Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Регистрирайте се за да използвате пълноценно ресурсите на форума
Българският Дота Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Българският Дота Форум

Български ДОТА Портал
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Помогнете ми моля ?

Go down 
+6
McMarto
Cherkezov
IVANotLUKOVIT
fear
Cannibal
linkenwow
10 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
linkenwow
Новак



Брой мнения : 2
Registration date : 06.08.2009

Помогнете ми моля ? Empty
ПисанеЗаглавие: Помогнете ми моля ?   Помогнете ми моля ? Icon_minitimeЧет Авг 06, 2009 7:16 pm

Нов сам в света на Dota и данеби да има някаква статия за игране и така наречените ключови думи в дотата . До сега сам играл около 10 игри и г/д знам как се играе но пак сам си нооб
Върнете се в началото Go down
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Помогнете ми моля ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете ми моля ?   Помогнете ми моля ? Icon_minitimeЧет Авг 06, 2009 7:41 pm

За нечинаещи има всичко, стига да си имаш понятие от английски няма да ти е трудно да научиш много нови неща за отрицателно време
http://www.playdota.com/mechanics - Това е препратка към официалния сайт на дота, раздел "Механика". От графата в дясно на екрана се сменят различните категории, като всичко е описано надълго и нашироко.
Освен това може да разгледаш раздел "Стратегии" на форума. Там ще намериш както гайдове за герои, така и за предмети и около самата игра.

П.С. И от чисто любопитство...бил ли си редовен играч на ЦС?
Върнете се в началото Go down
fear
Редовен
fear


Брой мнения : 132
Registration date : 28.03.2008

Помогнете ми моля ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете ми моля ?   Помогнете ми моля ? Icon_minitimeЧет Авг 06, 2009 10:47 pm

някъде из форума има тема за съкращенията.
Като за начало прочети из форума всички раздели защото навсякъде ще намериш полезни неща включително в replay.
Там ако имаш време ще научиш интересни похвати използвани в играта.
Върнете се в началото Go down
IVANotLUKOVIT
Зарибен
IVANotLUKOVIT


Брой мнения : 202
Registration date : 04.04.2009

Помогнете ми моля ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете ми моля ?   Помогнете ми моля ? Icon_minitimeПет Авг 07, 2009 4:27 am

Fear ти каза почти всичко което ти трябва само не чети коментарите по гайдовете
И наистина виж как се пускат реплей и гледай защото това ще ти помогне доста повече от четенето
Върнете се в началото Go down
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Помогнете ми моля ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете ми моля ?   Помогнете ми моля ? Icon_minitimeПет Авг 07, 2009 7:19 am

С тея реплеи доколкото знам още не става работата... Все пак не им работи хостинга, което пре*бава 90% от качените тук.
Върнете се в началото Go down
Cherkezov
Форумен маниак



Брой мнения : 528
Registration date : 20.02.2009

Помогнете ми моля ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете ми моля ?   Помогнете ми моля ? Icon_minitimeПет Авг 07, 2009 10:50 am

Много внимавай какви риплеи гледаш.Не гледай нищо от турнирчета,убедил съм се,че там игрите са на ниско ниво и със слаби индивидуални умения на играчите.Избягвай риплеи на EG,MYM,MBR,KS.int,Zenith и Plug.
Върнете се в началото Go down
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Помогнете ми моля ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете ми моля ?   Помогнете ми моля ? Icon_minitimeПет Авг 07, 2009 11:23 am

lol!
препоръчително е да гледаш реплеи на Бачи Киро от Бобовдол, който е с изключиелно силни индивидуални умения. :)
Върнете се в началото Go down
fear
Редовен
fear


Брой мнения : 132
Registration date : 28.03.2008

Помогнете ми моля ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете ми моля ?   Помогнете ми моля ? Icon_minitimeПет Авг 07, 2009 11:49 am

Незнам защо трябва да избягва риплей на споменатите по-горе отбори.
Но какво ло6о има да види малко тиим плей?
Както каза Cannibal. ако си добре с англииския ви6 във форума на playdota.com
Върнете се в началото Go down
IVANotLUKOVIT
Зарибен
IVANotLUKOVIT


Брой мнения : 202
Registration date : 04.04.2009

Помогнете ми моля ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете ми моля ?   Помогнете ми моля ? Icon_minitimeПет Авг 07, 2009 12:36 pm

Cherkezov написа:
Много внимавай какви риплеи гледаш.Не гледай нищо от турнирчета,убедил съм се,че там игрите са на ниско ниво и със слаби индивидуални умения на играчите.Избягвай риплеи на EG,MYM,MBR,KS.int,Zenith и Plug.
Хубавото е че след като гледа техни реплеи няма после да го е срам да си качи негов както теб те е :)
Върнете се в началото Go down
Cherkezov
Форумен маниак



Брой мнения : 528
Registration date : 20.02.2009

Помогнете ми моля ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете ми моля ?   Помогнете ми моля ? Icon_minitimeПет Авг 07, 2009 12:46 pm

Cannibal написа:
lol!
препоръчително е да гледаш реплеи на Бачи Киро от Бобовдол, който е с изключиелно силни индивидуални умения. :)
Защо си мислиш,че Бачи Киро не може да направи добра игра? Дали няма добри играчи,които не се занимават с турнири ?
Върнете се в началото Go down
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Помогнете ми моля ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете ми моля ?   Помогнете ми моля ? Icon_minitimeПет Авг 07, 2009 3:06 pm

О, има, и то много играчи, които са добри, но са извън "сцената". Но не можеш да пренебрегваш световни грандове само заради това, че не ти харесват. Там се показва стратегия, отборна игра(припомням че ДотА е отборна, а не индивидуална игра) и игрите са на много по-високо ниво, от играта на Бачи Киро, хостната в 15 БГ руум, макар и в ГГЦ.
Върнете се в началото Go down
Cherkezov
Форумен маниак



Брой мнения : 528
Registration date : 20.02.2009

Помогнете ми моля ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете ми моля ?   Помогнете ми моля ? Icon_minitimeПет Авг 07, 2009 3:28 pm

Затова съм натъртил,че става дума за индивидуални умения.При тях всичко е до тиймплей,но щом стане дума за правилно пускане на улт-тайминг,пъзишънинг и т.н,или правилно използване на всички особености на скиловете, си проличава колко неопитни са играчите.
Върнете се в началото Go down
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Помогнете ми моля ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете ми моля ?   Помогнете ми моля ? Icon_minitimeПет Авг 07, 2009 3:49 pm

май не осъзнаваш колко е глупаво всъщност да критикуваш доказали се играчи, при това по реплеи и при положение че не си се изправял срещу тях.
смяташ ли че ако гледаш себе си всичко ще ти е перфектно. разбира се, че не. Да, посочените от теб отбори често имат нови попълнения, но да ги наречеш неопитни/ти, представителя на опита/ за мен е просто поредната глупост
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Помогнете ми моля ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете ми моля ?   Помогнете ми моля ? Icon_minitimeПет Авг 07, 2009 4:51 pm

Cherkezov написа:
Затова съм натъртил,че става дума за индивидуални умения.При тях всичко е до тиймплей,но щом стане дума за правилно пускане на улт-тайминг,пъзишънинг и т.н,или правилно използване на всички особености на скиловете, си проличава колко неопитни са играчите.
И аз съм на мнение, че всички отбори са просто 5 събрали се нуубчета, които си цъкат от залата, но имат тиймплей, и затова са световни шампиони :lol:
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
Cherkezov
Форумен маниак



Брой мнения : 528
Registration date : 20.02.2009

Помогнете ми моля ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете ми моля ?   Помогнете ми моля ? Icon_minitimeПет Авг 07, 2009 5:18 pm

McMarto написа:
Cherkezov написа:
Затова съм натъртил,че става дума за индивидуални умения.При тях всичко е до тиймплей,но щом стане дума за правилно пускане на улт-тайминг,пъзишънинг и т.н,или правилно използване на всички особености на скиловете, си проличава колко неопитни са играчите.
И аз съм на мнение, че всички отбори са просто 5 събрали се нуубчета, които си цъкат от залата, но имат тиймплей, и затова са световни шампиони :lol:
За първи път да си прав :lol:
@Cannibal ,осъзнаваш ли колко глупаво е да вярваш сляпо в нещо ? Това,че са спечелили срещу рандъм записали се тиймчета(тъй като всеки може да се запише ,не е нужна предварителна квалификация), не значи че са най-добрите играчи.Вие не осъзнавате колко важна и решителна част от дотата е тиймплея.На Марто може да му се струва шега,че даден отбор може да бие само с перфектен тиймплей,но това си е съвсем възможно.Сами сте казвали,че 5 непознати с перфектни индивидуални умения ще паднат от 5те лапета от махалата дето играят от 5 години всеки ден заедно.Това не ви е бокс или свободни бойни изкуства,че да трябва да си на ринга,за да можеш да говориш обективно кой е слаб и кой не.Много ясно си личи от риплеите неопитността на 80% от участващите играчи в тея турнири.Мога да ви дам редица примери и съм сигурен,че ще се съгласите,че са ламерски постъпки.Те просто не знаят механиките на скиловете,отделно тайминга им е под всякаква критика.Дали е нормално да пуснеш улт срещу 3ма и да избягаш ,при условие че ти отиваш до 3мата съвсем съзнателно ? Didn't think so...
Върнете се в началото Go down
StarScream
Зарибен
StarScream


Брой мнения : 272
Age : 30
Location : Gabrovo
Registration date : 04.06.2008

Помогнете ми моля ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете ми моля ?   Помогнете ми моля ? Icon_minitimeПет Авг 07, 2009 5:25 pm

Cherkezov написа:
Затова съм натъртил,че става дума за индивидуални умения.При тях всичко е до тиймплей,но щом стане дума за правилно пускане на улт-тайминг,пъзишънинг и т.н,или правилно използване на всички особености на скиловете, си проличава колко неопитни са играчите.
ми добре бе нали тва е целта в дотата тиймплея както и в CS и в други такива игри...се едно казваш че са некви събрали се ботляци които имат само 1 тийплей и секи играч на средно ниво може да ги бие...се пак някои от тях са СВЕТОВНИ шампиони как може някви световни шампиони всъщност да са некви нуубчета ? :scratch:
Върнете се в началото Go down
azazzel
Зарибен



Брой мнения : 204
Registration date : 06.02.2009

Помогнете ми моля ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете ми моля ?   Помогнете ми моля ? Icon_minitimeПет Авг 07, 2009 5:28 pm

Абе черкезов винаги си е вярвал, че топ отборите са слаби, тогава питам кои са силни?
А относно пича, който се учи да играе недей да гледаш репове на топ отборите, защото те играят на друго ниво това е все едно да ти кажат гледай формула 1 за да се научиш да караш.
Аз бих те посъветвал да започнеш да играеш с 3-4 героя, които ти харесват и просто напиши кои са геройте тук има достатъчно разбиращи хора да ти обяснят всичко за тях.
Върнете се в началото Go down
Cherkezov
Форумен маниак



Брой мнения : 528
Registration date : 20.02.2009

Помогнете ми моля ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете ми моля ?   Помогнете ми моля ? Icon_minitimeПет Авг 07, 2009 6:06 pm

@StarScream , не са съвсем ботляци,виждал съм далеч по-зле,на около средно ниво са,и действително 1в1 сигурно доста хора ще ги бият,но дотата е 5х5, всичко друго е за фън.И трябва да разбереш,че няма световно по дота=>няма световни шампиони.Поне аз не знам да има някакъв най-висш интернационален турнир(не съм се интересувал може и да има,но трябва да има представители на над 100 страни,за да е обективен.)И пак ще повторя,че и Гърция са европейски шампиони,но са си точно "некви нуубчета".
@Аzzazel, добър въпрос.Виждал съм добри играчи,но само с даден герой,с други са нуубове.Има 1-2 добри от SK и 1 от MYM, но като цяло ...Я ми кажи твоето мнение кои са най-добри?
Върнете се в началото Go down
Gopeto
Зарибен
Gopeto


Брой мнения : 375
Age : 31
Location : At home
Registration date : 08.03.2009

Помогнете ми моля ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете ми моля ?   Помогнете ми моля ? Icon_minitimeПет Авг 07, 2009 7:37 pm

Кажете ми че тоз Черкезов си прави ташак с вас :lol: :x
Върнете се в началото Go down
http://www.google.com
IVANotLUKOVIT
Зарибен
IVANotLUKOVIT


Брой мнения : 202
Registration date : 04.04.2009

Помогнете ми моля ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете ми моля ?   Помогнете ми моля ? Icon_minitimeПет Авг 07, 2009 7:42 pm

Cherkezov съвсем нищо не разбираш за каквито и да било турнири
И да не ти се вярва в най-известните турнири не може всеки да се запише а трябва да бъдеш инвайтнат няма да си губя времето да ти обяснявам как така или иначе няма да разбереш

Цитат :
.Много ясно си личи от риплеите неопитността на 80% от участващите играчи в тея турнири.

Покажи твой реплей да те видим колко си опитен :lol: :lol:
Ще качиш ли - няма да качиш
Теб дори те е срам да си качиш реплей което означава че сам се имаш за слаб а странното е че коментираш играчи които са 1 милион пъти по-добри от теб - ако смяташ че някой не е - покажи реплей как си по-добър от него
Сега пак ще си напишеш хубавите теории колко некъдрни са те и как най-добрия си ти и пак няма да сложиш реплей ? Познах?
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Помогнете ми моля ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете ми моля ?   Помогнете ми моля ? Icon_minitimeПет Авг 07, 2009 7:47 pm

Знаеш ли през къде им минава на хората, че имат тиймплей, а не индивидуални умение, или поне че ти си мислиш така?

Btw, не ми е ясно защо Черкезов отказва да играем 1в1 след като е най-добрия соло играч на планетата?!
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
Cherkezov
Форумен маниак



Брой мнения : 528
Registration date : 20.02.2009

Помогнете ми моля ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете ми моля ?   Помогнете ми моля ? Icon_minitimeПет Авг 07, 2009 8:07 pm

А знаеш ли къде ми минава на мен,че на хората им минавало от някъде ?Аз изказвам мнение,не съм тръгнал да правя революция в дота турнирите....
И не се прави на интересен пред другите.Никъде не съм отказал 1в1 ти се отказа като ти казах час и дата.
@Ivanotlukovit,вие сте си предубедени и без да ви давам риплей.Това е все едно да си расист и да искаш някой циганин да ти нарисува картина да видиш дали циганин може да рисува хубаво.Дори да ви покажа перфектна игра ще се базикате за някой нестандартен предмет или някой нединайнат крийп.С постовете е същото,давам ви доказателства,че играете грешно,защитавам си теориите с примери и факти от механиките на играта и пак си дрънкате вашето.Нормално де, ако признаете че съм прав,това означава да признаете,че досега сте играли грешно и нуубската.


Последната промяна е направена от Cherkezov на Пет Авг 07, 2009 8:25 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Cannibal
Форумен маниак
Cannibal


Брой мнения : 1094
Registration date : 09.05.2009

Помогнете ми моля ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете ми моля ?   Помогнете ми моля ? Icon_minitimeПет Авг 07, 2009 8:21 pm

McMarto написа:
Знаеш ли през къде им минава на хората, че имат тиймплей, а не индивидуални умение, или поне че ти си мислиш така?

Btw, не ми е ясно защо Черкезов отказва да играем 1в1 след като е най-добрия соло играч на планетата?!
Бе той човека да се намира на работа...
ЕДИТ: Аз доколкото разбрах в "уговорения" от теб час Марто просто не е можел...А той ти даде дни...
Върнете се в началото Go down
McMarto
Spam Master
McMarto


Брой мнения : 3736
Age : 31
Location : Варна
Registration date : 24.06.2008

Помогнете ми моля ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете ми моля ?   Помогнете ми моля ? Icon_minitimeПет Авг 07, 2009 8:24 pm

Cherkezov написа:
А знаеш ли къде ми минава на мен,че на хората им минавало от някъде ?Аз изказвам мнение,не съм тръгнал да правя революция в дота турнирите....
И не се прави на интересен пред другите.Никъде не съм отказал 1в1 ти се отказа като ти казах час и дата.
Е как да не си? Първо те питах за 1в1 още във форума, а ти каза, че искаш 5в5 (щото съм щял да пикна "имбите"). След това се навих, а ти ми каза, че играеш само след 23 часа :/ Аз тогава рядко играя дота дори когато съм вкъщи.
Междо другото преди няколко дни към полунощ можех да играя, но теб те нямаше в скайп.
Върнете се в началото Go down
http://www.spamFORlife.com
Cherkezov
Форумен маниак



Брой мнения : 528
Registration date : 20.02.2009

Помогнете ми моля ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете ми моля ?   Помогнете ми моля ? Icon_minitimeПет Авг 07, 2009 8:26 pm

McMarto написа:
Cherkezov написа:
А знаеш ли къде ми минава на мен,че на хората им минавало от някъде ?Аз изказвам мнение,не съм тръгнал да правя революция в дота турнирите....
И не се прави на интересен пред другите.Никъде не съм отказал 1в1 ти се отказа като ти казах час и дата.
Е как да не си? Първо те питах за 1в1 още във форума, а ти каза, че искаш 5в5 (щото съм щял да пикна "имбите"). След това се навих, а ти ми каза, че играеш само след 23 часа :/ Аз тогава рядко играя дота дори когато съм вкъщи.
Какво значение има тогава 1в1 или 5в5 като ти въобще не искаш да цъкаш по това време ? Защо изкарваш,че аз съм отказал ?
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Помогнете ми моля ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помогнете ми моля ?   Помогнете ми моля ? Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Помогнете ми моля ?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Българският Дота Форум :: Общи Дискусии :: DotA Chat-
Идете на: