за всеки случай :D ) Искам да кажа на тези като мен просто да не се пробват в гарената да цъкат сега.Аз с всяка моя играя усещам как задобрявам,докато в началото ме убиваха постоянно,сега им е далеч по - трудно, а и започнах и аз да убивам и то доста :D.И все пак има още много неща,които трябва да науча,ама доста се зарибих така,че скоро трябва да има ефект от всичко това.

http://prikachi.com/images/491/2934491n.jpg Ето снимка от моя игра днес,за 3 седмици от както играя според вас добре ли е?
Върнете се в началото Go down
3nrique
Новак



Брой мнения : 1
Registration date : 31.03.2011

Проглема на новобранците. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проглема на новобранците.   Проглема на новобранците. - Page 2 Icon_minitimeЧет Мар 31, 2011 2:52 pm

Здравеите...! Искам да попитам как да си намая размера на картите на дота .. защото като си сваля карта и тя е в размер 7.6 като влезна в играта и я избера да играя на нея ми излиза съобщение че картата е голяма и немойе да я отвори тоест да играя на нея ... Благодаря предварително ..!?
Върнете се в началото Go down
Kamukag3e
Форумен маниак
Kamukag3e


Брой мнения : 903
Age : 37
Registration date : 03.08.2008

Проглема на новобранците. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проглема на новобранците.   Проглема на новобранците. - Page 2 Icon_minitimeЧет Мар 31, 2011 3:30 pm

3nrique написа:
Здравеите...! Искам да попитам как да си намая размера на картите на дота .. защото като си сваля карта и тя е в размер 7.6 като влезна в играта и я избера да играя на нея ми излиза съобщение че картата е голяма и немойе да я отвори тоест да играя на нея ... Благодаря предварително ..!?
Грешна тема, грешен раздел. Неразбираемо обяснение.
В раздел 'помощ' има една тема - 'как да инсталираме дота'.
Следвай инструкцийте за сваляне на картата и къде да бъде сложена ...
Върнете се в началото Go down
BlackeRRR
Новак
BlackeRRR


Брой мнения : 37
Registration date : 29.09.2011

Проглема на новобранците. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проглема на новобранците.   Проглема на новобранците. - Page 2 Icon_minitimeВто Окт 18, 2011 10:26 pm

Tuzarq1 написа:
Здравейте!Незнам тук ли е мястото за такъв тип тема , но просто исках да обсъдим проглемите на тези играчи ,които едва сега започнат ДотА.

1.Новаци-много често хора ,които са мераклий да се запознаят със света на ДотА ,не го упознават както трябва.Когато ние срещнем някой слабак ,който не може да игра ,веднага го убиждаме-Според вас правилно ли е ?-Всеки един от нас е имал своя начална игра-Спомнете си да ли сте се преставили много добре.

2.Ливъри-сигурен съм ,че всеки от вас е лефтвал ,дори и аз лефтвам ,но не по причината ,че са ме убили 2-3 пъти ,а просто компа ми изневерява.Но за това получавам много убиди (noob,kreten)донякъде имат право ако исках да играя както трябва щях да си купя нов комп.Понякога когато някои лефтне ние го убижда ме ,но замислете се не всичко е в играта , хората имат собствен живот ,понякога както при мен компа не им позволява ,а някои наистина за да развалят играта на другите ( Banned )

3.Разлика между играчите-понякога когато играчът си е нормален без да лефт , той понякога е наричан нооб ,защото по вина на други играчи.Пример да дам със себе си:играта беше с yurnero ,а съотборника ми rhasta , добър отбор ,но не и в този случа той не умееше да играе ,а аз (тапака) винаги иска да го спасявам и винаги умирах , и по този случа аз ставам нобъра.

Spoiler:

Лично аз играя от има няма 3 месеца и мисля че се развивам добре направих GODLIKE вчера, но да не се отдалечаваме от темата значи аз като започнах да играя дота и всеки започна да вика хост махни го тоя 1 левел е хост тоя е БОТ и т.н. не мисля че това е правилно защото аз колкото и да бях слаб колкото и да ги наяждах не излизах от игра играех до край в началото докато се учих защото имах голямо желание да се науча да играя....ето един пример да играчи който за мен са идиоти:Пример:: Аз питах някой който играе дота от оддавна и примерно играя с yurnero и му казвам какви предмети да му направя а той пише на ALL в сървъра и пише "вижте го тоя нашия е бот пита ме какви предмети да си прави" Това не е редно ;xx незнам аз лично мразя такива хора!!!
Върнете се в началото Go down
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Проглема на новобранците. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проглема на новобранците.   Проглема на новобранците. - Page 2 Icon_minitimeВто Окт 18, 2011 10:53 pm

Humanity is overestimated, not especially the retarded ones.

Като изключим началните познания за герои, магии и предмети, всичко друго, което ти трябва, е мисловен процес.

А иначе не мисля че е особено грешно да се киква. Според мен просто в един нормален клиент в който се играят 90% от пубовете(визирам Гарена) трябва да има много по-стриктно разпределение като entry level по стаите. Който не му се играе с такива 1лвл просто отива на следващото ниво(и съответно проваля игрите на хората там). Няма перфектна формула.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Проглема на новобранците. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проглема на новобранците.   Проглема на новобранците. - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Проглема на новобранците.
Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Българският Дота Форум :: Общи Дискусии :: DotA Chat-
Идете на: